Metė darbus ir persikėlė į furgoną: parodė gyvenimą ant ratų iš arti

2019 m. rugsėjo 6 d. 18:49
Anksčiau tai atrodė juokinga ir net smerktina, tačiau dabar kvepia laisve ir nuotykiais. Pavargę nuo darbo rutinos ir ištroškę kelionių jauni žmonės vis dažniau suka kitokiu keliu – renkasi gyvenimą ant ratų.
Daugiau nuotraukų (7)
2012 metų vasarį Emily King ir Corey Smithas po penkių mėnesių draugystės leidosi į kelionę po Centrinę Ameriką. Nikaragvos banglentininkų kurorte jie sutiko amerikietį Fosterį Huntingtoną, su kuriuo leido laiką hamakuose, kai nebuvo bangų.
Vieną popietę išgirdęs nedidelį poros ginčą F.Huntingtonas pamanė, kad jiems praverstų praleisti ilgą laiko tarpą uždaroje erdvėje.
„Jūs, bičiuliai, puikiai jaustumėtės gyvendami furgone“, – tarė amerikietis.
Staigus gyvenimo posūkis
Metais anksčiau F.Huntingtonas paliko butą Niujorke ir dizainerio darbą korporacijoje „Ralph Lauren“ ir įsikūrė 1987 m. pagamintame furgone „Volkswagen Syncro“.
Jis leido dienas gaudydamas bangas, tyrinėdamas naujas vietoves ir fotografuodamas savo furgoną gražiuose Kalifornijos pakrantės kampeliuose.
Tuomet jau pradėjo populiarėti socialinis tinklas „Instagram“, ir F.Huntingtonas greitai sulaukė milijono sekėjų.
Jis tapo naujos kartos socialinių tinklų įžymybe, išpopuliarėjęs ne dėl vaidybos filmuose ar įrašytų dainų, o publikuodamas pavydą keliančias nuotraukas iš savo gyvenimo.
„Mane tai įkvepia“, – dažnai rašydavo stebėtojai komentaruose po jo nuotraukomis.
„Dieve, norėčiau, kad ir mano gyvenimas būtų toks laisvas, lengvas ir nuostabus“, – antrindavo kiti.
Prie savo publikacijų F.Huntingtonas pridėdavo tokias grotažymes kaip #homeiswhereyouparkit (namai yra ten, kur tu juos priparkuoji) ir #livesimply (gyvenk paprastai), bet dažniausiai naudodavo šią – #vanlife (gyvenimas furgone).
Ne gėdinga, o romantiška
E.King ir C.Smithas iš Nikaragvos išvyko į Kosta Riką, bet kartu išsivežė ir mintį apie furgoną.
Verslo studijas baigusi 32 metų E.King dirbo aukcionus rengiančioje bendrovėje „Sotheby’s“, bet išėjo supratusi, kad šis darbas nedaro jos laimingos.
Kalnų dviratininkas ir baidarių parduotuvės vadybininkas C.Smithas, kuriam tuo metu buvo 31-eri, išvis nebuvo patyręs, kas yra darbas biure.
Galiausiai pora suvokė, kad gali pigiai gyventi furgone ir daryti, ką gyvenime mėgsta labiausiai, – keliauti, plaukti banglentėmis ir važinėti kalnų dviračiais.
E.King pavyko rasti ir tokiam gyvenimo būdui tinkamą interneto projektų plėtotojos darbą, o svarbiausia – nereikia nuolat būti biure.
C.Smithas ir E.King užaugo žiūrėdami televizijos situacijų šou „Saturday Night Live“, kuriame prakaituotas pamišęs veikėjas, kurį vaidina Chrisas Farley, pompastiškai sakydavo: „Man 35-eri, aš išsiskyręs ir gyvenu furgone prie upės!“
Tačiau tai, kaip gyvenimą furgone apibūdino F.Huntingtonas, skambėjo ne apgailėtinai, o romantiškai.
„Prisimenu, kaip atėjau namo ir pasakiau motinai, kad turiu pranešti jai kai ką svarbaus, – pasakojo E.King. – Ji tikėjosi, kad pranešiu jai apie mūsų vestuves ar mano nėštumą. Bet aš pasakiau: „Mes gyvensime furgone.“
Atsisako darbo rutinos
F.Huntingtono išpopuliarinta grotažyme #vanlife ir iš jos sukurtais dariniais šiandien pažymėti milijonai „Instagram“ įrašų.
Pats gairės išradėjas 2013 m. išleido knygą „Namai yra ten, kur juos priparkuoji“, į kurią sudėjo nuotraukas iš savo gyvenimo furgone. Po kelerių metų pasaulį išvydo ir antroji knyga, pavadinta tiesiog „Gyvenimas furgone“.
