„Yra mitas, kad žmonės galvoja: jei aš daugiausiai kalbu, aš viską kontroliuoju“, – aiškino buvusi agentė ir tardytoja Evy Poumpouras.
„Tai yra nesąmonė. Didžiausia klaida, kurią daro žmonės, yra ta, kad jie daug kalba“, – teigia ji.
„Jei aš kalbu, o tu klausaisi, tu sužinai viską apie mane. Tu sužinai apie tai, kas man rūpi, apie mano vertybes, mano įsitikinimų sistemą, geriau mane pažįsti“, – kalbėjo E. Poumpouras.
Ji pažymėjo, kad norint priversti žmogų daryti tai, ko norite, svarbiausia sužinoti, kodėl jis tai daro.
„Jūs turite suprasti to asmens motyvaciją“, – sakė ji.
Nesvarbu, ar tai būtų pagarba, asmeninis saugumas, šeima, pinigai, seksas, statusas, laisvė ar kas nors kita, E. Poumpouras aiškino, kad motyvacija yra esminis pagrindas, padedantis geriausiai įtikinti žmogų.
„Jei pradėsite vadovautis požiūriu „man reikia, aš noriu“, pralaimėsite, – sakė ji. – Eikite su perspektyva: ko šiam žmogui reikia?“
E. Poumpouras, kuri kaip poligrafo specialistė atliko melo detektoriaus testus, mano, kad klausymasis yra geriausias būdas gerai pažinti žmogų.
„Kiekvieną žmogų motyvuoja kažkas kita. Bet aš turiu jus išgirsti ir atkreipti į jus dėmesį, kad suprasčiau, kas tai yra“, – tęsė buvusi slaptųjų tarnybų agentė.
„Kiekvieno tikslas yra skirtingas... Jei suteiksite žmonėms pakankamai erdvės, jie patys jums atsiskleis“, – tikino ji.
Šį sunkiai gautą gyvenimo patarimą E. Poumpouras pateikė interviu su Stevenu Bartletu jo tinklalaidėje „Generalinio direktoriaus dienoraštis“ (angl. „Diary of a CEO“).
Buvęs poligrafo ekspertas, kuris taip pat dirbo tuometinės pirmosios ponios Michelle Obamos apsaugoje, 2020 m. išleido knygą, kurioje moko, kaip „skaityti žmones, daryti įtaką situacijoms“ ir „gyventi be baimės“, pavadinimu „Tapimas neperšaunamu“ (angl. „Becoming Bulletproof“).
Knygoje, kuri yra iš dalies gidas, iš dalies memuarai, jos 12 metų darbo Slaptojoje tarnyboje patirtis paverčiama gyvenimo pamokomis, iš kurių gali pasimokyti kiekvienas, bandantis orientuotis neaiškiame sudėtingų ir paslaptingų personažų pasaulyje.
Ji atskleidė vieną patarimą, kurį ji gavo per tuos keliolika metų saugodama prezidentus.
„Kai išgirsite ką nors sakant '“Pasitikėk manimi, aš žinau, ką darau“ – tai dažniausiai yra paskutinis dalykas, kurį turėtumėte daryti“, – pasakojo ji.
E. Poumpouras taip pat pažymėjo, kad stebėti, ką rodo kūno kalba, yra ne mažiau svarbu nei aktyviai klausytis ką jums iš tikrųjų sako kitas žmogus.
„Iš tiesų didžioji dalis to, ką mes komunikuojame, vyksta per mūsų kūnus, o ne per žodžius, kuriuos sakome“, – sakė ji.
„Kai kalbuosi su žmonėmis, žinau, kad tai, ką sakau, sulaukia susidomėjimo, nes matau, kaip jie linkčioja galva aukštyn ir žemyn, ir matau, kaip jų akys seka mane“, – taip kartą ji sakė „NBC News“.
„Jei kas nors įdėmiai klausosi ir tu staiga ką nors pasakai, o jų rankos susikryžiuoja, dabar žinau, kad pasakiau kažką, kas tam žmogui nepatiko, – pridūrė E. Poumpouras. – Bet jūs to nepastebėsite, jei atidžiai nežiūrėsite“.
Po tarnybos vyriausybėje buvusi Slaptosios tarnybos agentė skaitė pranešimus ir vedė kursus apie žmonių skaitymo meną, siekdama gauti geresnės informacijos, įgyti strateginį pranašumą ar tiesiog tapti veiksmingesne bendravimo specialiste.
Pasak E. Poumpouras, jos įgūdžiai, kuriuos ji išsiugdė dirbdama su informatoriais ir kitais šaltiniais, taip pat bendraudama su pavojingiausiais pasaulio žmonėmis, gali padėti kiekvienam.
Ji teigia, kad gilus klausymasis ir atidus kūno kalbos stebėjimas gali padėti kiekvienam atpažinti „vilkinimo taktiką, streso indikatorius ir apgaulingą kalbą, kurie paprastai pasireiškia, kai kas nors bando užgožti mūsų sprendimą ir pakirsti mūsų intuiciją“.
Tai gali praversti visur – nuo verslo iki namų ar grįžtant į pasimatymų sceną.
E. Poumpouras kai kuriuos savo gabumus ir įžvalgas šia tema sieja su gyvenimiška patirtimi, dėl kurios ji pirmiausia pateko į Slaptąją tarnybą.
Ankstyvasis gyvenimas jai parodė, kaip suprasti daugybę subtilių užuominų, kurios turėtų patraukti bet kurio atidaus klausytojo dėmesį, tačiau taip pat išmokė ją nesureikšminti kiekvieno žodžio.
„Mes nuolat užsiėmę pokalbiais. Esame apimti triukšmo, nes manome, kad visi turi mane išgirsti. Visi turi žinoti mane, mane, mane, mane, mane, mane, – sakė ji S. Bartletto tinklalaidėje. „Žinote ką? Niekam nerūpi.“
Parengta pagal „Daily Mail“ inf.