Tūkstantmečių senumo terapija: ar išdrįstumėte išbandyti masažą peiliais?

2020 m. birželio 22 d. 20:33
Greiti, pjaustymą peiliu primenantys kertamieji judesiai yra daugelio masažo metodų dalis. Bet peilių masažo terapijoje viskas atliekama tikrais peiliais, o ši Rytuose gyva tradicija yra tūkstantmečių senumo.
Daugiau nuotraukų (7)
Gulėdami žemyn nuleistu veidu ant masažo stalo daugelis žmonių nerimauja. Masažo meistrės liepia atsipalaiduoti, bet pačios rankose laiko du peilius, kuriais lengvai gali sužeisti.
Procedūros pradžioje masažuotoja rankomis bando atpalaiduoti įsitempusį žmogaus kūną, nes įtampos atvykus į tokią procedūrą tikrai netrūksta. Tik vėliau į rankas paimami šalti plieniniai peiliai, kuriais pradedama daužyti per nugarą, rankas ir veidą.
Galima net neįsivaizduoti, kad naudojami peiliai, bet kartkartėmis jiems susiliečiant pasigirsta žvangėjimas. Žinoma, jų ašmenys nubukinti, kad ant masažo stalo neįvyktų tragedija.
Masažuotojos ne kartą procedūros metu žmonėms turi priminti, kad atsipalaiduotų, nes tik taip gali pradėti kūnu judėti gyvybinė energija či.
Pasibaigus seansui daugelis žmonių užmiega – juos užhipnotizuoja ir atpalaiduoja 70 minučių trunkantis daužymas peiliais.
Senovę menanti technika
Nors „dao liao“ – tai išvertus iš kinų kalbos reiškia peilių masažą, arba peilių terapiją, – atrodo pavojingai, ši kinų medicinos praktika naudojama jau daugiau kaip du tūkstantmečius. Manoma, kad ji turi fizinių ir emocinių gydomųjų galių.
Pirmiausia šį masažo metodą praktikavo vienuoliai senovės Kinijoje. 770–221 metais prieš Kristų, Rytų Džou dinastijos klestėjimo laikotarpiu, pasijutę blogai žmonės nesikreipdavo į gydytojus. Jie naudodavosi peilių masažą atliekančių asmenų paslaugomis – tuo metu būdavo naudojami aštrūs, o ne nubukinti peiliai.
Daugiau negu prieš tūkstantmetį, valdant Tangų dinastijai, ši praktika paplito Japonijoje, o mažiau nei prieš amžių, Kinijos pilietinio karo metais, – ir Taivane.
Šiandien Kinijoje ir Japonijoje sunku rasti tai praktikuojančių masažuotojų, bet Taivane ši praktika išgyvena atgimimą, nes vis daugiau žmonių taip nori atsikratyti šiuolaikinio pasaulio rūpesčių sukelto streso.
Centrų vis daugėja
Senovinio peilių masažo meno mokymo centras Taibėjuje šios masažo rūšies meistrus rengia jau beveik keturis dešimtmečius.
Visame Taivane ši įstaiga turi 36 padalinius, kurių 15 atidaryta per pastaruosius kelerius metus.
Čia mokomi žmonės iš viso pasaulio: nuo Japonijos iki Honkongo, nuo Prancūzijos iki Kanados.
Šiandien žmonės kreipiasi į peilių terapija užsiimančius ekspertus, kad sumažintų fizinius skausmus, pagerintų miego kokybę ar palengvintų psichologines problemas.
Masažo meistrai peiliais taikosi į či duris – tam tikrus organizmo taškus, panašiai kaip ir taikant kinų medicinos metodą akupunktūrą, ir tiki, kad plieniniuose peiliuose yra nematoma galia.
Lyg vaiduoklių medžiotoja
Prieš atidarydama peilių terapijos mokymų centrą jo direktorė Hsiao Mei-fang teikė įvairias grožio paslaugas ir atliko dienovidinį masažą (tai dar viena kinų medicinos šaka, kuri taip pat skirta žmogaus energijos tėkmei pagerinti. – Red.).
Tačiau moteris tvirtindavo, kad kiekvieną vakarą jausdavosi blogai, nes prisilietimais pati perimdavo blogą klientų energiją.
„Aš gerai uždirbau, bet nebegalėjau miegoti naktimis“, – pasakojo Hsiao Mei-fang.
Kartą viena jos mokinė jai papasakojo apie peilių masažą, kurio metu plieniniai įrankiai sugeria blogąją energiją.
Dabar Hsiao tvirtina, kad jaučiasi tarsi vaiduoklių medžiotoja padėdama klientams išspręsti įsisenėjusias problemas.
„Man peilių masažas yra tarsi savo praeities gyvenimų vaiduoklių medžioklė“, – tikino moteris.
Laikosi griežtų taisyklių
Masažo metu meistrai turi paisyti tam tikrų taisyklių.
Pirmiausia, anot Hsiao, negalima masažo daryti esant blogos nuotaikos, nes tuomet neigiamą energiją perduodi ir klientui. Tiesa, bet kokiu atveju esant piktam švaistytis dviem peiliais nėra gera mintis. Kad pačių masažuotojų energija būtų tyra, jie griežtai laikosi veganinės mitybos plano.
Kas rytą jie keliasi 5 valandą, padaro šimtą pritūpimų ir pusvalandį peiliais daužo į pagalvę, kad išjudintų savo či energiją.
