50 tūkst. metų senumo mamuto jauniklė buvo praminta Jana pagal upę, kurios baseine šią vasarą buvo aptiktos jos liekanos. Ekspertai teigia, kad tai geriausiai pasaulyje išsilaikęs mamuto skeletas ir vienas iš septynių kada nors rastųjų.
Dabar bus atliekami tyrimai, siekiant nustatyti tikslų mamuto amžių, kai jis nugaišo. Manoma, kad gyvūnas buvo „vienerių metų ar šiek tiek daugiau“.
Mamuto liekanos buvo parodytos Šiaurės Rytų federaliniame universitete Jakutsko regiono sostinėje, sakoma institucijos pranešime. „Visi buvome nustebinti, ,kaip gerai išsilaikė šis mamutas“, – sakė universiteto rektorius Anatolijus Nikolajevas. Tyrėjas Maksimas Čeprasovas teigė, kad tai „unikalus atradimas“.
Rasta gyvūnas sveria 180 kilogramų, yra 120 centimetrų aukščio ir 200 centimetrų ilgio. Mamutas buvo iškastas netoli Batagaikos tyrimų stoties, kur buvo aptikta ir kitų priešistorinių gyvūnų – arklio, bizono ir lemingo – palaikų. Iki šio atradimo pasaulyje buvo rasti tik šešių mamutų griaučiai – penkių Rusijoje ir vieno Kanadoje, pranešė universitetas.
Jakutija yra atokus regionas prie Arkties vandenyno, sukaustytas amžinojo įšalo, kuriame, it milžiniškame šaldiklyje, išliko priešistorinių gyvūnų palaikai.