Dėl kaltinamosios kyla daug klausimų. Kas ši moteris, žinanti daugybę turtingiausių ir įtakingiausių pasaulio vyrų nuodėmių?
Ar 58 metų moteris manė, kad nebūtų taip blogai, jei ji, artimas J.Epsteino žmogus, parūpintų jam nepilnamečių mergaičių seksualinei prievartai? Ar apie tai pagalvojo, kai tapo tariama jo pedofilų tinklo organizatore?
Galbūt. Bet ką G.Maxwell manė ir jautė supratusi meilužio polinkį, nebeturi jokios reikšmės.
Buvusiai britų ir amerikiečių aukštuomenės pažibai pirmuosiuose pasaulio žiniasklaidos puslapiuose jau seniai paskelbtas nuosprendis: bendrininkė, sutenerė, ragana.
Ghislaine galėjo būti tiek beprotiškos meilės auka, tiek įkliūti į seksualinio nusikaltėlio J.Epsteino spąstus.
Bet iš viso to, kas žinoma ir paviešinta, aiškėja, kad ji kalta. Buvo paklusni prievartautojo pagalbininkė, įgaliotoji jo prostitucijos tinklo atstovė.
Prabangius G.Maxwell drabužius dabar pakeitė Bruklino metropolio sulaikymo centro kalinės apranga. Prašymas paleisti už užstatą buvo atmestas baiminantis, kad ji gali pabėgti.
Tikimasi, kad jos teismo procesas prasidės po metų.
Buvo dėmesio centre
G.Maxwell nė sekundei nepaleidžiama iš akių. Kai kas sako, kad ši įstaiga yra tarsi trečiojo pasaulio kalėjimas. Čia bausmę atlieka mafijos bosai, žudikai, už didžiausią pasaulio istorijoje finansinę apgavystę 150 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Bernardas Madoffas.
O buvo laikai, kai G.Maxwell su bendrovės „Tesla Motors“ savininku Elonu Musku šypsojosi prieš kameras, sėdėjo prie stalo su muzikos grupės „The Rolling Stones“ vokalistu Micku Jaggeriu ar dizaineriu Calvinu Kleinu, šnekučiavosi su korporacijos „Microsoft“ įkūrėju Billu Gatesu, linksminosi vakarėliuose su dabartiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir jo žmona Melania, supermodeliu Heidi Klum, daug keliavo.
Net 26 kartus G.Maxwell skrido su Billu Clintonu, buvusiu Amerikos prezidentu, J.Epsteino lėktuvu, kuris dar vadinamas „Lolitos ekspresu“. Ji buvo viešnia per Chelsea Clinton vestuves ir sėdėjo šalia buvusios JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright.
Paryžiaus, Londono ir Niujorko aukštuomenės rajonai buvo įprasta G.Maxwell aplinka.
Ji visada buvo aplinkinių dėmesio centre, kalbėjo keturiomis kalbomis. G.Maxwell įkūrė labdaros organizaciją, turi dvigubą ar net trigubą pilietybę. Moteris visada vaikščiojo stilingai apsirengusi, dabinosi išskirtiniais papuošalais.
2000-aisiais Bakingamo rūmuose G.Maxwell dalyvavo Jorko kunigaikščio princo Andrew 40-ajame gimtadienyje.
Kai gimtadienyje dalyvavusi buvusi Andrew žmona, skandalais pagarsėjusi Sarah Ferguson sutuoktiniui pristatė G.Maxwell, ponią trumpais, juodais plaukais, abiem pasirodė, kad jiems Oksforde jau buvo tekę susitikti.
Pozavo karalienės soste
Jorko kunigaikštis Andrew ir Ghislaine tapo draugais – bent taip sakoma.
Kartą paparacai abu nutvėrė Niujorke besilaikančius už rankų vėlyvųjų pusryčių metu ir besimėgaujančius omaru.
G.Maxwell pozavo su Holivudo žvaigžde Kevinu Spacey, kuris 2002 m. vaidino Londono „The Old Vic“ teatre.
Juos į ekskursiją po Jos Didenybės rūmus buvo pakvietęs karalienės sūnus princas Andrew.
Moteris įsiamžino britų monarchės soste, o įžymusis aktorius – princo Philipo.
