Bręsta skandalas: donžuano karaliaus meilužė nori iškloti Ispanijos paslaptis

2020 m. gegužės 1 d. 16:30
Žvalgybininkai seka ir meilės keliuose bei klystkeliuose. Buvusio Ispanijos karaliaus Juano Carloso meilužė dabar tvirtina, kad slaptosios šalies tarnybos mėgino ją nutildyti pačiais bjauriausiais būdais.
Daugiau nuotraukų (7)
Karališkasis romanas, apraizgęs kelias Europos valstybes, pasiekė Jungtinės Karalystės teismą.
Sostą sūnui užleidusio karaliaus Juano Carloso meilužė tvirtina, kad Ispanijos žvalgybininkai ją persekiojo, grasino, vykdė šantažo kampaniją, kad tik ją nutildytų ir išsaugotų nesuteptą monarchijos įvaizdį.
Tačiau 55 metų verslininkė Corinna zu Sayn-Wittgenstein užvirė tik dar didesnę košę ir yra pasirengusi iškloti viską, ką žino.
Buvęs šalies monarchas jau ir taip sėdi įklimpęs iki ausų – mat paaiškėjo, kad iš Saudo Arabijos per lengvatinio apmokestinimo fondą jis gavo 90 mln. eurų.
Iš šios sumos 58,4 mln. eurų Juanas Carlosas esą atidavė savo buvusiai meilužei.
Tokiai informacijai prieš kelias savaites iškilus į viešumą dabartinis Ispanijos monarchas Felipe VI nutarė atsiriboti nuo savo 82 metų tėvo ir atsisakė bet kokio jo palikimo.
Iš buvusio karaliaus atimta ir valstybinė išmoka: Juanas Carlosas iki šiol kasmet iš Ispanijos biudžeto gaudavo daugiau kaip 194 tūkst. eurų.
Regis, tai – dar ne pabaiga. Mat su garsiomis Senojo žemyno karališkosiomis šeimomis susigiminiavusi C.zu Sayn-Wittgenstein dabar perspėja: tai, ką visi išgirs teisme, gali turėti pasekmių ne tik Ispanijai, bet ir diplomatiniams Europos valstybių santykiams.
Išdavė dramblių medžioklė
Vokietijoje gimusi, Danijos pilietybę turinti C.zu Sayn-Wittgenstein tvirtina, kad „turėjo romantiškų santykių su asmeniu, kuris 1975–2014 metais valdė Ispaniją“.
Pasak moters, šie santykiai jai leido prieiti prie informacijos ir dokumentų, kuriuose buvo užfiksuoti finansiniai karaliaus Juano Carloso susitarimai ir jo gaunamų pinigų srautai.
Pasak buvusio karaliaus meilužės, Ispanijos žvalgyba dėl to ją pradėjo persekioti – nepakeliamą spaudimą ji kenčia jau aštuonerius metus.
Viskas prasidėjo 2012 metais, kai su tuo metu dar soste buvusiu Juanu Carlosu moteris ir jos sūnus išvyko į liūdnai pagarsėjusį safarį Botsvanoje.
Per atostogas karalius išsiruošė į dramblių medžioklę ir nukritęs susižeidė.
Ispanijos spauda, kuri iki tol labai švelniai kalbėdavo apie savo karališkąją šeimą, pranešdama šią naujieną pirmuosiuose puslapiuose skelbė nuotraukas, kurioms karalius Juanas Carlosas su profesionaliu medžiotoju pozavo prie nušauto dramblio.
Ispanai pašėlo: kaip mūsų monarchas gali mėgautis tokia žiauria pramoga? Ar žinote, jog karalius sumokėjo 15 tūkstančių eurų, kad pasimėgautų dramblio žūtimi? O kur tuo metu buvo karalienė Sofia?
Taip yla išlindo iš maišo: paaiškėjo, kad egzotiškojoje Botsvanoje monarchas už valstybės pinigus ilsėjosi ne su sutuoktine, bet lepino 27 metais jaunesnę meilužę Corinną ir jos sūnų.
Tai sukėlė skandalą recesijos išvargintoje Ispanijoje.
Meilužė laikyta grėsme
„Ši svajonių kelionė buvo ne tik brutali, bet ir turėjo žiaurių pasekmių, – rašė Ispanijos leidinys „El Confidencial“. – Žinios apskriejo Ispaniją, nuo visuomenės akių nebebuvo įmanoma pasislėpti.
Sakydamas kalbą Kūčių proga jis ispanams kalbėjo apie istorinę ekonominę krizę, apie diržų veržimą, o po kelių mėnesių paaiškėjo, kad jis išleido 30 tūkst. eurų mokesčių mokėtojų pinigų. Tai atrodė kaip koks nevykęs pokštas.
