Šių metų rugsėjo 19 dieną kilus chaosui CNN studijoje R.Giuliani paneigė, o tada po 30 sekundžių patvirtino, kad vaidino svarbų vaidmenį padėdamas prezidentui Donaldui Trumpui spausti Ukrainą.
Siekta, kad ukrainiečiai pradėtų tirti D.Trumpo politinį oponentą ir galimą priešininką 2020 metų rinkimuose Joe Bideną.
Po penkių dienų kitoje laidoje jis ėmė rėkti vedėjui į veidą „užsičiaupk, mulki, užsičiaupk“ ir aiškinti, kad pastarasis išsigalvoja dalykus.
Dar kartą asmeninis 73 metų D.Trumpo advokatas papuolė į visuomenės akiratį netyčia kišenėje paskambinęs „NBC News“ reporteriui. Paliktoje balso žinutėje žurnalistas rado ilgą pokalbį su neatpažintu asmeniu apie galimą pelningą verslą Turkijoje ir Bahreine.
Tai kai kuriuos žmones paskatino sunerimti ir svarstyti: ar kadaise viso pasaulio meru vadintam 75 metų R.Giuliani viskas gerai?
Buvęs jo kolega prokuratūroje Walteris Mackas leidiniui „Time“ teigė, kad norėtų su juo pasikalbėti ir paklausti, ar teisininkas neišsižadėjo savo paties taikytų standartų.
Kitas buvęs R.Giuliani bendradarbis Bernardas Kerikas tvirtino, kad nuolat bendrauja su juo: buvęs Niujorko meras tapęs itin atviras, nes į jokius postus nebekandidatuoja.
Vis dėlto tai stulbinantis posūkis žmogui, kuris kadaise buvo vienas gerbiamiausių Amerikos viešųjų asmenų.
Dabar jo veiksmai sukėlė grėsmę ne tiktai jo paties, bet ir JAV prezidento bei visos Amerikos reputacijai.
Pažeidė nerašytą taisyklę
R.Giuliani visada buvo spalvinga asmenybė. Kaip Niujorko meras jis puikiai įkūnijo miestiečių gyvenimo būdą.
Greitai kalbėjo, visur skubėjo, laiką leido su vis naujomis meilužėmis, dėvėjo kostiumus ir stebėjo jankių beisbolo rungtynes kartu su kitais aistruoliais stadione.
Jis buvo itin aktyvus ir tvarką užtikrinti mėgstantis meras. R.Giuliani išvalė Taimso aikštę ir suteikė jai šiandienį įvaizdį.
Respublikonas politikas tikėjo ginklų kontrole ir homoseksualių asmenų teisėmis.
Trumpą laiką prieš 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas atrodė, kad R.Giuliani atstovauja ne vienam miestui, o visai Amerikai.
Tačiau naujausi istorijos puslapiai atskleidžia kitokią politiko pusę – prieštaraujančią vertybėms, kurias jis kadaise gynė.
Spartėjant D.Trumpo apkaltos tyrimui vis daugiau liudininkų tvirtina, kad R.Giuliani buvo tas asmuo, kuris padėjo prezidentui įvykdyti tai, ką demokratai dabar vadina konstitucijos pažeidimu. Tad R.Giuliani elgesys gali turėti istorinių padarinių.
Artimos aplinkos žmonės tvirtina, kad R.Giuliani asmenybės pokyčių šaltinis yra paprastas – per pastaruosius 18 mėnesių jis pažeidė nerašytą Amerikos viešojo gyvenimo taisyklę, kad gali siekti pinigų arba politinės galios, bet ne abiejų vienu metu.
Šešėlinis valstybės sekretorius
Nėra keista, kad palikę politinį kelią žmonės dažnai pasuka į privatų sektorių. Palikęs mero pareigas jis rašė knygas, sakė brangiai mokamas kalbas, konsultavo daugybę prieštaringai vertinamų asmenybių.
2008 metais jis bandė grįžti į politiką ir siekti prezidento posto, tačiau galiausiai grįžo į pinigų žaidimą. 2018 m. jis per metus uždirbo iki 10 mln. JAV dolerių (9 mln. eurų).
Vis dėlto neįprasta yra tai, kad R.Giuliani dabar vienu metu ir kala pinigus, ir siekia valdžios.
2018 metų balandį D.Trumpas jį paskyrė savo asmeniniu advokatu.
