Taip, tai – jogurtas – nuostabus kalcio, baltymų ir probiotikų šaltinis.
Rekomenduojama jogurto valgyti kasdien, nes tai padeda pagerinti imunitetą, kontroliuoti svorį ir sumažinti uždegimų tikimybę.
Pateikiame jums penkias puikias priežastis, kodėl jogurto verta valgyti kasdien:
1. Jogurtas yra puikus kalcio šaltinis
JAV Nacionalinis sveikatos institutas rekomenduoja 51-71 metų amžiaus vyrams kasdien suvartoti 1000 miligramų, o moterims – 1200 miligramų kalcio.
Trijuose ketvirtadaliuose puodelio natūralaus neriebaus jogurto yra per 300 miligramų kalcio – tai daugiau nei ketvirtis rekomenduojamos dienos normos.
Taigi, kasdien valgant jogurtą lengva gauti reikiamą kalcio normą.
2. Jogurtas gali padėti kontroliuoti apetitą.
Žurnale „Journal of the American College of Nutrition“ buvo aprašytas tyrimas, parodęs, kaip jogurtas teigiamai veikia kūno svorį.
Tyrėjai pastebėjo, kad jogurtas gali būti svarbus, iš dalies sumažinant antrojo tipo diabeto riziką, pakeičiant juo mažiau sveikus produktus. O tam tikros maistinės medžiagos, tokios, kaip kalcis ir baltymai, padeda sukontroliuoti apetitą.
3. Jogurtas turi priešuždegiminio poveikio.
Yra įrodymų, kad probiotinis jogurtas gali turėti reikšmingo priešuždegiminio poveikio, sergantiems tokiais susirgimais, kaip Krono liga ar opinis kolitas.
4. Kokybiškų baltymų šaltinis.
Vėlgi rekomenduojama žmonėms, kuriems daugiau kaip 65 metai, suvartoti po 50-75 g baltymų kasdien (arba, atitinkamai – 1-1,5 g baltymų 1 kūno kilogramui per dieną).
Trijuose ketvirtadaliuose puodelių neriebaus natūralaus jogurto yra per 10 gramų baltymų. Taigi jogurtas yra sveikas pusryčių pasirinkimas.
5. Jogurtas gali padėti kovoti su infekcijomis
Probiotiniuose jogurtuose, yra „gerųjų“ bakterijų, sietinų su imuninės sistemos pagerinimu.
Mitybos specialistė Monica Reinagel interneto puslapio „Huffington post“ skyrelyje „Lifetime Daily“ rašo: „Kai kurių tyrimų rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad kasdien vartodami probiotinius jogurtus vyresni suaugusieji gali sumažinti infekcijos riziką ir pagerinti imuninį atsaką į gripo vakciną“.
Beje, ne visuose jogurtuose yra probiotikų. Tad rinkdamiesi jogurtą patyrinėkite jo sudėtį.
Turinys pirmą kartą publikuotas 2017 metų balandžio 27 dieną.