Pabėgęs Šiaurės Korėjos diplomatas atskleidė šiurpių detalių apie Kim Jong-uną

2017 m. sausio 27 d. 05:56
Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs diplomatas atskleidė šiurpių detalių apie diktatorių Kim Jong-uną. Pasak diplomato, Šiaurės Korėjos lyderis žmones įsako nužudyti priklausomai nuo savo nuotaikos, žūtbūt nori susitikti su naujuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir niekados neketina atsisakyti branduolinių ginklų.
Daugiau nuotraukų (10)
Buvęs Šiaurės Korėjos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pavaduotojas Thae Yong-ho su žmona ir dviem sūnumis į Pietų Korėją pabėgo pernai rugpjūtį, rašo CNN.
„Kol Kim Jong-unas lieka valdžioje, nėra jokios galimybės pasauliui išspręsti Šiaurės Korėjos žmogaus teisių problemas, – pareiškė Thae Yong-ho. – Jei Kim Jong-unas nusprendžia, kad kas nors jam kelia grėsmę, jei jis ko nors bijo, jis to žmogaus atsikrato – nusprendžia, kad jis turi mirti.“
Anot diplomato, kuris paspruko iš komunistinės diktatūros, Šiaurės Korėjoje pilna elito, norinčio kuo greičiau skuosti svetur.
Tačiau dažnai svarbūs pareigūnai gyvybės netenka vos to užsinori 33 metų Kim Jong-unas, o užuodęs bent menkiausią išdavystės kvapą jis nepagaili visos išdavikų šeimos.
Tad tikimybė, kad iš Šiaurės Korėjos pabėgs dar daugiau svarbių pareigūnų, maža, ypač kai giminaičiai bet kada gali tapti įkaitais.
Apskaičiuota, kad nuo tada, kai 2011 metų gruodį Šiaurės Korėjos lyderio postą iš savo tėvo perėmė Kim Jong-unas, jis nurodė nužudyti 340 žmonių.
Artimiausiu metu įvyks lūžis?
Jaunasis diktatorius iš pradžių nustebo, kad JAV prezidento rinkimus pavyko laimėti respublikonui D.Trumpui. Tačiau dabar Kim Jong-unas prieštaringai vertinamo amerikiečio pergalę laiko „puikia proga surasti kompromisą su naująja Amerikos administracija“.
Vis dėlto Thae Yong-ho tvirtino, kad Kim Jong-unas neketina niekam nuolaidžiauti – net D.Trumpui – ir toliau palaikys panašų bendravimo toną, kaip per šių Naujųjų metų kalbą.
Per tą kalbą diktatorius mėgino šantažuoti JAV ir pareiškė, kad toliau stiprins branduolinių ginklų arsenalą, jei Vašingtonas nepakeis savo požiūrio į Pchenjaną.
Per rinkimų kampaniją D.Trumpas buvo užsiminęs, kad mielai susitiktų su Kim Jong-unu. Tačiau diplomatas Thae Yong-ho ragino naująjį JAV lyderį pakeisti šią nuomonę ir nesuteikti diktatoriui legitimumo, kurio jis neturi net Šiaurės Korėjoje.
„Net Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nėra susitikę su Kim Jong-unu“, – pasakojo Thae Yong-ho.
Nors Kim Jong-uno jo gimtinėje bijo didžioji dauguma gyventojų, lyderis vis dar nėra toks populiarus kaip jo tėvas Kim Jong-ilas ar senelis Kim Il-sungas.
„Po penkerių metų valdymo Kim Jong-unas net nesugebėjo Šiaurės Korėjos liaudžiai atskleisti savo gimimo datos, informacijos apie savo motiną ar papasakoti apie santykius su seneliu“, – pabrėžė Thae Yong-ho.
Būtina didinti spaudimą
Iš Šiaurės Korėjos pasprukusio diplomato Thae Yong-ho nuomone, pernai kovą Pchenjanui pritaikytos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijos – „beprecedentis“ sprendimas, kuris jau turėjo didžiulių pasekmių.
Antai Kim Jong-unas ketino Šiaurės Korėjoje įkurti 14 ypatingųjų ekonominių zonų ir sukūrė dvi ministerijas, kad jos pritrauktų užsienio investicijų. Tačiau tos dvi ministerijos ilgainiui buvo panaikintos.
„Sankcijos yra labai svarbus veiksnys Šiaurės Korėjos ekonomikos atžvilgiu ir daro labai stiprų efektą tos šalies žmonėms ir aukšto rango pareigūnams“, – tvirtino Thae Yong-ho.
Tiesa, diplomato nuomone, vien sankcijų pakeisti situaciją Šiaurės Korėjoje neužtenka. Thae Yong-ho pareiškė, kad būtina įtikinti Kiniją, kad ji spaustų savo sąjungininkę keisti savo elgesį.
Vienas svarbiausių žingsnių būtų žaliavų kontrabandos srautų, plaukiančių iš Kinijos į Šiaurės Korėją, stabdymas. Be to, Pekinui derėtų griežčiau reaguoti į Pchenjano branduolinių ginklų bandymus ir karinius užmojus.
„Vienas iš tarptautinių geopolitikos dėsnių yra tai, kad niekados nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų: niekas nežino, ar vieną dieną Kim Jong-unas neužsinorės šantažuoti Kinijos“, – perspėjo Thae Yong-ho.
Užtikrino savo šeimai ateitį
Thae Yong-ho itin pasisekė, kad nusprendus dezertyruoti jo žmona ir du sūnūs buvo kartu su juo Londone, o ne Šiaurės Korėjoje.
Anot diplomato, Šiaurės Korėjoje dabar esantys kiti jo giminaičiai greičiausiai buvo išsiųsti į darbo stovyklas arba ateityje bus naudojami jam šantažuoti.
„Kim Jong-unas naudoja vaikus kaip įkaitus, jis išnaudoja vaikų ir tėvų meilę“, – pabrėžė Thae Yong-ho. Pasak jo, kitiems Šiaurės Korėjos diplomatams greičiausiai nebus leidžiama į užsienį išvykti su artimais šeimos nariais, kad jie irgi nepabėgtų.
Thae Yong-ho pasakojo, kad jo žmona ir vaikai buvo „labai dėkingi“, kai jis jiems pranešė apie ketinimą pabėgti į Pietų Korėją.
Diplomatas tvirtino negalėjęs praleisti galimybės „nukirsti vergovės grandines“, kuriomis buvo supančioti jo sūnūs, nes jie esą nebūtų ateityje jam atleidę, jei jis tą akimirką būtų pabijojęs surizikuoti ir siekti laisvės.
Tiesa, diplomatui sunku susigyventi su mintimi, kad didžiąją dalį savo gyvenimo jis prašvaistė remdamas žiaurų Pchenjano režimą.
„Mano gyvenimas labai nelaimingas, nes aš 50 metų rėmiau neteisingą pusę“, – liūdnai prisipažino Thae Yong-ho.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.