Per šį laiką R.Giuliani tapo tarsi šešėliniu valstybės sekretoriumi, nors išlaikė savo verslą.
Užsienyje jis laikomas de facto Jungtinių Valstijų vyriausybės pasiuntiniu, tačiau šalia to sako pelningas kalbas ir konsultuoja verslininkus.
D.Trumpas savo asmeniniam advokatui suteikė neįtikėtiną galią.
Energijos sekretorius Rickas Perry gegužę spaudė D.Trumpą, kad galėtų susitikti su naujuoju Ukrainos prezidentu. JAV lyderis jam atsakė: „Apsilankyk kartu su Rudy.“
Buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimas Johnas Boltonas anksčiau tvirtino, kad R.Giuliani vykdė atskirą JAV užsienio politikos liniją už oficialių kanalų ribų.
Kartu R.Giuliani buvo D.Trumpo asmeninis advokatas ir gynėjas televizijos laidose, bet jis išlaikė privataus piliečio statusą, o jo neapribojo ilgalaikės etikos taisyklės, kurios draudžia valstybės tarnautojams siekti asmeninės naudos.
Naudos jis tikrai turėjo. JAV valstybės sekretoriaus Mike’o Pompeo atlyginimas pernai siekė 210 tūkst. JAV dolerių (190 tūkst. eurų), tuo tarpu R.Giuliani sau leidžia per mėnesį išleisti 230 tūkst. dolerių (207 tūkst. eurų). Jis turi 6 namus, naudojasi privačiais lėktuvais ir yra 11 privačių klubų narys.
R.Giuliani tvirtina, kad nėra nieko blogo, kad jis atstovauja JAV prezidentui, o tuo pat metu konsultuoja savo klientus užsienyje.
„Žinoma, kad šių dviejų dalykų tarpusavyje nepainioju. Žmonės man moka kaip teisininkui ir saugumo ekspertui, nes esu nuveikęs dalykų, kurių nėra padaręs niekas kitas.
Viskas, ką darau dabar, yra panašu į tai, ką veikiau praeityje“, – leidiniui „Time“ teigė R.Giuliani.
Jo kritikai tvirtina, kad būtent čia ir yra visa bėda. Nėra aišku, kieno interesams jis atstovauja – Amerikos, D.Trumpo ar savo?
Ukraina iškėlė į paviršių
Daug informacijos apie dabartinę R.Giuliani veiklą nėra viešai prieinama. Nėra aišku, kas yra jo klientai, kiek jie moka ir ką gauna mainais.
Tarp visų D.Trumpo administraciją krėtusių skandalų R.Giuliani nuotykiai galėjo likti nepastebėti, tačiau juos į paviršių iškėlė viena šalis – Ukraina.
Reikalai pradėjo blogėti balandžio mėnesį, kai specialaus prokuroro Roberto Muellerio tyrimas artėjo prie pabaigos.
Kova su Rusijos kišimąsi į 2016 metų JAV rinkimus tyrusiu prokuroru buvo pagrindinė R.Giuliani užduotis, kuri jį itin suartino su prezidentu.
Tačiau kartu R.Giuliani veikla atskleidė kitą skandalą. Jo centre buvo sąmokslo teorijos ir purvo prieš J.Bideną ir jo sūnų Hunterį ieškojimas.
H.Bidenas buvo Ukrainos energetikos kompanijos valdybos narys, o jo tėvas tuomet ėjo JAV viceprezidento pareigas.
Tai užvaldė prezidento advokatą ir kartu D.Trumpą, kuris jau yra pradėjęs 2020 metų rinkimų kampaniją.
Norėdamas pagrįsti savo galvoje tūnančias sąmokslo teorijas R.Giuliani ir pakliuvo į bėdą.
Spaudė JAV prezidentą
Dabar R.Giuliani įpėdiniai JAV prokuratūroje Manhatane tiria D.Trumpo advokato veiklą Ukrainoje, įskaitant ir R.Giuliani susitikimus su Ukrainos valdžios atstovais.
Kiek žalos 18 mėnesių R.Giuliani darbas padarė D.Trumpo prezidentavimui, prokurorai ir bando atsakyti.
Dabartiniai ir buvę administracijos darbuotojai tvirtina, kad R.Giuliani į prezidento galvą įbruko sąmokslo teorijas apie Bidenus, o D.Trumpas nieko nežinojo apie galimus savo advokato verslo Ukrainoje interesus.
