Atsako onkohematologinių ligonių bendrijos gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė.
„Atlikta daugybė tyrimų, kurių metu nustatyta, kad iš dienos valgymo režimo pašalinus pusryčius didėja nutukimo vystgymosi rizika - toks gyvenimo būdas siejamas su didesniu kūno masės indeksu. O asmenų, kurie valgo pusryčius, kūno masės indeksas yra mažesnis.
Pusryčių valgymą mokslininkai sieja su didesniu valgymo dažniu, o tai aktyvina termogenezę ir medžiagų apykaitą organizme.
Tyrimų duomenimis, nutukę žmonės linkę praleisti pusryčius, o tai lemia didesnį kalorijų suvartojimą vakare. Tuo tarpu normalaus svorio žmonės tą patį kalorijų kiekį paskirsto per visą dieną.
Pusryčių praleidimas taip pat siejamas su prastesniais maitinimosi įpročiais - valgoma didesnėmis porcijomis, dažniau užkandžiaujama ir gaunama didelės energinės ir mažos mitybinės vertės užkandžių, daug gyvūninės kilmės riebalų ir mažai vaisių bei daržovių.
Ir priešingai - pastebėta, kad tie, kurie nevengia pusryčių, dažniau renkasi sveikesnį maistą – suvalgo daugiau daržovių, išgeria daugiau pieno ir mažiau gaiviųjų gėrimų, būna fiziškai aktyvesni."