Gyvūnų aktyvistus papiktino „Marineland“ planas išsiųsti abi orkas į Japoniją. Prancūzijos ekologijos ministrė teigė tokiam žingsniui nepritarianti, nes Japonijoje galioja ne tokie griežti gyvūnų gerovės įstatymai.
Kovo mėnesį „Marineland“ užgriuvo diskusijų audra po to, kai per penkis mėnesius viena po kitos nugaišo dvi pramogų parkui priklausiusios orkos.
Netoli Antibo miesto Prancūzijos Rivjeroje įsikūrusiame parke laikoma apie 4 tūkst. gyvūnų – iš viso 150 skirtingų rūšių. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį lankytojų skaičius sumažėjo nuo 1,2 mln. iki vos 425 tūkst. kasmet.
2021 m. lapkritį priimtas įstatymas, kuriuo „draudžiami banginių pasirodymai, reiškia, kad „Marineland“ privalės suplanuoti uždarymą“ 2025 m. sausį, pranešė parkas ir pridūrė, kad 90 proc. jo lankytojų atvyksta dėl orkų ir delfinų pasirodymų.
Pramogų parkui iki 2026 m. gruodžio mėnesio teks atsisveikinti su likusiomis orkomis – Keijo ir Wikie.
Prioritetas yra „perkelti visus gyvūnus į geriausias šiuo metu siūlomas apgyvendinimo vietas“, pridūrė parkas.
Vis dėlto planuojamas paskutinių dviejų orkų – abi jos gimė nelaisvėje – perkėlimas į Japoniją yra nepriimtinas, praėjusį mėnesį radijui „Franceinfo“ sakė Prancūzijos ekologijos ministrė Agnes Pannier-Runacher.
„Japonijoje gyvūnų gerovė nėra griežtai reglamentuojama“, – pabrėžė ji.