Žinoma, geriausia spausti pačių užaugintas daržoves, tad laukiu nesulaukiu, kada kaime užderės derlius. Kol kas tenka rinktis parduotuvėse ir turguose.
Kasdien išgerta stiklinė sulčių – ir nereikia jokių papildų.
Žinoma, reikia ir kiek pasidomėti, kas su kuo dera, kaip vartoti ir panašiai. Pavyzdžiui, reikėtų daržovių sultis maišyti tik su kitų daržovių, o vaisių – su vaisiais. Išimtis gali būti morkų ir obuolių derinys.
Burokėlių sulčių negalima gerti iškart, geriau palikti kelioms valandoms ar parai, tada išgaruoja nuodingi sieros junginiai.
Šviežias sultis reikia gerti saikingai, pusvalandį prieš valgį niekuo neužkandžiaujant. Jos netinka po valgio, nes virškinimo sistemoje prasideda rūgimo procesai.
Sultys yra labai koncentruotas gėrimas ir jas gerti reikia labai lėtai, nes sulčių virškinimas prasideda burnoje. Jeigu mes sulčių joje nepalaikome, nesuvilgome seilėmis, jos normaliai nesuvirškinamos.
Tad patarimas yra: gerti nedideliais gurkšneliais, palaikyti burnoje bent keletą sekundžių ir tada praryti.
Vienos mano mėgstamiausių sulčių yra burokėlių, morkų, obuolių sulčių mišinys, į jas kiek įspaudus šviežios citrinos rūgštelės. Tai vadinama sveikuolių vynu. Dar pagardinu išbrinkintomis šalavijo sėklomis.
Taip pat labai skanios yra morkų ir obuolių sultys. Kad geriau įsisavintų morkose esantis karotis, į jas galima šliukštelėti truputį aliejaus.
Kitas bandymas: sumaišiau kivį, melioną, bananą. Išeina tirštokos sultys. Jas taip pat pagardinu šalavijo sėklomis.
Kadangi iš pajūrio buvau parsivežusi man be proto patinkančio miško česnako lapų, tai iš jų gaminau ne tik salotas, bet ir spaudžiau sultis. Jas maišiau su špinatų sultimis. Miško česnakų sulčių turėtų būti mažiau, nei špinatų, nes jos pakankamai aštrios.
Galima prisigalvoti daugybę derinių, priedų, čia pateikiau tik keletą pavyzdžių.
Bon appetit!
Daugiau – „The kitchen I love“