Šiaurės Korėjos raketų programa siunčia pasauliui grėsmingą žinią

2017 m. kovo 6 d. 21:12
Šiaurės Korėjos raketų programa vystosi – šalis ginklus gamina greičiau. Ekspertai įspėja, kad pirmadienį įvykdytas keturių balistinių raketų paleidimas Japonijos jūros link rodo, kad Pchenjano grėsmė stiprėja.
Daugiau nuotraukų (4)
„Jie atliko paleidimą prieš mėnesį, o dabar vos po 30 dienų išgirdome apie naują raketų bandymą. Tai užtruko triskart trumpiau, nei anksčiau reikėdavo korėjiečiams“, – CNN teigė Havajų Ramiojo vandenyno universiteto profesorius ir buvęs JAV kariuomenės jungtinio žvalgybos centro operacijų vadovas Carlas Schusteris.
Trys iš keturių paleistų raketų nukrito už 370 kilometrų nuo Japonijos krantų, jos išskirtinėje ekonominėje zonoje.
Mažiau nei prieš mėnesį Šiaurės Korėja paleido naują raketą „Pukguksong-2“. O pernai Pchenjanas išbandė tris raketas, kurios nuskriejo daugiau nei 1 tūkst. kilometrų į Japonijos oro gynybos zoną.
„Jiems sekasi greičiau pasiruošti bandymui, greičiau pagaminti raketas ir jas transportuoti. Atsiminkite, kad bandymai atliekami su raketomis, kurių nebūtina saugoti tokiam atvejui, jeigu kiltų karas. Reiškia, kad Šiaurės Korėjos raketų atsargos yra didesnės nei anksčiau“, – įspėjo C.Schusteris.
Šiaurės Korėja ne tik gamina daugiau raketų, bet ir vysto vis labiau pažengusias technologijas.
Midlberio tarptautinių santykių instituto Monterėjuje profesorius Jeffrey Lewisas CNN teigė, kad pastarasis bandymas yra Šiaurės Korėjos mėginimas parodyti, kad jie nebeužsiima vien raketų bandymais.
„Pchenjanas išmėgina sistemas, iš kurių galima šaudyti raketas, ir mėgina išsiaiškinti, ar galima iš jų visų šauti vienu metu, kad pavyktų pramušti gynybos skydą. Taip besielgianti šalis dažniausiai planuoja branduolius ginklus perkelti į savo karinius vienetus. Toks pokytis yra svarbus“, – pabrėžė akademikas.
Praėjusį rugsėjį Šiaurės Korėjos režimas pranešė, kad jam pavyko sėkmingai išbandyti branduolinę galvutę, kuri yra pakankamai maža, kad galėtų būti montuojama į balistinę raketą. Tačiau kai kurie analitikai abejoja šiais teiginiais.
Ekspertai taip pat atkreipė dėmesį, kad Pietų Korėja pastaruoju metu siekia dislokuoti JAV gamintą priešraketinės gynybos sistemą THAAD, kuri turėtų atbaidytų kaimynus iš Šiaurės.
„Tai iš esmės yra priemonė prieš priešraketinę gynybą. Tokiai sistemai kaip THAAD daug sunkiau kovoti su keturiais taikiniais nei su vienu. Jeigu jie planuoja panaudoti branduolinį ginklą prieš Pietų Korėją, reikėtų keturis ginklus paleisti vienu metu“, – spėliojo J.Lewisas.
Dalis ekspertų tikina, kad Šiaurės Korėjos raketų paleidimas pirmadienį buvo atsakas į praėjusią savaitę prasidėjusias kasmetines JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas.
„Pchenjanas tikėjosi, kad pratybos bus mažesnės, todėl tokiu būdu gali būti išreiškiamas nepasitenkinimas ir įspėjimas, kad tokių dalykų jie netoleruos“, – svarstė leidinio „Nonproliferation Review“ redaktorius ir nusiginklavimo ekspertas Joshas Pollackas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.