„The Guardian“ gavo slaptą įrašą, kuriame Th.May kalbasi su įmonės „Goldman Sachs“ atstovais apie ateitį, kuri Jungtinės Karalystės lauks išstojus iš Bendrijos.
Gegužės 26-ąją „Goldman Sachs“ banke Londone kalbėjusi Th.May pabrėžė, kad ekonomine prasme likti ES nare Jungtinei Karalystei naudingiau nei išstoti.
Anot politikės, buvo pats metas britams tapti Europos lyderiais, todėl ji vylėsi, kad balsuodami jie galvos apie ateitį, o ne praeitį.
Konservatorė itin daug nuogąstavo dėl neigiamų išstojimo pasekmių, nors viešumoje pateikdavo dviprasmišką požiūrį į „Brexit“, o tapusi premjere atsisakė surengti antrą referendumą dėl išstojimo.
„Manau, kad ekonominiai argumentai yra aiškūs, – gegužę aiškino Th.May. – Būti 500 mln. žmonių prekybos bloko nare mums yra svarbu. Daugelis žmonių investuoja į Jungtinę Karalystę, nes mes esame ES. Jei išstotume, atsirastų įmonių, kurios svarstytų, ar reikia persikelti iš Jungtinės Karalystės į žemyną.“
Taip pat politikė minėjo, kad Jungtinė Karalystė būtų saugesnė Bendrijos sudėtyje, nes būtų lengviau dalijimasi informacija tarp policijos ir žvalgybos agentūrų.
„Tikrai yra dalykų, kuriuos galime daryti būdami ES sudėtyje, kurie, manau, mus visus labiau apsaugo“, – gegužę tvirtino Th.May.
Prieš birželio 23-iąją vykusį referendumą dėl „Brexit“ Th.May suteikė nedaug palaikymo ES šalininkams. O pastaruoju metu premjerė tvirtino, kad ji suteiks prioritetą imigracijos mažinimui, ne bendrajai rinkai.
„Jungtinei Karalystei reikia tapti lydere Europoje, – slaptame garso įraše kalba Th.May. – Praeityje mes buvome linkę būti pasyvūs Europoje. Tikiu, kad perėmus iniciatyvą ir lyderiaujant mes galime pasiekti daug dalykų.“