Tai daug darbo norint pasiruošti dirbti su klientais, tačiau taip dirbti tenka ir jiems.
Prieš masažą klientai 10 minučių daro pritūpimus ir mankštinasi su dviem „kosminiais pagaliukais“ rankose, kurie yra skirti kūno či energijai subalansuoti.
Prieš šią mankštą klientams duodami išgerti du puodeliai karšto vandens.
Hsiao tvirtina, kad į jos centrą atvyksta tėvai su vaikais, kuriems leidžiama žaisti su šiomis lazdelėmis. Taip tikimasi sumažinti streso mokykloje.
„Kosminiai pagaliukai“ padeda subalansuoti či energiją, atsikratyti susikaupusio neigiamo jos pertekliaus, o peilių masažas išvalo ir žmogaus karmą, – tvirtino Hsiao. – Mūsų kultūroje či yra viskas. Jei tavo energijos laukas yra subalansuotas, tau padės aiškiai matyti savo gyvenimo kelią.“
Peiliai naktį perkraunami
Turbūt dėl to daugelis klientų užmiega ant masažo stalo.
Aukščiausios klasės peilių masažo centruose meistrai paprašo klientą kelios dienos prieš apsilankymą atsiųsti savo nuotrauką, kad jį galėtų priimti tinkamiausias „lao shi“ – taip mandarinų kalba vadinamas mokytojas, o peilių masažo sektoriuje – kiekvienas masažuotojas.
Masažo centre stovi stiklu uždengti 5 meteoritų akmenys. Masažuotojai tiki, kad jie turi gydomųjų galių kūnui, mintims ir dvasiai. Šalia šių akmenų kas naktį peiliai perkraunami.
Peiliai yra šalti, keturkampiai metalo gabalai, kurie atrodo tarsi iš siaubo filmo.
Masažuotojai privalo ilgai mokytis šio masažo meno, nes darbas su peiliais, net ir bukais, yra itin pavojingas. Bet per 40 centro veiklos metų dar nė vienas klientas nebuvo sužalotas.
„Pradžioje pamačiusi peilius išsigandau ir maniau, kad tai bus pavojinga.
Masažuotojai pasakiau, kad nekirstų jais stipriai, bet vėliau pajutau gerą energiją ir paprašiau, kad jais naudotųsi kaip įprasta“, – pasakojo 73 metų Chiu Mei-lan.
Chiu masažą peiliais išbandė turėdama miego problemų.
„Po šios terapijos miegojau kuo puikiausiai“, – tvirtino moteris.
Prašymas prieš masažą
Žmonių paprašoma rytą prieš masažą nusiprausti. Tačiau plauti tik kūno dalį nuo širdies linijos iki kojų pirštų naudojantis šiltu vandeniu ir nevalyta druska.
Toks 15 minučių dušas padeda suminkštinti standžius raumenis ir peiliu galima lengviau pasiekti gilesnius kūno sluoksnius.
Viena iš meistrių Elsa ant masažo lentos žmogų apdengia rankšluosčiais. Jais pridengia ir galvą. Prieš pradedant masažą klientui Elsa pasako, kad organizme yra 10 či durų.
Daugiau negu valandą peiliais aktyviai daužomas visas kūnas nuo galvos iki pėdų, bet taikiniai – či durys – yra kruopščiai atrinkti per mokymus.
Kai kurie klientai taip pat dalyvauja asmeninėse konsultacijose su centro vadove Hsiao. Ji turi lentelę su kompasu viduryje ir padeda klientams atrasti gyvenimo tikslą.
Ši gyvenimą keičianti lentelė pagaminta pagal senovinį kinų tekstą, kuris dar yra vadinamas pokyčių knyga.
„Aš tarsi suvedu žmogaus informaciją į savo asmeninę „Google“ paiešką.
Taip galiu sužinoti viską apie žmogaus praeitį, dabartį ir ateitį, tad lengvai galiu patarti“, – tvirtino Hsiao.
Žmonėms ji gali pasakyti ne tik apie gresiančias sveikatos problemas ir patarti valgyti daugiau ar mažiau tam tikrų produktų, bet ir padėti kuriant verslus.
Pagalbos kreipiasi ir darbdaviai, kurie prašo moters pažvelgti į kandidatų užimti darbo vietą či energiją, kad jie žinotų, ką samdyti.
Liaudies medicinos atšaka
Kinų medicinos ir religijos istorikas Nanjango technologijos universitete Singapūre Michaelas Stanley-Bakeris tvirtina, jog peilių masažas daugeliui žmonių gali atrodyti kaip fakyrų gulėjimas ant vinių prikaltos lentos arba daoistų lipimas peilių kopėčiomis, tačiau ši technika įvaldoma per mokymus.
„Praktikoje tai menkai susiję su tradicine kinų medicina. Tai yra liaudies medicinos atšaka“, – teigė M.Stanley-Bakeris.
Hsiao tikino, kad jai nereikia įrodinėti šios terapijos efektyvumo, nes klientai patys tuo patiki, kai atsikrato problemų arba pasveiksta.
„Jie išbando daugybę terapijos rūšių, tačiau galiausiai randa geriausią metodą“, – sakė moteris.
Akivaizdu, kad tai toli gražu neprimena įprasto masažo su aliejais ir įtampos taškų spaudymu. Peiliais atsipalaiduoti renkasi vis daugiau žmonių.
Parengta pagal BBC, „Vice“ inf.
masažas^Instantpeiliai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.