Po skyrybų buvusi žmona prisiteisė tūkstančius eurų už santuokos metu tvarkytus namus

2021 m. kovo 6 d. 11:22
Pekino teismas skyrybų bylos nuosprendyje nurodė vyrui kompensuoti savo sutuoktinei už darbus namuose, kuriuos ji atlikdavo būdama santuokoje.
Daugiau nuotraukų (5)
Moteris gaus 50 tūkst. juanių – 6,4 tūkst. eurų – už penkerius metus neapmokėto darbo.
Teismas tokį sprendimą priėmė Kinijoje įsigaliojus naujam Civiliniam kodeksui.
Remiantis protokolu, vyras, pavarde Chenas, kreipėsi prašydamas išskirti jį ir žmoną Wang, su kuria buvo susituokęs nuo 2015 metų.
Iš pradžių moteris skirtis nesutiko, tačiau paskui pareikalavo piniginio atlygio tvirtindama, kad Chenas neprisiėmė nei jokių buities darbų, nei rūpinosi jųdviejų sūnumi.
Pekino Fanšanio rajono teismas palaikė moters reikalavimą ir nurodo vyrui kas mėnesį mokėti apie 260 eurų alimentus bei vienkartinę 6,4 tūkst. eurų išmoką už darbą prižiūrint šeimos buitį.
Teismo pirmininkas paaiškino, kad poros bendros nuosavybės pasidalijimas po skyrybų paprastai reiškia materialaus turto – turinčio fizinę išraišką – pasidalijimą: „Bet darbas buityje turi nematerialaus turto vertę.“
Remiantis naujuoju Kinijos civiliniu kodeksu, sutuoktinis turi teisę skiriantis reikalauti kompensacijos, jeigu jam ar jai tenka daugiau atsakomybės auginant vaikus arba prižiūrint garbaus amžiaus giminaičius, ir prašyti paramos atliekant šiuos darbus.
Iki tol besiskiriantys sutuoktiniai tokios kompensacijos galėjo tikėtis tik tuo atveju, jeigu būdavo sudaryta vedybų sutartis – o tai Kinijoje yra retenybė.
Šis teismo sprendimas socialiniuose tinkluose sukėlė milžinišką diskusiją apie tai, kaip vertinti įvairius buities darbus: netrūko teigiančių, kad priteista kompensacija pernelyg menka.
„Trūksta žodžių. Namų šeimininkės, užsiėmusios visą dieną, darbas nėra deramai įvertinamas.
Pekine samdyti vaiko auklę per metus kainuoja daugiau negu 50 tūkst. juanių“, – rašė viena komentatorė.
Kiti minėjo, jog vyrams pirmiausia reikia prisiimti daugiau pareigų namuose. Netrūko raginimų moterims neatsisakyti karjeros ir ištekėjus: „Likite nepriklausomos, raskite išeitį.“
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, Kinijoje moterys per dieną darbui be atlygio paskiria keturias valandas – 2,5 karto daugiau nei vyrai ir puse karto lenkia EBPO priklausančių šalių vidurkį.
Parengta pagal CNN inf.
Teismas^Instantnamų šeimininkė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.