Dauguma jų kaltina R.Giuliani dėl spaudimo D.Trumpui liepos 25 dieną pasikalbėti su Ukrainos prezidentu ir paprašyti jo ištirti Bidenų veiklą Ukrainoje.
Bet R.Giuliani yra įsitikinęs, jog D.Trumpas nuo jo nenusisuks. „Jis yra man tiek pat lojalus, kiek aš esu jam“, – teigė R.Giuliani.
D.Trumpas pernelyg nesuka galvos dėl to, į kur jį įvėlė šešėlinė R.Giuliani diplomatija, tačiau dalis prezidentui reiškiamų kaltinimų glaudžiai susiję su jo advokato veikla Ukrainoje.
Karštas R.Giuliani elgesys tik parodo, kad jo politinė karjera gali baigtis greitai ir bjauriai, tačiau klausimas vienas: ką su savimi jis nusineš?
Daug (ne)oficialių vizitų
2018-ųjų spalį R.Giuliani lankėsi Armėnijoje. Jerevane jis turėjo kalbėti kaip privatus pilietis kibernetinio saugumo konferencijoje, tačiau vizito eiga to toli gražu nepriminė.
Jis buvo susitikęs su šalies gynybos ministru, bendravo su žurnalistais apie JAV užsienio politiką, lankėsi prie armėnų genocido memorialo.
Šalia to jis sakė kalbą apie bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. R.Giuliani tvirtino, kad jo kalba buvo visiškai nieko nepažeidžianti.
Žinoma, kad už vieną renginyje pasakytą kalbą R.Giuliani uždirba apie 200 tūkst. dolerių (180 tūkst. eurų), dar 175 tūkst. dolerių (158 tūkst. eurų) per mėnesį gauna iš įvairių įmonių konsultavimo saugumo klausimais.
Pasirodymas Jerevane tuo metu buvo tiktai vienas iš daugelio R.Giuliani vizitų.
Maždaug tuo metu jam buvo sumokėta, kad išsiųstų laišką Rumunijos politikams, o jame ragintų pakeisti šalies antikorupcijos programos nuostatus. Ši pozicija prieštaravo JAV valstybės departamento požiūriui.
Jis dalyvavo Kongo lobistų susitikime ir sudarė jiems įspūdį, kad būtent į jį reikia kreiptis norint panaikinti amerikiečių taikomas sankcijas.
Prisijungus prie D.Trumpo aplinkos vidinio rato jo susitarimai tapo dar laisvesni.
Jis dažnai vesdavo verslo pokalbius telefonu, tuo metu sėdėdamas prabangiuose užmiesčio klubuose Niujorke ar Vašingtone.
Tačiau net ir tapus viešu veikėju didžioji jo darbų dalis liko neatskleista. Net aukščiausi Baltųjų rūmų pareigūnai buvo nustebę, kai D.Trumpas prabilo apie galimą JAV gyvenančio Turkijos dvasininko ir prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdžios oponento Fethullah Guleno ekstradiciją.
R.Giuliani tvirtina, kad kalbėjosi su administracijos atstovais apie F.Guleną, bet dėl kitų klausimų, susijusių su jo verslo reikalais. Draugai prezidento advokatą gina.
„Daugeliui žmonių jis nebepatinka, tačiau šalyje yra vietų, kur jis tebėra gerbiamas.
Žmonės paprašo nusifotografuoti ir dėkoja už valdant Niujorką padarytus darbus“, – teigė buvęs prokuroras Jonas Sale’as.
Užsidirbo iš populiarumo
1993 m. laimėjęs Niujorko mero rinkimus R.Giuliani ėmė aršiai kovoti su nusikalstamumu, dažnai taikydamas prieštaringai visuomenės vertinamą taktiką. Bet atsakas į rugsėjo 11-osios atakas jį padarė tarptautine žvaigžde.
Pasaulio prekybos centro bokštų sunaikinimas sukrėtė visą pasaulį, bet R.Giuliani aktyvus darbas gatvėse likviduojant nelaimės padarinius jį padarė atsparumo, ištvermės ir stiprybės simboliu.
2001 m. žurnalas „Time“ „pasaulio merą“ R.Giuliani paskelbė metų žmogumi.
Sėkminga politinė karjera jam pelnė pagarbą, tačiau praturtėti nepadėjo.
