Šiuos rezultatus pristatė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo administracija ir Nacionalinė jūrų ir atmosferos administracija – NASA ir NOAA. Pasaulinių temperatūrų rekordai renkami nuo 1880 metų, taigi, agentūros lygina 132 metų temperatūrų rekordus.
Žemės ir jūros paviršių vidutinė temperatūra 2012 metais buvo 14,47 laipsnių. Bendras visų stebėtų metų vidurkis – 13,9 laipsnių.
2012 metai – 36-ti metai iš eilės, kai vidutinė metų temperatūra viršija bendrą vidurkį. Iki šiol patys šilčiausi metai – 2010-ieji. Jie bendrą vidurkį viršijo 0,66 laipsnio. O visi dvylika iki šiol buvusių XXI amžiaus metų patenka į keturiolikos karščiausių metų sąrašą.
Praėjusiais metais NASA Goddard kosminių studijų instituto direktorius Jamesas Hansenas ataskaitoje prognozavo, kad per ateinančius 2-3 metus temperatūros kils. J. Hansenas aiškino: „Žinome, kad planeta sugeria daugiau energijos, negu sugeba išspinduliuoti. Dėl to stebime temperatūrų kilimą.“
NASA 2012 metus laiko devintais šilčiausiais, o NOAA – dešimtais. NASA temperatūrų matavimai ne tokie tikslūs – agentūra temperatūrų nematuojantiems regionams naudoja ekstrapoliacijas.
Parengė Dovilas Bukauskas