O tada visi puolė narplioti Corinnos biografijos – Ispanijos grietinėlė seniai žinojo apie moters ryšius su karaliumi, bet ji visuomet buvo nekaltai pristatoma kaip artima monarchų poros draugė.“
Tuo buvo lengva patikėti, nes Corinna – aukštuomenės atstovė, buvusi Vokietijos princo Casimiro zu Sayno-Wittgensteino žmona. Penkiomis kalbomis kalbanti Corrina buvo pasaulio pilietė – bendravo su buvusiu JAV vadovu Billu Clintonu, Jungtinės Karalystės princu Charlesu ir kitų Europos karališkųjų šeimų atstovais.
Vėliau Ispanijos monarchui artimi šaltiniai pasakojo, kad Juanui Carlosui Corinna krito į akį dar 2004 metais, kai jie susipažino per medžioklę Vokietijoje.
Karaliui įspūdį padarė Corinnos pasitikėjimas savimi, nepriklausomybė ir veržlumas.
Jos interesų sritis buvo panaši kaip Juano Carloso. O draugams jis neva prisipažino: „Užkariauti ją nebus lengva.“
2009 metais C.zu Sayn-Wittgenstein persikėlė gyventi į Ispaniją, į prabangią vilą, kurią, kaip ispanai įtarinėjo, padėjo įsirengti pats Juanas Carlosas.
Šalies spauda rašė, kad karaliui pavyko užmegzti ryšį ir su Corinnos sūnumi, – kelionė į Botsvaną buvo dovana vaikui dešimtojo gimtadienio proga.
„Po kelionės į Botsvaną ir pasikalbėjus su karaliumi emeritu man tapo aišku, kad Ispanijoje aš buvo laikoma ne tiktai nepageidaujamu asmeniu, bet ir grėsme visai karališkajai šeimai“, – rašoma C.zu Sayn- Wittgenstein pareiškime teismui.
Po to, kai išaiškėjo jųdviejų ryšiai, Corinna iš Ispanijos išvyko į Vokietiją. O karalius pirmąkart atsiprašė pavaldinių – šlubuodamas išėjo priešais kameras ir pareiškė: „Labai atsiprašau, tai daugiau nepasikartos.“
Sekiojo po visą pasaulį
C.zu Sayn-Wittgenstein teigia, jog Ispanijos žvalgybininkai ją sekė iki pat Brazilijos. O grupė ginkluotų asmenų kartu su ispanais agentais kelioms savaitėms buvo užėmę jos butą teigdami, kad taip rūpinasi moters saugumu.
Moteris mano, kad jie tiesiog bandė rasti prieigą prie slaptų karaliaus finansinių dokumentų arba bet kokios jos sukauptos informacijos, kuri galėtų sukompromituoti monarchą.
C.zu Sayn-Wittgenstein teigimu, ilgametis Ispanijos nacionalinės žvalgybos centro vadovas Felixas Sanzas Roldanas grasino jai ir jos šeimai per jųdviejų susitikimą viename Londono viešbutyje.
„Žvalgybos vadovas sakė, kad negalės užtikrinti mano ar mano vaikų fizinio saugumo, nebent sutiksiu su jo nurodymais“, – pareiškime rašė moteris.
Verslininkė mano, kad į jos namus Anglijoje, Šropšyro grafystėje, taip pat įsilaužė žvalgybos agentai ir būtent jie diriguoja šmeižto kampanijai Ispanijos žiniasklaidoje.
„Mane pradėjo gąsdinti tai, kad man, civilei moteriai, grėsmę kelia valstybės galva ir jos slaptoji tarnyba“, – teigė C.zu Sayn-Wittgenstein.
Verslininkės pasamdyta teisininkų komanda jau išsiuntė laiškus Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijai, karališkajai šeimai, britų žvalgybos tarnyboms MI5 ir MI6.
Laiškuose perspėjo, kad šalies gali laukti skandalas – Corinnos liudijimas teisme gali tapti pleištu Ispanijos ir Jungtinės Karalystės diplomatiniuose santykiuose, mat ji žada atskleisti, kaip ispanų agentai savavaliavo svetimoje teritorijoje karaliaus paliepimu.
Dosnios perlaidos paslaptis
Ispanijos karalius emeritas susiduria su spaudimu ir kitame fronte. Beje, ir jame – ryškus meilužės pėdsakas.
Šveicarijos prokuratūra aiškinasi, kokiais tikslais Saudo Arabijos monarchija 2008 m. per lengvatinio apmokestinimo zonoje įsikūrusią įmonę pervedė 90 mln. eurų karaliui Juanui Carlosui.
2012 metais pinigai buvo perkelti į Šveicarijos banką „Mirabaud“, o 58,4 mln. eurų Juanas Carlosas atidavė savo buvusiai meilužei.
Ženevos prokuroras Yves’as Bertossa bando išsiaiškinti, ar šie pinigai turėjo ką nors bendra su 7 mlrd. eurų vertės sutartimi, pagal kurią Ispanijos statybų konsorciumui buvo patikėta statyti greitojo traukinio liniją tarp Mekos ir Medinos.
Manoma, kad Juanas Carlosas galėjo tarpininkauti verslo susitarimui.