2001-ųjų birželį skyrybų metu advokatas garsiai paskelbė, kad Niujorko meras teturi 7 tūkst. dolerių (6,3 tūkst. eurų).
Dabar jis turtingesnis, tačiau skiriasi jau su trečiąja žmona.
Palikęs pareigas R.Giuliani nusprendė užsidirbti iš savo sėkmės. Pirmiausia parašė bestselerį „Lyderystė“ (angl. „Leadership“).
Tarp 2006 ir 2007 metų R.Giuliani uždirbo 16 mln. dolerių (14,5 mln. eurų), daugiau nei du trečdalius šios sumos jam atnešė 108-ios lyderystės ir saugumo temomis pasakytos kalbos skirtingose pasaulio šalyse.
R.Giuliani taip pat dirbo su daug mokančiais tačiau prieštaringai vertinamais klientais ir kaip teisininkas, ir kaip patarėjas saugumo klausimais.
2005 metais jo saugumo kompanija pasirašė sutartį su Kataru, kurio saugumo pajėgos tuo metu buvo kruopščiai tiriamos dėl to, kad 1996 metais leido pasprukti vienam iš rugsėjo 11-osios atakų sumanytojų Khalidui Sheikhui Mohammedui.
Įkvėptas sėkmės R.Giuliani nusprendė siekti respublikonų nominacijos 2008 metų prezidento rinkimuose.
Jis greitai įsitvirtino pirmosiose reitingų vietose.
2007-ųjų kovą net 34 procentai respublikonų rinkėjų tvirtino, kad balsuotų už R.Giuliani.
Tačiau greitai jį užklupo klausimų lavina apie darbą užsienyje ir liberalias pozicijas jautriais socialiniais klausimais
Jo atgrasus bendravimo būdas ir koncentravimasis tik į terorizmo grėsmę nepadėjo.
J.Bidenas tada pasakė garsiąją R.Giuliani apibūdinančią frazę: „Jo sakinyje yra tik daiktavardis, veiksmažodis ir rugsėjo 11-oji.“
Pažįstami buvo dešimtmečius
Nepavykus užimti laisvojo pasaulio lyderio posto R.Giuliani grįžo į verslą, todėl gavęs D.Trumpo pasiūlymą tikriausiai buvo labai nustebęs.
R.Giuliani ir D.Trumpas vienas kitą pažinojo dešimtmečius. Jie abu augo Niujorko priemiesčiuose, iškilo Manhatane ir tapo nuolatiniais bulvarinių laikraščių puslapių lankytojais.
Viešą palaikymą D.Trumpo kampanijai R.Giuliani pareiškė tik pora savaičių iki pirminių rinkimų, tačiau po to prezidentą palaikė visa širdimi.
Jis dalyvavo visose penkiose sekmadienio ryto laidose, kuriose gynė D.Trumpą, kai buvo paviešintas įrašas apie moterų lyties organų graibymą.
Tačiau išrinkus D.Trumpą jis atsisakė oficialių pareigų – vadovauti teisingumo arba vidaus saugumo departamentams, nes tikėjosi tapti valstybės sekretoriumi.
R.Giuliani aršiai siekė šios pozicijos, tačiau D.Trumpo žentas Jaredas Kushneris nuogąstavo, kad buvusio Niujorko mero žvaigždė gali užgožti šių pareigų vykdymą.
Kai tapo aišku, kad R.Giuliani negaus norėtos pozicijos jis pasitraukė ir tvirtino, kad geriau dirbti galės būdamas nuošalyje ir toliau būdamas geru D.Trumpo draugu bei patarėju. Vis dėlto jis norėjo realios galios.
Galimybę jam suteikė D.Trumpo teisininkų komandos nesugebėjimas apsaugoti prezidento kilus skandalui dėl Rusijos kišimosi į rinkimus.
Daugiau nei metus D.Trumpas piktinosi, kad neturi padoraus teisininko, kol galiausiai į šias pareigas pakvietė R.Giuliani.
Ilgus mėnesius R.Giuliani puikiai vykdė savo pareigas. Kai kiti prezidento patarėjai keitėsi tarsi kojinės, jis stovėjo tvirtai.
Tačiau dabartinis skandalas gali turėti lemtingų pasekmių jam, prezidentui ir visai šaliai.
Paslaptingi R.Giuliani ryšiai
2018-ųjų rugpjūtį jis susipažino su emigrantais iš Ukrainos ir Baltarusijos – Levu Parnasu ir Igoriu Grumanu. Pirmasis jam sumokėjo 500 tūkst. dolerių už teisinę pagalbą plėtojant verslą.
