Šeštadienį jo sūnūs Ericas ir Donaldas jaunesnysis su palyda išsiruošė į už beveik 13 tūkst. kilometrų esančius Jungtinius Arabų Emyratus, kad čia atidarytų savo šeimos prekės ženklo golfo kurortą Dubajuje.
Tuo pačiu metu Niujorke policija turėjo saugoti Manhatano dangoraižį „Trump Tower“, kuriame gyvena pirmoji šalies ponia Melania Trump su sūnumi Barronu.
Nuo D.Trumpo inauguracijos praėjus vos mėnesiui neįprastai ištaigingas pirmosios JAV šeimos gyvenimo būdas sukelia tikrą galvos skausmą Slaptųjų tarnybų darbuotojams ir sargybiniams.
Finansinė Trumpų saugojimo našta smarkiai viršija ankstesnių prezidentų užmojus. Skaičiuojama, kad per ketverius kadencijos metus prezidento kelionės ir jo apsauga JAV mokesčių mokėtojams atsieis kelis šimtus milijonų.
Remiantis JAV valdžios agentūrų duomenimis, trys kelionės į „Mar-a-Lago“ jau kainavo 10 mln. JAV dolerių (9,4 mln. eurų).
Prezidentui viešint Palm Bičo kurorte JAV pakrantės tarnybos pareigūnai turi patruliuoti jūroje. Dėl to ir dėl kitų išlaidų, kuriuos patiria ir vietos valdžia, Palm Bičo apygardos pareigūnai planuoja parašyti Vašingtono atlyginti dešimtis tūkstančių dolerių per dieną siekiančias prezidento apsaugos ir eismo suvaržymo išlaidas.
Niujorko miesto valdžia už „Trump Tower“ apsaugą kasdien pakloja 500 tūkst. JAV dolerių (470 tūkst. eurų). Policijos duomenimis, per metus bendros saugojimo išlaidos galėtų pasiekti 183 mln. JAV dolerių (172 mln. eurų)
Nemažai amerikiečiams kainuoja suaugę ir prabangiai gyventi įpratę D.Trumpo vaikai. Antai neseniai E.Trumpo kelionėje į Urugvajų, kur jis vyko pareklamuoti šeimos prekės ženklo dangoraižio, nakvynės viešbučiuose kainavo 100 tūkst. JAV dolerių (94 tūkst. eurų). Šiuos pinigus sumokėjo Slaptosios tarnybos ir JAV ambasada.
„Tai brangus būdas vykdyti verslą. D.Trumpas žino, kiek kainuoja kelionės lėktuvu. Kelionės iki Floridos nevyksta už dyką“, – teigė JAV prezidentų išlaidas stebinčios organizacijos „Judicial Watch“ vadovas Tomas Fittonas.
Pasak jo, prezidentas turėtų pagalvoti apie savaitgalį Kemp Deivide arba bent jau sau priklausančiame golfo kurorte Šiaurės Virdžinijoje, nes iki jų nuskristi galima ir sraigtasparniu.
Tiesa, iš tokių kelionių D.Trumpas susižeria ir naudos. Kai kurios išlaidos iš vyriausybės iždo plūsta tiesiai jam į kišenę. Nors tapęs prezidentu jis nusišalino nuo vadovavimo savo kompanijai, nuosavybės teisių neatsisakė, todėl iš valdžios užsakymų gauna naudos ir pats.