C.zu Sayn-Wittgenstein pripažįsta, kad pinigų perlaidą iš karaliaus gavo, bet tvirtina, kad ji nebuvo įsipainiojusi į jokius finansinius reikalus – esą tai buvo dosni karaliaus dovana.
Šantažavo policijos pareigūnas
Karaliaus finansinių sandorių tyrimą paskatino buvęs Ispanijos policijos pareigūnas Jose Manuelis Villarejo, kuris pagarsėjo kaip profesionalus šantažuotojas.
J.M.Villarejo ne kartą iš pamatų sudrebino Ispaniją paviešindamas kompromituojančius politikų ir kitų asmenų pokalbius bei prisipažinimus.
Kad pasiektų savo tikslą, pareigūnas pasamdydavo ir prostitutes, kurios meilės guolyje ištraukdavo žinomų žmonių paslaptis.
Tuomet pareigūnas grasindavo paskleisti išpeštą informaciją apie politikus ir kitus garsius asmenis, jei negaus pinigų.
Buvęs pareigūnas J.M.Villarejo už tokią veiklą dabar sulaikytas. Manoma, kad jis veikė išvien su nusikalstama organizacija, drauge reketavo turtą.
Pareigūnas J.M.Villarejo turėjo ir įrašą iš Ispanijos nacionalinės žvalgybos centro vadovo susitikimo su karaliaus meiluže Londono viešbutyje. Pasirūpino, kad jį gautų ir keli Ispanijos dienraščiai.
Minėtame įraše C.zu Sayn-Wittgenstein prasitarė, kad karalius slepia gausybę pinigų užsienyje, lengvatinio apmokestinimo zonose, ir kad reikalavo komisinių už pagalbą sudarant greitaeigio traukinio linijos sutartį Saudo Arabijoje. Taigi karaliui nemalonę ir nešlovę užtraukė ne meilužė, kurią bandyta tildyti, bet nelojalus teisėsaugos pareigūnas.
Juanas Carlosas gali džiaugtis teisine neliečiamybe Ispanijoje.
Tačiau Ženevos prokuratūra nutarė išsiaiškinti buvusio Ispanijos karaliaus finansines paslaptis, nes su monarchu gali būti susiję ir įtakingi veikėjai Šveicarijoje.
O savo liudijimą C.zu Sayn-Wittgenstein pasirengusi iškloti vos tik po karantino vėl bus pradėti teismų procesai.
Taigi tamsus kaltinimų verpetas įsukęs buvusį karalių ir jo nepaleidžia, nors Juanas Carlosas tikėjosi ramiai užbaigti dienas sūnaus šešėlyje.
Karaliaus meilės žygiai aprašyti ir knygose
Karalius Juanas Carlosas turėjo 5 tūkst. meilužių. Taip savo knygoje rašė Amadeo Martinezas Inglesas, Ispanijos karinių pajėgų pareigūnas, karo istorikas. Jis bandė suskaičiuoti monarcho mylimąsias remdamasis generolo Francisco Franco šnipų liudijimais. Esą meilės žygius karalius vykdė ir būdamas armijoje, ir jau tapęs vedusiu vyru.
Knygoje teigiama, kad karaliaus aistringasis periodas buvo 1976–1994 m. Tuo laikotarpiu jis neva permiegojo su 2154 moterimis. Jo „meilės žiemos“ laikotarpis buvo 2005–2014 m. – tuo metu jam buvo 67–76 metai ir jis esą permiegojo su 191 moterimi. Su Graikijos ir Danijos princese Sofia jis susituokė 1962 m., o aistringas romanas su vokiečių kilmės verslininke Corinne išaiškėjo 2012 m.
Tarp žinomų Juano Carloso meilužių – konkurso „Mis pasaulis“ dalyvė Barbara Rey. Ispanijos spauda įtarinėjo, kad moteris gavo apie 3 mln. eurų mainais už tylą, – tiek jai esą sumokėjo Ispanijos slaptosios tarnybos. B.Rey tai neigia.
Pasak knygos autoriaus, donžuanas karalius turi bent 20 nesantuokinių vaikų, o Ispanijos spaudos įtarinėtos meilužės tėra mažytė ledkalnio viršūnė – kas po vandeniu, žinojo žvalgyba, sekusi karalių saugumo sumetimais.
2015 metais du žmonės bandė įrodyti esą karaliaus vaikai, bet dėl įrodymų trūkumo galiausiai nutarta atšaukti prašymą atlikti DNR testą. Belgijos pilietė Ingrida Sartiau pateikė ieškinį, kuriame prašė Juano Carloso tėvystės pripažinimo. Kartu su ja tokį pat ieškinį buvo pateikęs ir katalonas Albert’as Sola. Vyro ieškinys buvo atmestas pirmojoje instancijoje, o belgei pasisekė labiau: pradiniu įrodymu teisėjai pripažino jos motinos Liliae notariškai patvirtintą liudijimą, kad ji 1965 m. susipažino su tuometiniu Ispanijos princu Juanu Carlosu ir turėjo su juo intymių santykių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.