Daugiabutyje su šeima gyvenusiai 12 metų Luanai Gomes po gaisro buvo suteikta pagalba ligoninėje. Manoma, jog apsinuodyti paauglė galėjo dėl to, kad įkvėpė degančios izoliacijos arba plastiko dūmų.
„Cianido dujų poveikis labai greitas, galima mirti per kelias sekundes, jei įkvepiamas per didelis kiekis, – tvirtino toksikologas Johannas Grundlinghas. – Kai įprastai įkvepiate deguonį, jūsų ląstelės gamina energiją. Cianidas stabdo galimybę gaminti energiją iš deguonies.“
Medikų pagalbos sulaukė ir paauglės sesuo Megan, ir motina Andreia, nes bijota, kad jos taip pat galėjo apsinuodyti cianidu.
Kai birželio 14 dieną Londone užsidegė daugiabutis, L.Gomes motina jau septintą mėnesį laukėsi kūdikio. Jo moteris neteko.
„Jūs nužudėte mano sūnų. Jam buvo septyni mėnesiai, – L.Gomes motina liejo tulžį ant tų, kurie atsakingi už pigią, liepsnoms beveik visiškai neatsparią daugiabučio apdailą. – Jei viskas būtų buvę padaryta normaliai, mano sūnus būtų likęs gyvas.“
Ant daugiabučio „Grenfell Tower“ buvusi apdaila neseniai buvo atnaujinta už 10 mln. svarų (11,3 mln. eurų). Tačiau vėliau paaiškėjo, kad buvo bandoma sutaupyti pinigų, o išorinis apdailos sluoksnis buvo padarytas ne toks atsparus ugniai.
L.Gomes be sąmonės pragulėjo šešias dienas, jos motina – keturias, o sesuo komos būklės išbuvo savaitę. Šeimos galva Marcio Gomesas sakė, kad lemtingą naktį nutarė su šeimos moterimis bėgti iš buto, kai jų namus visiškai apsupo liepsnos.
„Mes daug kartų užkliuvome už žmonių kūnų, lipome žmonėms ant rankų ir kojų“, – pasakojo M.Gomesas.
Visi šeimos nariai buvo nugabenti į ligoninę, tik vienintelis M.Gomesas liko sąmoningas.
Per gaisrą „Grenfell Tower“ žuvo apie 80 žmonių, bet galutinis aukų skaičius dar ilgai nebus aiškus. Londono policija mano, kad iš daugiabučio liepsnų išsigelbėjo apie 250 žmonių.