Tą dieną, kai gatvėje palei šaligatvio kraštą buvo pradėta juosti tinklinė tvora, benamis Gabe’as sėdėjo prie savo palapinės.
Darbininkai netrukus išstatė tvorą palei patį šaligatvio kraštą, ir Gabe’as bei kiti jo kaimynai benamiai atsidūrė įmonės teritorijoje.
„Mes pasijutome lyg patekę į kažkokį kalėjimą. Jie prijungė visą šaligatvį prie savo teritorijos kartu su mūsų būstais“, – sakė Gabe’as, gatvėje besiglaudžiantis jau penkerius metus.
Tuomet atvykę pareigūnai benamius iškeldino ir paprašė kiek pastumti tvorą, kad liktų šiek tiek vietos ant šaligatvio.
Tačiau jos liko nepakankamai, kad elgetaujantys amerikiečiai ten vėl galėtų pasistatyti palapines. Todėl jie išėjo ieškoti vietos kitur.
Ši benamių iškėlimo taktika – viena iš daugelio, kurias Los Andželo verslininkai taiko pastaruoju metu. Jie prijungia šaligatvius prie savo teritorijos, kad ant jų neįsikurtų benamių, kurių Los Andžele dabar yra daugiau negu 25 tūkst., miesteliai.
Jų veiksmų teisėtumas – abejotinas. Pagal įstatymus jie negali apsitverti teritorijos, kuri jiems nepriklauso. Miesto valdžia ketina tokias tvoras griauti.
Benamių Los Andžele ėmė daugėti kilus apgyvendinimo krizei – vis daugiau žmonių nebeįperka būstų, mieste nuomos kainos gerokai išaugo. Todėl parkuose, gatvėse ar apleistuose namuose gausu benamių landynių.
Beje, kai kurie verslininkai imasi ir kitokių, dažnai kritikuojamų, būdų, kad atbaidytų benamius, gulinčius prie durų.
Vieni įtaisė spyglius ant grindinio, vandens purkštukus. Parkuose stovi suoleliai su perskyrimais, kad ant jų negalėtų išsitiesti stogo virš galvos neturintys asmenys.
Sparčiausiai auganti grupė benamių gretose – žmonės nuo 18 iki 24 metų. Jų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 61 proc. Daugėja ir benamių vaikų.