Marokiečių ir olandų kilmės N.Jillal, gimusiai ir užaugusiai Nyderlandų mieste Utrechte, šįmet būtų sukakę 56 metai.
Ji tapo įtakinga narkotikų pasaulio veikėja tarpininkaudama gabenant vaisių konteineriuose tonas kokaino iš Pietų ir Centrinės Amerikos kartelių per Nyderlandų ir Belgijos uostus.
Nuo prekę tiekiančių narkotikų baronų Kosta Rikoje ir Ekvadore iki kvaišalų platintojų, mokančių už siuntas, – N.Jillal sukūrė platų ryšių tinklą.
Tačiau 2019 m. spalio 20 d. apie 21 val. 30 min. prie savo prabangių apartamentų Amsterdamo centre rudaplaukė 165 cm ūgio moteris, vilkinti tamsų pusilgį paltą, įsėdo į paslaptingą juodą automobilį BMW ir daugiau jos niekas nematė.
Amsterdamo policijos atstovas Thomas Alingas sakė: „Ji dingo, ir mes tikrai nežinome, kas nutiko. Manome, kad jos nebėra tarp gyvųjų.“
Kankinimų nuotraukos
Netrukus po N.Jillal dingimo, 2019-ųjų gruodį, Dubajuje sulaikant marokiečių ir olandų nusikalstamo pasaulio bosą Ridouaną Taghi buvo paimtas „Blackberry“ telefonas.
Jame buvo aptikta kraupių fotografijų.
Vienoje – prie kėdės pririštas sumuštos moters kūnas nupjautais rankos ir kojos pirštais. Kitoje nuotraukoje – nuoga moteris, kniūbsčia gulinti ant grindų.
Pareigūnai, ištyrę nuotraukų metaduomenis, nustatė, kad jos darytos tą pačią naktį, kai prapuolė N.Jillal.
Bet ar fotografijose tikrai Europos kokaino krikštamotė, patvirtinti nebuvo įmanoma.
Th.Alingas atskleidė, kad 2021 metais viename Belgijos uosto Antverpeno sandėlyje policija rado N.Jillal drabužius ir rankinę: „Tačiau jokių kūno pėdsakų. Yra tikimybė, kad jos palaikų ten buvo atsikratyta, bet mes ieškojome su šunimis, taip pat kasinėjome – nieko neradome.“
Amsterdamo policijos atstovas atsisakė komentuoti, ar N.Jillal praeityje yra buvę pateikta kokių nors kaltinimų, tačiau pridūrė: „Manome, kad ji buvo įsitraukusi į kokaino kontrabandą.
Tiksliai nežinome, kokį vaidmenį atliko, tačiau ji buvo susijusi su dideliais narkotikų kontrabandos scenos veikėjais.“
2017 metais Nyderlandų kriminalinės žvalgybos pareigūnai neoficialiai tarsi patvirtino N.Jillal dalyvavimą kriminalinėje veikloje.
„Iš Utrechto kilusi Naima jau daug metų dirba kokaino prekybos srityje, – tuomet pranešė Nyderlandų žiniasklaidos kanalas „Het Parool“. – Ji turi kontaktų, leidžiančių sukurti didelio masto kokaino importo linijas.“
Moterį ėmė įtarinėti
N.Jillal netikėtai atsirado narkotikų pasaulyje 2014 metų viduryje ir greitai iš kokaino pardavėjos tapo žmogumi, turinčiu realią valdžią.
Teigiama, kad iš savo namų Ispanijos kurorte Marbeljoje ji tarpininkaudavo organizuojant dideles kokaino siuntas iš anapus Atlanto: mokėjo dideles pinigų sumas Nyderlandų uosto Roterdamo muitinės pareigūnams, kad jie praleistų nelegalų krovinį.
Atlikti logistės vaidmenį tarp Pietų bei Centrinės Amerikos kartelių ir Europos narkomafijos esą padėjo tai, kad ji gerai kalbėjo ispaniškai.
Nyderlandų laikraštis „AD“ rašė, kad užsiimdama nusikalstama veikla N.Jillal užsidirbo milijonus, kuriuos leido prabangai.
Bet apie 2018–2019 m. N.Jillal pradėjo svilti padai, kai narkotikų kartelių bosams kilo įtarimų, kad ji informuoja pareigūnus apie kokaino siuntas.
Įtampa pasiekė aukščiausią tašką po to, kai 2019 metų pradžioje Roterdame buvo konfiskuotas didžiulis kokaino krovinys. Narkomafijos šulai tikriausiai įtarė, kad prie to galėjo prisidėti N.Jillal.
Būdama svarbi kvaišalų tranzito grandis moteris turėjo priėjimą prie itin slaptos informacijos ir nusikaltėliai manė, kad ji gali informuoti policininkus.
Taip pat neatmetama, kad N.Jillal dingimas susijęs su nepavykusiu kokaino sandoriu, už kurį ji turėjo būti atsakinga.
Nežino, ko dar griebtis
N.Jillal pavardė ir jos nuotrauka šiandien tebėra Nyderlandų policijos interneto svetainės skiltyje „Dingę asmenys“.
Šalia rašoma: „Yra įtarimų, kad ji tapo nusikaltimo auka.“
Th.Alingas paaiškino, jog turima omenyje, kad moteris galbūt buvo nužudyta.
Trys įtariamieji, kurie galėjo atlikti vaidmenį nusikaltime, sulaikyti 2019-ųjų lapkritį, bet po kurio laiko buvo paleisti.
Neseniai Nyderlandų pareigūnai iki 200 tūkst. eurų padidino atlygį už informaciją, kuri padėtų aptikti Josą Leijdekkersą.
„Jis įtariamas tarptautine kokaino prekyba ir pinigų plovimu, – skelbė policija. – Taip pat įtariama, kad yra susijęs su labai rimtais perteklinio smur to atvejais, įskaitant N.Jillal dingimą, – perimtos šifruoto ryšio žinutės atskleidžia, kad J.Leijdekkersas čia suvaidino svarbų vaidmenį.“
Pasak Th.Alingo, pareigūnai šiuo metu yra išnaudoję visas galimybes: remdamiesi tuo, ką žino, jie nebeturi kur ieškoti N.Jillal palaikų. Jei paaiškės naujos informacijos, bylos tyrimas bus tęsiamas.
„Žinoma, mes vis dar ieškome J.Leijdekkerso kartu su tarptautiniais partneriais, nes nemanome, kad jis yra Nyderlanduose, – teigė Amsterdamo policijos atstovas. – Siekiame išnarplioti nusikaltimą ir dėl N.Jillal šeimos, kuri taip pat visiškai nieko nežino apie jos likimą.“
Narkotikai plūsta
Europolo vadovė Catherine De Bolle pareiškė, kad auganti kokaino gamyba Pietų Amerikoje ateinančius dvejus metus augins ir kontrabandą į Europą: „Negalima to visiškai sustabdyti, nes paklausa yra per didelė.“
Kartu Europolas pabrėžia didėjančius tyrėjų laimėjimus kovoje su tarptautine narkotikų prekyba: pernai konfiskuota daugiau kaip 300 tonų kokaino. Didžioji dalis kokaino iš Pietų Amerikos į Europą gabenama jūros keliu ir pirmiausia per Antverpeno ir Roterdamo uostus patenka į ES.
Europolas spėja, kad vien Europoje kokaino prekybos apimtis viršija 5,7 mlrd. eurų per metus.
Parengta pagal „The Sun“ inf.