G.Maxwell su J.Epsteinu, kaip dera pasipuošusiu fraku ir cilindru, traukė žvilgsnius per karališkąsias Askoto žirgų lenktynes, dalyvavo kilmingųjų vestuvėse Vindzore. Juodaplaukės gyvenimas buvo tarsi iš šiuolaikinės pasakos.
Dabar aukštuomenės ponia tapo kaline Nr. 02879-509. Teigiama, kad ji parūpindavo J.Epsteinui nepilnamečių merginų. Jų pasitikėjimą G.Maxwell pelnydavo apgaulės būdu.
Paskui šias merginas jos draugužis J.Epsteinas perleisdavo savo įtakingiems bičiuliams, turėjusiems tokį patį polinkį kaip jis.
G.Maxwell retsykiais būdavo ir savo gyvenimo palydovo nusižengimų dalyvė.
Tenkino visus įgeidžius
36-erių Virginia Guiffre yra bene žinomiausia poros auka.
Dokumentiniame „Netflix“ filme „Jeffrey Epsteinas: nepaprastai turtingas“ („Jeffrey Epstein: Filthy Rich“) moteris prisimena, kaip viskas prasidėjo Floridos valstijoje esančioje JAV prezidentui D.Trumpui priklausančioje „Mar-a-Lago“ rezidencijoje.
V.Guiffre ten pradėjo lankyti gydomojo masažo kursus ir susipažino su G.Maxwell. Virginia žavėjosi šia moterimi, jos užburiančiu patrauklumu ir tuo, kad ji kartais jodinėdavo baltu žirgu.
„Kartą Ghislaine pasakė, kad pažįsta žmogų, kuris nori masažo“, – prisimena V.Guiffre.
Jos nuvažiavo į J.Epsteino vilą.
„Turėjau nusirengti. Ji irgi nusirengė. Iš pradžių jis norėjo oralinio sekso, paskui vaginalinio. Vėliau pareiškė: „Darbo pokalbis buvo super, ateik rytoj vėl.“ Taip ir padariau“, – pasakoja V.Guiffre.
Tuo metu Virginiai buvo šešiolika metų.
„Jeffrey ir Ghislaine mokėjo taip gerai apsimesti, tarsi seksualinis išnaudojimas būtų norma.
Jie privertė mane jaustis tarsi būtume tik šiek tiek keista šeima. Kartu valgėme, žiūrėjome filmus, nardėme. Ghislaine nuolatos kartojo, kad sumokės už mano mokymąsi ir aš tapsiu gydomojo masažo specialiste. Savo nelaimei, nemačiau jokios kitos galimybės. Pasilikau. Iš pradžių buvau vergė, vėliau tapau preke“, – dabar pasakoja V.Guiffre.
Trijulė laiką leido ir J.Epsteinui priklausančioje privačioje Mažojoje Šventojo Jokūbo saloje (priklauso Mergelių Saloms, JAV). Ši vieta tarp artimiausių jo draugų žinoma pedofilų salos vardu.
Vieną dieną G.Maxwell pasivedė Virginią į šalį ir pasakė: „Jeffrey ir aš norėtume kūdikio ir tu jį išnešiosi.“ V.Guiffre teigia, kad tą dieną suprato, jog reikia bėgti. Tiesiog kažkaip dingti.
Tylos ir ramybės nenusipirko
Pirmą kartą išgirdusi jai metamus V.Guiffre kaltinimus G.Maxwell mestelėjo: „Juokinga!“ Nepaisant to, padavė Virginią į teismą dėl šmeižto.
Byla teisme buvo baigta nagrinėti 2017 metais. G.Maxwell sumokėjo moteriai ne vieną milijoną dolerių. Bet tylos ir istorijos pabaigos ji nenusipirko. Niujorko prokuratūra toliau gilinosi į bylą, išklausė keturių J.Epsteino asistenčių parodymus, apklausė 60 aukų.
2019-aisiais multimilijonierius buvo suimtas ir jam pateikti kaltinimai dėl seksualinio nepilnamečių išnaudojimo.
Į pareigūnų akiratį pateko ir Jorko kunigaikštis Andrew.
