Nekilnojamojo turto savininkai rašo apie namus, kurie primena tikrą rojaus kampelį, žmonės aiškinasi pasiūlymų detales ir kas jų laukia.
„Visa šalis yra pavargusi nuo pandemijos.
Dabar, kai virusas išplitęs visur, žmonės vis dažniau kalba: kodėl gi nenuvažiuoti ten, kur dabar šilta?“ – kalbėjo 53-ejų Lisa Carter-Knight, šiltąją metų dalį gyvenanti Naujajame Hampšyre, o šaltąją – Floridoje.
Bet vadinamųjų sniego paukščių pomėgis šaltąjį metų laiką leisti šiltose vietose šiais metais irgi atrodys kitaip.
Koronavirusas neleis visiems norintiems žiemos praleisti šiltuose kampeliuose.
Patraukė jaunas šeimas
Nors L.Carter-Knight namas Floridoje priklauso bendruomenei, kurioje gyvena tik žmonės, kuriems per 55 metus, pagal įstatymą jaunesni gyventojai gali užimti iki 20 proc. būstų.
„Vis daugiau jaunų šeimų čia nori išsinuomoti namą ar butą.
Į šalies pietus jauni žmonės keliasi, nes čia pigesnis būstas, daugiau vietos, geresnis klimatas ir nėra pajamų mokesčio.
25 metų Melissa Di Giacomo valdo savo tėvų dviejų kambarių butą Floridoje esančiame Bonita Springse. Jį visada nuomojosi pensinio amžiaus žmonės, bet šį kartą būstas buvo išnuomotas jaunai šeimai su mažu veiku.
„Tai pirmas toks kartas. Kai kuriems šios vietovės gyventojams gali patikti maži vaikai, tačiau dalis jų čia atvyksta ramiai praleisti laiko“, – tvirtino Čikagoje gyvenanti moteris.
Prabangius namus nuomojančios kompanijos „Sibarth“ atstovai taip pat tvirtina, kad šiais metais žiemoti į Floridą atvyksta vis daugiau šeimų su vaikais, nes mokslai pandemijos metu vyksta nuotoliniu būdu.
„Kai kurie jų netgi užrašo savo atžalas į vietines mokyklas“, – tvirtino kompanijos prezidentė Ashley Lacour.
Lapkritį Melanie Granuzzo ir jos vyras Brandonas Friedas užrakino savo namus Dariene (Konektikuto valstija) ir su mažamete dukrele Amelia ir Jorkšyro terjeru Winstonu išvyko į Floridą.
„Įprastai vengiame keliauti tokiu metų laiku, tačiau šie metai kitokie. COVID-19 pakeitė viską – netgi susitikimai su klientais vyksta nuotoliniu būdu, tad kodėl nepraleisti žiemos čia?“ – kalbėjo skaitmeninės rinkodaros vadovė M.Granuzzo.
Šeima iš pradžių nuvyko į Neiplsą Floridoje, kur gyvena B.Friedo tėvai.
Padėkos dienos laikotarpiu šeima keliavo į Atlantą pamatyti M.Granuzzo šeimos, o dabar vėl grįžo atgal į Neiplsą ir jo apylinkėse leis žiemos mėnesius.
„Mes, tėvai su mažu vaiku, nenorime įstrigti šaltyje, todėl susidomėjome trumpalaike nuoma Floridoje“, – tvirtino M.Granuzzo.
Majamio apylinkėse būstus nuomojančios agentūros vadovė Brandreth Canaley tvirtina, kad šiuo metu pastebimas į regioną atvykstančių jaunų šeimų skaičiaus padidėjimas.
Prie vienos vietovės neprisirišę žmonės mėnesį pagyvena viename mieste, o vėliau persikelia kitur.
Sumažėjo kanadiečių srautas
JAV ir Kanados pasienis kelionėms, jei nėra būtino reikalo, uždarytas nuo kovo mėnesio ir toks kol kas liks iki gruodžio 21 dienos.
