Turkijos valdžia spaudžia gyventojus atsisakyti vakarietiško gyvenimo būdo

2017 m. sausio 26 d. 12:59
Turkijos vyriausybė pažadėjo, kad kruvinas Naujųjų metų teroro išpuolis Stambule nepakeis šalies gyventojų kasdienybės. Tačiau dabar, labiau nei bet kada anksčiau, valdžia riboja laisves ir ragina atsisakyti vakarietiško gyvenimo būdo.
Daugiau nuotraukų (7)
Kai praėjusią savaitę buvo sučiuptas Stambulo naktiniame klube „Reina“ 39 žmones nužudęs teroristas, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paskelbė: „Niekas anksčiau neįsikišo į žmonių gyvenimo būdą, to nebus ir toliau.“
Šią mintį prezidentas yra išreiškęs ir iš karto po išpuolio, kai ragino visuomenę nepanikuoti, apsidairyti ir suvokti, kad niekas neketina pakeisti jų kasdienybės, apriboti to, kaip jie gali rengtis, ką gali valgyti ir gerti.
Tačiau visa tai – toli nuo tiesos. Turkijos prezidentas yra išvadinęs alkoholį vartojančius žmones alkoholikais, neleido įkurti mišrių lyčių bendrabučių, o buvęs premjero pavaduotojas Bulentas Arincas net pareiškė, kad viešumoje moterims juoktis – nevalia, rašo BBC.
Neseniai šortus dėvėjusi moteris buvo sumušta autobuse, per Ramadaną vykusį vakarėlį agresyviai sustabdė islamistai, o žiniasklaida nuolatos smerkia pasauliečius.
Antai nusileidus saulei, Stambule centre esančios gatvės, kurios visuomet būdavo pilnos, ištuštėjo. Daugelis barų užsidarė arba sugeba pritraukti vos kelis klientus.
O tai, ne vien dėl teroro atakos, kuri paaiškėjo buvo surengta klube atsitiktinai, o ne konkrečiai dėl vakarietiškų linksmybių.
Kalti įvairūs apribojimai, kurių imasi Turkijos vyriausybė, pasitelkdama teroro baimę, nes siekia pakeisti vakarietiškas pažiūras.
„Sistema pilna taisyklių, kurių neįmanoma laikytis, nes norima, kad mes negalėtume atnaujinti alkoholio pardavimo licencijų.
Ateina pareigūnai ir pasako: „Taburetės prie baro per aukštos“ arba „Žmonės negali restorane šokti po vakarienės.“
Kai R.T.Erdoganas teigia, kad nekyla grėsmės gyvenimo būdui, tegaliu juoktis. Valdžia manipuliuoja visuomenės nuomone naudodamasi žiniasklaida“, – aiškino vieno baro savininkas Kamilas Erturkas.
Turkijoje nuolatos vyravo įtampa tarp pasaulietiškumo ir religinių pažiūrų. Į politikos aukštumas įkopęs R.T.Erdoganas iš pradžių sėkmingai derino šiuos priešingus sparnus, tačiau tai ilgai netruko.
„R.T.Erdoganas pradėjo aiškinti,kad moterys turėtų pagimdyti mažiausiai tris vaikus, be to, spaudimo susilaukė pasaulietiškos institucijos, – aiškino vienas turkas, bijojęs atskleisti savo vardą, nes yra protestavęs prie vyriausybę. – Kai pradėjome reikalauti demokratijos – tikros demokratijos – mes buvome išvadinti separatistais arba visuomenei žalingais žmonėmis.“
TurkijaterorasMustafa Erdoganas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.