V.Guiffre kaltina mylimą Jungtinės Karalystės monarchės sūnų, kad jis daugybę kartų ją, tuo metu dar nepilnametę, prievartavo. Tai G.Maxwell nurodymu įvyko jos namuose prašmatniame Londono Belgreivijos rajone.
Tai turėtų įrodyti susitikimo nuotrauka, bet Andrew neigia jam metamus kaltinimus. G.Maxwell, žinoma, taip pat nepripažįsta, kad buvo šio susitikimo iniciatorė.
G.Maxwell iš visuomenės dėmesio centro ir akinamo spindesio puolė tiesiai į pragarą.
Užaugo lepinama tėvo
Jungtinės Karalystės žurnalistas Timas Willisas su G.Maxwell susitiko tūkstantmečio sandūroje, kai ėmė iš jos interviu aukštuomenės gyvenimo temomis rašančiam skandalingam žurnalui „Tatler“.
Jis norėjo aprašyti vienos įžymiausių Jungtinės Karalystės šeimų, Maxwellų klano, iškilimą. Ir jo centre – jauniausioji Ghislaine.
Jos istorija buvo romano verta medžiaga.
Ghislaine tėvas R.Maxwellas buvo verslininkas, gimęs tuometėje Čekoslovakijoje. Pokario metais iš pabėgėlio jis sugebėjo prasimušti iki Leiboristų partijai atstovavusio parlamentaro. Pinigus uždirbo iš Oksforde kartu su Paulu Rausbaudu įkurtos mokslinių ir medicinos knygų leidyklos „Pergamon Press“.
„R.Maxwellas tarsi buldozeris važiavo per kliūtis, kad pasiektų tikslą“, – rašė jo biografas Tomas Boweris.
Devintojo dešimtmečio viduryje R.Maxwellas nusipirko sunkumų kamuojamą kairiųjų dienraštį „Daily Mirror“.
Šis žingsnis Jungtinėje Karalystėje jam pelnė darbininkų herojaus statusą.
Kai R.Maxwellas pasiekė savo karjeros viršūnę, jam dirbo tūkstančiai darbuotojų. Jis buvo laikomas tironu, pusiau genijumi, pusiau apgaviku.
Su žmona Elisabeth ir devyniais vaikais gyveno dideliame, į rūmus panašiame 53 kambarių name.
Jo numylėtinė buvo Ghislaine. Ji augo tarnaičių apsuptyje, jai aptarnauti buvo skirtas sraigtasparnis ir ištaigingasis „Rolls-Royce“. Su Ghislaine, priešingai nei jos broliais ir seserimis, tėvas retai elgėsi žiauriai.
Su ja ėjo į vakarėlius, garsiojo britų atlikėjo Eltono Johno gimtadienį, kino festivalius, futbolo rungtynes. Vėliau savo 57 metrų ilgio jachtą R.Maxwellas pavadino „Lady Ghislaine“.
Netikėta R.Maxwello mirtis
Interviu žurnalistui T.Willisui savo tėvą, kuris tiek vaikus, tiek tarnautojus įžeidinėdavo per namuose įrengtą garsiakalbių sistemą ir įvarydavo baimės savo įsiūčio priepuoliais, G.Maxwell apibūdino kaip įkvėpimo jai suteikusį žmogų.
Būtent iš tėvo Ghislaine išmoko niekada nepasiduoti abejonėms ir nepulti į paniką.
Ji studijavo Oksforde, kur pelnė visuomenės ponios reputaciją. Pasak britų dienraščio „The Daily Telegraph“, merginą labiau domino turtingi magnatai nei aristokratai. Pastarieji galėjo didžiuotis savo genealoginiu medžiu, bet neturėjo pinigų.
1991 m. pradžioje R.Maxwellas nusipirko skandalingąjį Niujorko laikraštį „Daily News“. Ir tai buvo jo žingsnis į JAV žiniasklaidos verslą.
Ghislaine turėjo rūpintis šiuo ypatingu projektu ir padėti tėvui „atrakinti“ Niujorko didmiestį.
Viskas galėjo ir toliau taip būti, jeigu ne staigi R.Maxwello mirtis. Plaukiodamas jachta „Lady Ghislaine“ prie Kanarų salų jis patyrė širdies smūgį, nukrito į vandenį ir nuskendo. Jo mylimai Ghislaine buvo 29-eri.