Žmonės gali skristi iš Kanados į JAV, tačiau kanadiečiai, vadinamieji sniego paukščiai, naudotis lėktuvais pandemijos metu nesiveržia.
Daugiau kaip 70 proc. iš 110 tūkst. kanadiečių, kurie priklauso Sniego paukščių asociacijai, savo kelionės tikslą kasmet pasiekia automobiliu.
„Dauguma laukia sprendimų dėl sienos atidarymo ir kol kas neplanuoja kelionių į pietus“, – tvirtino asociacijos atstovas Evanas Rachkovsky.
Žmonių srautai lėktuvuose, skrendančiuose iš Kanados į Majamį, sumažėjo 90 proc.
„Žmonės, kurie nuomoja būstus Floridoje, pastaruosius du mėnesius spėliojo, kas bus, jeigu taip drastiškai sumažės žmonių iš Kanados srautas“, – tvirtino L.Carter-Knight.
66-erių pensininkė Margie Nelson tikėjosi, kad žiemą galės leisti ne savo namuose Port Kolborne (Kanados Ontarijo provincija), o Large (Floridos valstija). Skristi į Floridą jai ir vyrui neišeina, nes jie turi kelis naminius gyvūnus, kuriuos mašina visada veža kartu su savimi.
„Mums ten patinka, bet šįmet negalime ten nuvykti.
Ten visi žmonės laimingi. Ne veltui Florida vadinama saulėtąja valstija – prabundi kiekvieną rytą ir šviečia saulė“, – kalbėjo M.Nelson.
Moteris tvirtina, kad į Floridą grįš tada, kai bus saugu.
Užsieniečius keičia vietiniai
57-erių Susanne Heber į Floridą iš Vokietijos turėjo keliauti per Dominikos Respubliką.
Prieš pat atvykstant į Majamį Vokietija pranešė apie dalinį užsidarymą.
„Aš ir mano vyras džiaugiamės, kad nebesame ten.
Floridoje kur kas lengviau – galima išlaikyti socialinį atstumą, būti lauke ir kvėpuoti grynu oru“, – teigė S.Heber.
Moteris saulėtoje valstijoje turi tris namus.
Butą Neiplse išsinuomojo tas pats vyriškis iš Naujojo Džersio, kuris čia atvyksta nuo 2015 metų. Tačiau pirmą kartą poros namą Bonita Springse išsinuomojo ne europiečiai ar kanadiečiai.
„Mes sudominome žmones iš Majamio – kitos Floridos pusės“, – netikėtu užsakymu stebėjosi moteris.
Nekilnojamojo turto agentūros taip pat pastebi, kad nuomotis būstus nori vis didesnė amerikiečių dalis, o ne žmonės iš kitų šalių.
Ekspertams kelia nuostabą ir tai, kad būsto Floridoje ieško ne tik žmonės iš šiaurinių valstijų, bet ir saulėtosios Kalifornijos gyventojai. Pastebima tendencija, jog žmonės čia atvyksta kur kas ilgesniam laikui.
„Žmonės čia atvyksta mėnesiui arba sezonui, bet pasilieka 8 ar net 10 mėnesių“, – tvirtino nekilnojamojo turto kompanijos „Sapir Corp“ vadovas Alexas Sapiras.
L.Carter-Knight tvirtino, kad regione pamažu pildosi vietos, kurios ilgą laiką buvo tuščios, nors anksčiau jose jau gyvendavo žmonės.
Lėktuvai į Floridą toliau skraido nevisiškai užpildyti, nes žmonės kelionei į savo lizdelį žiemą renkasi automobilius.
Vietiniai gyventojai atvykėliams pataria nenuleisti akių nuo kelio, nes greitkeliuose vis dažniau susidaro spūstys.
Parengta pagal „The New York Times“ inf.