JAV Geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad maždaug 9 val. 45 min. (0 val. 45 min. Lietuvos) laiku įvykusio drebėjimo hipocentras buvo negiliai, o epicentras – maždaug 82 km į rytus nuo mažai apgyvendintų Ištikimybės salų.
JAV įsikūręs Ramiojo vandenyno perspėjimų apie cunamius centras (PTWC) iš pradžių buvo paskelbęs perspėjimą, kad gali būti paveikti rajonai 300 km spinduliu, įskaitant Vanuatu ir Prancūzijos valdą Naująją Kaledoniją, kurios sostinė Numėja yra maždaug 250 km nuo epicentro.
PTWC nurodė, kad „buvo stebimos“ cunamio bangos, bet vietų ir kitų detalių nepateikė.
Ištikimybės salų pakrantėse trumpai aidėjo sirenos, kai kuriems gyventojams buvo nurodyta evakuotis. Tačiau po valandos jiems buvo patarta grįžti į normalų gyvenimą, tik būti budriems dėl galimų pakartotinių požeminių smūgių.
Pranešimų apie padarytą žalą kol kas nebuvo.
Prancūzų Plėtros tyrimų instituto seismologas Pierre'as Lebellegard'as naujienų agentūrai AFP sakė, kad Ištikimybės salose seisminis aktyvumas didelis jau trys savaitės.
P. Lebellegard'as pridūrė, kad tokios drebėjimų grupės šiame rajone įvyksta „kas 10–15 metų“.
Sunerimę gyventojai pranešė per naktį pajutę kelis požeminius smūgius, o tada įvyko smarkiausias drebėjimas.
„Stovintys automobiliai purtėsi, visi puolė į lauką“, – AFP Marėje sakė vienas pareigūnas.
„Maniau, kad nualpsiu, labai bijojau ir išlėkiau iš savo pastato“, – sakė vienas Numėjos centro gyventojas.
Australijos vyriausybinės agentūros „Geoscience Australia“ seismologas Spiro Spiliopoulos sakė, kad žala Numėjoje mažai tikėtina.
„Jie pajus vidutinio stiprumo purtymą, bet maža tikimybė, kad pats drebėjimas Numėjoje padarys žalos“, – sakė jis AFP.
Pirmadienio žemės drebėjimas įvyko po virtinės požeminių smūgių Ištikimybės salose, kurie buvo užfiksuoti pastarosiomis savaitėmis ir tarp kurių buvo 6,8 balo drebėjimas spalio pabaigoje.