Po britų žiniasklaidos magnato mirties sklandė gandai apie jo savižudybę ar net mirtį nuo slaptųjų tarnybų darbuotojų rankos. Žmogžudystės teorijų ugnį kurstė Ghislaine ir jos broliai bei seserys. Greičiausiai jie taip elgėsi vien saugumo sumetimais.
Po R.Maxwello mirties jo šeimos gyvenimas pradėjo ristis žemyn. Paaiškėjo, kad žiniasklaidos magnatas, gelbėdamas savo leidybos imperiją, iš savo tarnautojų pensijų fondo pasisavino beveik pusę milijardo Jungtinės Karalystės svarų sterlingų.
Darbininkų herojus pasirodė esąs sukčius. R.Maxwello imperija atsidūrė ties bankroto riba, prabangaus namo prie Oksfordo teko atsisakyti. Du sūnūs stojo prieš teismą.
Tiko vienas kitam
Ghislaine pabėgo į Niujorką, kur gaudama kuklias sumas iš savo tėvo patikos fondo bandė atsistoti ant kojų. Tai truko neilgai. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje G.Maxwell susipažino su santūriuoju J.Epsteinu.
Plačius džinsus ir megztinius mielai nešiojęs vyriškis savo profesinį gyvenimą pradėjo dėstydamas matematiką ir fiziką, vėliau perėjo į bankų ir finansų sektorių.
J.Epsteinas buvo tas žmogus, kokia G.Maxwell nebebuvo, – labai turtingas.
Dėl tėvo verslo Niujorke G.Maxwell turėjo plačius ryšius, jos pavardė ne kartą buvo minima spaudos gandų skiltyse.
„Kad ir kur G.Maxwell pasirodydavo, ji visada būdavo išskirtinė ir įdomiausia moteris.
Niujorkiečiams patiko jos britiškas akcentas“, – žavėjosi žurnalistė Vicky Ward viename žurnalo „Vanity Fair“ straipsnyje.
J.Epsteinas turėjo pinigų, bet beveik jokio socialinio gyvenimo. G.Maxwell pažinojo pusę miesto, bet negalėjo sau leisti prabangaus gyvenimo. Jie buvo visiškai skirtingi žmonės, bet tiko vienas kitam ir tapo pora.
Dešimtojo dešimtmečio pradžia ir vidurys buvo G.Maxwell ir J.Epsteino aukso amžius. Jis užtikrino, kad jai nieko netrūktų, ji atvėrė jam Niujorko miestą.
G.Maxwell rengė priėmimus, apsupo save Nobelio premijų laureatais, politikais, verslininkais ir menininkais. Ji padarė J.Epsteiną žvaigžde.
Ir padėjo jam, jei tikėtume aukų pareiškimais, sukurti tinklą jaunų merginų, kurios buvo seksualiai išnaudojamos ir prievartaujamos.
G.Maxwell draugė Laura Goodman ne kartą populiarioje televizijos laidoje „The Morning Show“ tvirtino, kad jos bičiulė buvo paklusni J.Epsteinui.
Ji buvo jo nuotaikų ir finansų įkaitė. Jeffrey galėjęs Ghislaine pravirkdyti bet kuriuo metu mestelėjęs kokią frazę.
Atėjo G.Maxwell eilė
Niujorke naujos laimės ieškojusi mergina iš gerų namų pateko į labai turtingo, kitus pranokti ir naudos iš aplinkinių siekiančio vyriškio glėbį.
2020 m. liepos 2-ąją ant G.Maxwell rankų sužvangėjo antrankiai.
G.Maxwell – paskutinė J.Epsteino, kuris 2019 m. pasikorė kalėjimo kameroje, bylos įkaitė. Jis norėjo išvengti teismo proceso ir bausmės iki gyvos galvos.
Likus dviem dienoms iki savižudybės J.Epsteinas padovanojo savo daugiamilijoninį turtą anoniminiam patikos fondui. Manoma, kad pinigai atiteko G.Maxwell.
J.Epsteino už įvykdytus nusikaltimus nebegalima patraukti atsakomybėn. Dabar atėjo G.Maxwell eilė.
Parengė Ona KACĖNAITĖ