Ant Federalinės saugumo tarnybos (FST) pamatų bus pastatyta nauja Valstybės saugumo ministerija, kuri perims ir Užsienio žvalgybos tarnybos, ir didžiąją dalį už valstybės pareigūnų saugumą atsakingos Federalinės apsaugos tarnybos funkcijų.
Naujoji ministerija ne tik nagrinėtų Federalinio tyrimų komiteto ir Vidaus reikalų ministerijos iškeltas bylas, bet ir prižiūrėtų šių institucijų darbą. Be to, ministerija būtų atsakinga už visų teisėsaugos institucijų saugumą.
„Jeigu anksčiau kaip FST agentai galėdavome tik pagelbėti tyrimams, dabar turėsime valdyti visą procesą nuo kriminalinių kaltinimų pateikimo iki to, kai byla pasieks teismą“, – „Kommersant“ teigė šaltinis tarnyboje.
Tiesa, kaip atskleidė anoniminiai šaltiniai, naujajai ministerijai įkurti reikalingų lėšų Kremlius vis dar neturi. Reformos turėtų įvykti iki 2018-ųjų, tačiau tam trukdo ribotas biudžetas.
Net ir kukliausiu skaičiavimu, nenorintiems naujojoje sistemoje dirbti tarnautojams išmokamos kompensacijos pareikalaus dešimčių milijonų rublių (mažiausiai 275 mln. eurų).
Pasak „Kommersant“ naujasis galių balansas Rusijos saugumo agentūrose jau dabar keičiasi. FST neseniai pareiškė rimtus kaltinimus vienam Federalinio tyrimų komiteto nariui, kuris esą padėjo organizuoto nusikalstamumo grupuotei, vadovaujamai Zachario Kalašovo.
Tyrimų komitetas net galėtų būti vėl pavestas Generalinę prokuratūros struktūrai, nuo kurios atsiskyrė 2011 metais. Tai komiteto vadovybei reikštų pažeminimus pareigose. Tiesa, nemaža dalis vadovų ir taip jau yra pranešę apie savo atsistatydinimą arba suimti.
Praėjusią savaitę naujienų agentūra TASS pranešė, kad prieštaringai vertinamas Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas ir institucijos vadovas Aleksandras Bastrykinas pasitrauks iš postų po sekmadienį vykusių Valstybės Dūmos rinkimų.
V.Markinas gandų apie savo atsistatydinimą nekomentavo, o A.Bastrykino pasitraukimą paneigė.