Naršydami „Instagram“ publikacijas, pažymėtas grotažyme #vanlife, rasite daugybę nuotraukų, neturinčių nieko bendra su furgonais. Jos vaizduoja žvaigždėtą dangų, stovyklos laužą arba moteris, atliekančias jogos pratimus prie pat vandenyno.
Kaip ir geriausi rinkodaros šūkiai, „gyvenimas furgone“ kartu yra ir labai specifinė, ir labai plati sąvoka.
Ji dviem žodžiais apibrėžia gyvenimo būdą, kuris sujungia kelias šių dienų tendencijas: iš naujo populiarėjančias keliones automobiliu, hipišką gyvenimą po atviru dangumi ir nepriklausomybę nuo darbo rutinos, kai nuo aštuonių iki penkių turi sėdėti biure.
Nuotykių ieško kitaip
„Volkswagen“ furgonų dalimis Kalifornijoje prekiaujantis Lucas Valdesas gyvenimą furgone prilygina prieš keletą dešimtmečių išpopuliarėjusioms banglentėms.
„Tiek daug žmonių mėgsta banglentininkų kultūrą, aprangą ir mąstymo būdą, bet tikriausiai tik dešimtadalis jų plaukioja banglentėmis. Štai kuriuos vartotojus mes bandome pasiekti“, – aiškino verslininkas.
Siatle „Volkswagen“ furgonus nuomojantis ir remontuojantis Harley Sitneris teigia, kad prieš dešimtmetį šie automobiliai kainuodavo skatikus, o šiandien duoda nemažą pelną.
49 metų vyras ir jo bendraamžiai anksčiau ieškodavo nuotykių keliaudami po Pietryčių Aziją.
Tačiau prieš penkerius metus H.Sitneris pastebėjo, kad jauni vyrai ėmė dažnai domėtis „Volkswagen“ furgonais.
„Dažniausiai tai ketvirtą dešimtį einantys vyrai su ilgomis barzdomis. Beveik visi jie – daug laiko namuose praleidžiantys tėveliai, o jų žmonos dirba biuruose.
Bet jie perka furgonus, kad visa šeima savaitgalį kur nors išvažiuotų ir pagyventų juose“, – pasakojo H.Sitneris.
Nuolatinis veiksmas ir įtampa
Keliaudami po Meksikos kurortus, Didįjį Kanjoną ir leisdami šiltus pavasarius Oregone E.King ir C.Smithas greitai įprato prie naujo gyvenimo būdo.
Susidūręs su ne vienu furgono gedimu C.Smithas tapo įgudusiu meistru.
Jis sudarė meniu, tinkamą furgono virtuvėlei su dviem kaitlentėmis.
Firminiu jo patiekalu tapo „huevos vancheros“ (žodžių žaismas – isp. „huevos rancheros“. – Red.) – kokosų aliejuje kepti kiaušiniai, pagardinti ciberžolėmis, ir grikiai su salsos padažu ir raugintais kopūstais.
Tiesa, derinti darbą ir keliones nebuvo taip paprasta, kaip jie tikėjosi. C.Smithas ėmėsi trumpalaikių darbų – kalnų dviračių gido arba televizijos laidų filmavimo komandoje, tačiau pagrindinio šeimos maitintojo vaidmuo vis tiek teko draugei.
„Dirbau bet kurioje vietoje nuo 15 iki 40 valandų per savaitę. Tai neatrodo daug, bet kai keliauji ir patiri visą šį veiksmą, kurį galėtumėte pavadinti gyvenimo furgone stresu, kai nežinai, kur miegosi kitą naktį, visada jauti įtampą“, – prisipažino E.King.
Moteris sakė, kad jie dažniausiai negalėdavo važiuoti giliai į miškus ar nacionalinius parkus, nes visuomet turėjo būti pasiekiama telefonu.
Pomėgis virto pajamų šaltiniu
Publikuodami gyvenimo nuotraukas socialiniame tinkle „Instagram“ E.King ir C.Smithas greitai išpopuliarėjo, o jų paskyros „Where’s My Office Now“ („Kur dabar yra mano biuras“) stebėtojų skaičius pasiekė dešimtis tūkstančių.
2015 m. rugpjūtį E.King metė interneto projektų plėtotojos darbą, o jau kitą pavasarį jų „Instagram“ paskyroje pasirodė pirmoji apmokėta reklama.
Mineralinio vandens gamintojo „Hydro Flask“ užsakytoje nuotraukoje E.King pozavo kaitinanti virdulį, o antrame plane buvo matomas šviesiai mėlynas termosas.
