„Tai atsitiko beveik iškart“, – pareiškė NBC atstovas R.Engelis ir pridūrė, kad Sočyje tiek žurnalistai, tiek žaidynių dalyviai ar žiūrovai turėtų nesitikėti privatumo.
„Čia programišiai ilgai neužtrunka, kol įsilaužia į žurnalistų telefonus, nešiojamuosius ar planšetinius kompiuterius“, – pridūrė patyręs televizijos korespondentas.
Kadangi kalbos, kad olimpiadai ruošiasi ir Kremliaus programišių armija, sklandė jau anksčiau, R.Engelis rusišką internetą Sočyje nusprendė išbandyti padedamas JAV kompiuterinio saugumo eksperto Kyle'o Wilhoito.
Pastarasis žurnalistą aprūpino dviem visiškai naujais kompiuteriais ir netikra tapatybe – R.Engelis gavo naują vardą ir pavardę, naujas elektroninio pašto dėžutes.
Kai R.Engelis prijungė savo kompiuterius prie interneto Sočyje, iškart gavo įtartiną elektroninį laišką. O vos jį atidaręs – tokios buvo bandymo taisyklės – amerikietis nustėro, kai akimirksniu neteko naršymo kontrolės. Ją perėmė programišiai.
„Praėjo minutė ir po mano kompiuterius jau šniukštinėjo programišiai. Tas pat nutiko ir mano telefonui. Jie įsilaužė greitai ir profesionaliai“, – pasakojo R.Engelis.
Per 24 valandas programišiai įsilaužė į abu R.Engelio kompiuterius, taip pat jau galėjo fiksuoti ir net įrašyti amerikiečio pokalbius telefonu.
JAV kompiuterinio saugumo ekspertas Brianas Williamas jau anksčiau įspėjo, kad atvykstantieji į Rusiją per žaidynes „gali nesitikėti privatumo, ir ne tik žurnalistai“.
„Valstybės departamentas įspėja dėl privatumo minimumo Sočyje, – teigė R.Engelis. – Net viešbučių kambariuose. Kaip pats išsiaiškinau, taikiniu tampi vos pabandęs su kuo nors susisiekti internetu ar telefonu.“
Parengė Gintaras Radauskas