Šį sprendimą esą remia visi šerpai. Kai kurie jų jau išvyko iš bazinės stovyklos.
Per iki šiol tragiškiausią nelaimę Everesto kalnuose praėjusį penktadienį žuvo 16 Nepalo šerpų. Juos lavina užklupo 5 800 metrų aukštyje. Kalnų vedliai ruošė maršrutą į Everesto viršūnę. Balandžio pabaigoje Himalajuose prasideda ekspedicijų sezonas.
Po nelaimės šerpai pagrasino streiku, jei vyriausybė nepadidins jų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų bei gyvybės draudimo sumos ir neįsteigs pagalbos fondo. Jie vyriausybei pateikė ultimatumą iki kito pirmadienio. Tačiau po antradienį priimto sprendimo derybos, regis, jau neturi prasmės.
„Jie nusprendė, kad svarbu ne tik kompensacija. Jiems atrodo, kad, pagerbiant tuos, kurie žuvo, Everesto kalnas šiais metais turi būti uždarytas“, – sakė 67 metų Edas Marzecas. Jis norėjo tapti vyriausiu amerikiečiu, įkopusių į Everestą. Savo planų advokatas atsisakė jau pirmadienį, nes tarp aukų buvo ir vienas jo komandos šerpas.
Kasmet šimtai alpinistų mėgina patekti ant 8 848 metrų aukščio „pasaulio stogo“. Pirmą kartą kalnas 1953-iaisiais pakluso Edmundui Hillary iš Naujosios Zelandijos ir jo vedliui Tenzingui Norgay. Nuo tada mėgindami įkopti į kalną žuvo daugiau kaip 300 žmonių, dauguma jų – šerpai.