Greitai vyrai dėl ryšių su R.Giuliani įsitrynė į Respublikonų partijos vidų, tačiau 2019-ųjų spalį jie jau buvo sulaikyti ir apkaltinti politinės įtakos pirkimu.
Tai reiškė ne tik, kad kamerų šviesa atsisuko į R.Giuliani, bet paaiškėjo, kad du vyrai buvo jo tarpininkai su Ukrainos valdžia mėginant pakenkti D.Trumpo politiniams oponentams.
Gegužę R.Giuliani teko atšaukti savo vizitą į Ukrainą, bet vietoj jo ten nuvyko L.Parnasas, kuris prisistatė kaip prezidento advokato atstovas siekiantis išpešti informacijos apie Bidenus.
Visa tai R.Giuliani pastatė į prokuratūros, kuriai kadaise jis pats vadovavo, akiratį.
Dabar tiriami visi jo ryšiai su L.Parnasu ir I.Grumanu, kokiu tikslu jam sumokėti pinigai, banko įrašai ir susitikimai su Ukrainos valdininkais.
R.Giuliani tvirtina nieko blogo nepadaręs, o prokurorai gali tikrinti jo veiklą Ukrainoje kiek tik nori.
„Nė vienas šių faktų man nieko nesako, aš nežinau, ką tai reiškia“, – kalbėjo R.Giuliani.
Poveikį pajus visi
Kokią įtaką viskam padarys šis skandalas, neaišku. Daugelio apkaltos proceso liudininkų teigimu, R.Giuliani buvo pagrindinis žmogus, pakurstęs D.Trumpo norą tirti Bidenų veiklą.
Aišku viena – R.Giuliani jaučia Ukrainos skandalo finansines pasekmes. Netyčia „NBC News“ išsiųstoje garso žinutėje girdėti, kaip R.Giuliani sako: „Problema ta, kad mums reikia pinigų, bent jau kelių šimtų tūkstančių.“
Išsamus jo veiklos tyrimas privertė R.Giuliani atsisakyti kelių pelningų užsakymų. Jis žadėjo dar šįmet grįžti į Armėniją ir dar kartą sakyti kalbą konferencijoje, kurioje pasitiktas su fanfaromis dalyvavo 2018-aisiais.
Bet kalbos apie jo planus vykti į Armėniją pasklido vos kelios dienos po to, kai buvo paskelbta, kad jis aktyviai spaudė Ukrainą vykdyti tyrimą dėl Bidenų. Tai sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą, tad prezidento advokatui teko atšaukti savo vizitą.
Pilkojo D.Trumpo kardinolo likimas išlieka neaiškus, tačiau jo poveikis Amerikai siekiant galios ir pinigų gali būti pražūtingas visoms skandalo šalims.
R.Giuliani daug žino apie Lietuvą
JAV prezidento asmeninis advokatas R.Giuliani turi ryšių ir su Lietuva. Pastarojo sūnus Andrew 2017 metais vedė buvusią gimnastę lietuvę Živilę Rezgytę.
„Lietuvos rytui“ mergina 2016-aisiais pasakojo, kad dalyvavo viename po D.Trumpo išrinkimo organizuotame priėmime. Nekilnojamojo turto magnatas iš tribūnos pažadėjo, kad bus visų amerikiečių prezidentas. Bet prieš tai jis dar apsidairė ir sušuko: „Kur yra Rudy?!“
Anot lietuvės, per rinkimų kampaniją R.Giuliani itin daug skraidė po visą šalį ir įtikinėjo rinkėjus balsuoti už savo bičiulį verslo magnatą.
„Būdavo, kad mes su Andrew net nežinodavome, kurioje vietoje yra jo tėvas, – per savaitę jis skrisdavo į penkias šešias vietoves Amerikoje arba į kitas šalis. Jis buvo labai užsiėmęs, daug padėjo savo draugui D.Trumpui“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo Ž.Rezgytė.
Po įtemptų išvykų grįžęs namo R.Giuliani rasdavo laiko pakviesti sūnų ir jo sužadėtinę vakarienės arba kokteilio (nuotr.) ir negailėjo patarimų įsimylėjėlių porai, kuri tuo metu planavo vestuves Niujorke.