Prie nuotraukos buvo parašyta: „Mūsų kūnas, svarbiausia mašina mūsų kelionėje, yra varomas vandeniu.“
Tą dieną gyvenimas furgone tapo ir poros profesija.
Reklamuotis jų „Instagram“ paskyroje panoro vis daugiau kompanijų, ypač maisto produktų ir drabužių gamintojų.
2016 m. Kanados Saskačevano provincijos turizmo departamentas sumokėjo porai 7 tūkst. dolerių (6,3 tūkst. eurų) už tai, kad jie kartu su tokiais pat keliautojais pasivažinėtų po šios provincijos slėnius ir pasifilmuotų plaukdami baidarėmis ir jodinėdami žirgais.
Jautėsi labai vienišas
Lietuviškų šaknų turintis amerikietis Kenas Ilgunas irgi dvejus metus gyveno ant ratų studijuodamas Šiaurės Karolinos Duke’o universitete. Šitaip vaikinas bandė išbristi iš skolų, kurios susikaupė po ankstesnių studijų Bafalo universitete.
Savo patirtį jis papasakojo 2013 m. išleistoje knygoje „Voldenas ant ratų: atvirame kelyje iš skolų į laisvę“. Tačiau vaikino patirtis nebuvo tokia šviesi ir egzotiška, kaip dažnai vaizduojama „Instagram“ nuotraukose. Jam teko atsisakyti komforto ir taupyti, bet toks gyvenimas suteikė jam daugiau pasitikėjimo savimi.
„Man būdavo sudėtinga išsiplauti puodus, po furgono apmušalais užsiveisdavo pelių. Kartais jame pasidarydavo taip karšta, kad pagalvodavau, jog užmigęs mirsiu.
Be to, jaučiausi vienišas. Žinojimas, kad turėsiu pasakyti merginai, kur gyvenu, sulaikė net nuo minties ką nors kviesti į pasimatymą“, – pasakojo K.Ilgunas.
Tuo metu jo matytose „Instagram“ nuotraukose furgonai atrodė kaip brangakmenių dėžutės, kuriose vienas ar du gražūs žmonės pozuodavo prie vandenyno, po žvaigždėtu dangumi arba ant furgono stogo.
Kaip nepribaigti vienam kito
Iš tiesų, kaip dauguma tokių nuotraukų, taip ir dauguma jų autorių turi panašumų: dažniausiai tai jaunos, patrauklios baltaodžių heteroseksualų poros.
„Tai – graži furgono mergina ir laukinis furgono vaikinas. Štai ką nori matyti žmonės“, – paaiškino C.Smithas.
Stebėdami poros gyvenimą ant ratų šimtai žmonių prašo patarimų. C.Smithas neseniai ėmė teikti konsultacijas telefonu, už tai prašydamas paaukoti šiek tiek pinigų.
„Jie niekuomet neklausia, kokios gražiausios vietos, – pasakojo C.Smithas. – Bet jie nori žinoti, kur mes šlapinamės ir kaip iki šiol nepribaigėme vienas kito.“
Atsakymas į pirmą klausimą yra gana paprastas – lauke arba stovyklų tualetuose, tačiau kartais tai tenka daryti ir į plastikinį konteinerį, kai naktys būna labai šaltos arba kelyje nėra kur pasislėpti. Dėl antro klausimo viskas gerokai sudėtingiau.
„Kadangi erdvė maža, viskas atrodo šiek tiek padidinta, – paaiškino E.King. – Šiukšlės yra mums prieš akis, indai taip pat, Corey – man prieš akis, aš jam – irgi. Konfliktų pasitaiko.“
Dažniausiai pora konfliktuoja dėl darbų organizavimo: kada ir kaip valyti furgoną, ar indų plovimas gali palaukti iki kito ryto, ar jie pakankamai dažnai publikuoja nuotraukas internete?
C.Smithas – skrupulingesnis, mėgsta planuoti, o kartais gali susierzinti ir dėl netinkamai praplėšto spragėsių pakelio. E.King – lankstesnė, atsainiau žiūri į tvarką, dėl to kartais kyla nesutarimų.
Teikdamas konsultacijas C.Smithas ragina poras ugdyti skirtingus įpročius ir rasti būdų šiek tiek laiko praleisti atskirai.
Kol C.Smithas gamina pusryčius, E.King vedžioja šunį. Po pietų jis mėgsta pasivažinėti dviračiu, o ji tuo metu atlieka jogos pratimus arba rašo dienoraštį.
Parengta pagal „The New Yorker“ inf.
JAV^Instantfurgonas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.