Šis augalas – tikras gyvybingumo šaltinis žiemą. Kaip jį sudaiginti

2017 m. vasario 6 d. 15:57
Gražina Gum (grazinagum.lt)
Vieni tinkamiausių žiemos laikotarpiu – liucernos daigai. Mėlynžiedė liucerna – nuo seno žinomas gyvybingumo šaltinis. Šis augalas unikalus tuo, kad jame esančios medžiagos saugo organizmą nuo toksinų, palaiko širdies ir kepenų veiklą, gerina virškinimą ir apetitą, didina organizmo atsparumą.
Daugiau nuotraukų (2)
Šie daigai itin maistingi, juos dedame plakant kokteilius, ant sumuštinių, įmaišome į salotas, beriame į sriubą (tik neverdame).
Kaip sudaiginti liucernas
Tai vienas iš paprasčiausiai daiginamų augalų namie. 
Į stiklainį pilame du šaukštus liucernos sėklų, pilame vandenį ir mirkome 3-4 val. (2 šaukštai liucernos sėklų po savaitės užims apie 1 l talpos indą).
Po to jas gerai praplauname vandenyje ir paliekame drėgnai (be vandens) tame pačiame inde 1-2 savaitėms, laikome šviesioje vietoje. Kas dieną praplauname jas vandeniu. Po pirmos savaitės jau galime mėgautis žalumynais.
Patogiausia, kad stiklainio dangtelis būtų su smulkiomis skylutėmis arba vietoj dangtelio galima naudoti gabalėlį marlės, prispaustą prie kaklelio guma ar juostele. Taip pat išmirkytas sėklas galima sėti ir į žemę, bet patogiausia stiklainyje.
Kuo ypatingos liucernos
Liucerna – tai unikalus silicio ir boro šaltinis. Boras reikalingas aktyviosios vitamino D formos gamybai ir normaliai kaulų struktūrai.
Liucerna – augalas, turintis gerai išsivysčiusią šaknų sistemą, turtingas karotinų, aminorūgščių, mineralų ir vitaminų šaltinis.
Liucerna turtinga kalcio, magnio, fosforo, kalio, vitaminų A, D, K, izoflavonoidų, mikroelementų, proteolitinių fermentų. Ji vartojama cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti, visam žmogaus organizmui sveikatinti. Šis augalas praturtina kraują ir limfą neorganiniais mineralais, stabdo kraujavimą sergant virškinimo organų opomis.
Daug ląstelienos turinti liucerna priklauso ankštinių šeimai. Liucerna turi daug žmogaus organizmui naudingų savybių, todėl vartojama kaip biologiškai aktyvus maisto papildas. Manoma, kad šis augalas mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, gerina širdies ir kepenų veiklą, švelnina klimakterinio laikotarpio simptomus, padeda nugalėti nuovargį ir suteikia energijos.
Vitaminas K svarbus kraujo krešėjimo procesui: būtinas kepenyse protrombinui (medžiaga, kuri skatina kraujo krešėjimą) susidaryti. Esant kraujavimui, ji normalizuoja, skatina kraujo krešumą – stiprindama kraujagyslių sieneles ir skatindama protrombino gamybą.
Veikliosios liucernos medžiagos šarmina skystąją mūsų organizmo terpę, ir tai suteikia šiam augalui kraują ir kepenis valančių savybių. Liucerna skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo, stimuliuoja prostatos liaukos sekreto skyrimąsi, normalizuoja vandens bei druskų ir purinų apykaitą. Kaip žinome, sutrikus purinų apykaitai organizme vystosi sunkiai išgydoma, labai skausminga liga – podagra.
Liucerną labai tikslinga vartoti esant žarnyno ir virškinamojo trakto veiklos sutrikimų, ji normalizuoja medžiagų apykaitą.
Liucerna – vienas iš nedaugelio augalų, kurio sudėtyje yra augalinės kilmės fluoro, kurį organizmas visų pirma kaupia dantų audiniuose. Jis skatina dantų emalio formavimąsi ir padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies.
Liucernadaiginimasdaigai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.