Jis nemažai žino apie Lietuvą, jos istoriją. R.Giuliani kalbėjo būsimajai marčiai, kad jam patiko amerikiečių filmas „Raudonojo spalio“ medžioklė“, sukurtas pagal tikrus įvykius.
„R.Giuliani – labai išsilavinęs, domisi istorija, daug žino apie mano gimtinę. Jis yra paprastas ir nepasipūtęs – kaip ir jo sūnus“, – teigė Ž.Rezgytė.
Argumentų turi abi apkaltos tyrimo pusės
Praėjusią savaitę JAV prezidento D.Trumpo apkaltos procesas įžengė į naują etapą – nuo rugsėjo vykusius privačius posėdžius pakeitė viešos ir per televiziją transliuojamos liudininkų apklausos. Demokratai per apkaltos procesą mėgina įrodyti, kad D.Trumpas pažeidė JAV konstituciją paslaugos už paslaugą principu prašydamas iš Ukrainos pagalbos tiriant jo politinio oponento demokrato J.Bideno ir jo sūnaus veiklą Ukrainoje.
Praėjusią savaitę liudijęs aukščiausio rango JAV diplomatas Ukrainoje Williamas Tayloras atskleidė faktų apie anksčiau niekur neminėtą D.Trumpo skambutį. Praėjus dienai, kai įvyko garsusis pokalbis su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, D.Trumpas paskambino JAV ambasadoriui Europos Sąjungoje Gordonui Sondlandui ir paklausė apie Bidenų veiklos tyrimą. G.Sondlandas prezidentui atsakė, kad ukrainiečiai yra pasirengę tai daryti.
Šią savaitę liudijo ir pats G.Sondlandas. Jis tvirtino tik vykdęs prezidento nurodymus ir pripažino, kad D.Trumpas iš Ukrainos prašė paslaugos už paslaugą – Bidenų veiklos tyrimo už paramą šios šalies kariuomenei.
Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius Linas Kojala „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad apkaltos procesas juda ta linkme, kuria ir buvo galima tikėtis. „Prasidėjo vieši svarstymai sulaukė didelio dėmesio, tačiau jie iš esmės tik patvirtino tai, ką jau matėme uždaruose svarstymuose. Daug žmonių D.Trumpo aplinkoje, tiesiogiai dirbusių Ukrainos klausimu, pripažįsta, kad karinė parama Ukrainai buvo siejama su prasidėjusiu tyrimu dėl Bidenų šeimos veiklos. Tačiau demokratai neturi tiesioginių sąsajų su pačiu prezidentu, nes nė vienas liudytojų iš esmės nepasakė, kad girdėjo iš prezidento tiesioginį paliepimą daryti įtaką Ukrainai“, – kalbėjo L.Kojala.
Anot politologo, per apkaltos procesą daug netikėtumų nebuvo, nes abi pusės tik kartoja savo argumentus. Demokratams atrodo, kad visi liudijimai patvirtina jų argumentus, o respublikonai klausia, kur visoje šioje istorijoje prezidentas, nes tiesiogiai įpainiotas jis nėra. Abi pusės toliau švaistosi argumentais, tačiau realios prezidento atstatydinimo galimybės yra menkos.
„Demokratai bandys kaip įmanoma greičiau dėl prezidento apkaltos balsuoti Atstovų Rūmuose. Pirmajam apkaltos etapui patvirtinti užtenka paprastos daugumos, tačiau Senate norint atstatydinti prezidentą prireiktų bent 20 respublikonų senatorių palaikymo, o tai dabartinėmis sąlygomis nėra tikėtina“, – sakė RESC direktorius.
Prezidento oponentai supranta, kad realių galimybių atstatydinti D.Trumpą jiems nėra, tad apkaltos procesas dabar vyksta siekiant užkariauti žmonių širdis ir protus. Demokratai teigia, kad tai jiems naudinga, nes mobilizuojamas jų elektoratas ir į jų pusę kreipiami neapsisprendę rinkėjai, bet tą patį sakytų ir D.Trumpas. Anot prezidento, visas šis tyrimas yra raganų medžioklė be konkrečių įrodymų, o respublikonai turi būti vieningi, kad 2020 metais į valdžią neleistų grįžti demokratai. „Abi pusės turi argumentų, o galutinis rezultatas paaiškės, kai matysime apkaltos procesą, priartėjusį prie vienokios ar kitokios pabaigos“, – tvirtino RESC direktorius L.Kojala.