Prabangiausiame pasaulio laive netrūksta paslapčių ir nuodėmių: patekimas į laivą – tik su kitų keleivių pakvietimu

2024 m. rugpjūčio 24 d. 15:23
Tai plaukiojantis miestas, kuriame gali gyventi tiktai turtingiausieji. Jiems tai lyg po visus pasaulio vandenynus keliaujanti žaidimų aikštelė. Sveiki atvykę į „The World“ – išskirtinį privatų gyvenamąjį laivą.
Daugiau nuotraukų (10)
165 superliukso klasės apartamentus turintį laivą gaubia daugybė paslapčių, o jame galima įsikurti tik gavus pakvietimą – kad galėtumėte įsigyti būstą, jūsų kandidatūrą turi pristatyti kitas laivo gyventojas, kuriam pritartų dar vienas „The World“ reziduojantis asmuo. Sakoma, kad čia apartamentus gali įsigyti tik tie, kurių bendra turto vertė viršija 10 mln. eurų.
Jei dabar įsivaizduojate dekadentiškus vakarėlius, pilnus intrigų ir į visas puses besiliejančio šampano, – vaizdus, kurie primena HBO serialą „Baltasis lotosas“, – galimai esate arti tiesos. Bent jau taip teigia vienas buvęs laivo keleivis.
„Nesakau, kad viskas, kas vyko „Baltajame lotose“, vyko ir „The World“, bet, kalbant apskritai, toks palyginimas nėra klaidingas, – sakė 64 metų Peteris Antonucci. – Ten gyvena daugybė turtingų žmonių, kurie nebijo būti žaismingi. Tačiau kartais jie tampa ne visai padorūs, o kai kurių poelgiai netgi galėtų sukelti skandalą.“
Į pensiją išėjęs amerikietis advokatas P.Antonucci laive praleido 6 metus, kol 2019-aisiais pardavė savo apartamentus. Kodėl?
„Kelis kartus apkeliavęs visą pasaulį nebeišvysti nieko naujo. Pamačiau tai, ką norėjau pamatyti. Buvau pasiruošęs imtis ko nors kito“, – sakė P.Antonucci.
Sugrįžęs į sausumą buvęs teisininkas pradėjo skaityti užrašus, kuriuos kaupė gyvendamas laive. Jis suprato, kad tai, ką ten matė, yra puikus įkvėpimo šaltinis grožinei literatūrai.
P.Antonucci jau parašė tris romanus, kurių veiksmas vyksta išgalvotame laive. Autorius žada, kad naujausioje knygoje „Išdavystės bangos“ skaitytojai susidurs su paslaptimis, nuodėmėmis ir skandalais.
Bandomoji kelionė
P.Antonucci ir jo žmona apie „The World“ sužinojo 2012 m., perskaitę straipsnį dienraštyje „Wall Street Journal“. 12 denių ir beveik 200 metrų ilgio laivas į jūrą pirmą kartą išplaukė 2002 metais.
Tuo metu, kai sužinojo apie šį miestą ant vandens, P.Antonucci buvo 52-ejų ir jis jau mėgavosi ankstyvos pensijos malonumais. Gyvenimo laive idėja vyrą suintrigavo, o ir sutuoktinė atrodė susidomėjusi.
Visi norintieji gali leistis į „The World“ siūlomas bandomąsias keliones būsimiems gyventojams.
Tokia galimybe pasinaudojo ir buvęs advokatas su žmona: nuvyko į Belizą, kur prasidėjo jų plaukimas Panamos kanalu.
„Pradžioje man atrodė, jog viskas čia beprotiškai brangu. Negalėjau patikėti tokia didele apartamentų kaina, tokiais dideliais laivo priežiūros mokesčiais. Tiesiog negalėjau suprasti, kodėl išvis kas nors čia gyvena, – pasakojo P.Antonucci. – Bet jau antrąją kelionės dieną pasakiau: „Kiek laisvų apartamentų turite ir kur man reikia pasirašyti?“
Vyriškį viliojo kiekvienas „The World“ elementas: nuo įgulos, kurią jis vadina didžiausiu laivo turtu dėl gebėjimo nuspėti kiekvieno keleivio poreikius, iki gausybės išskirtinių potyrių, kurie vykdavo ne tik laive, bet ir sausumoje, ir kruopščiai suplanuoto kelionės plano.
„Tai buvo tarsi daugybės įvairiausių dalių orkestras. Visos dalys buvo nuostabios. Tačiau kartu jos buvo tikra simfonija“, – tikino P.Antonucci.
Be to, visi laivo gyventojai buvo itin draugiški. Tik vėliau vyras sužinojo, kad jie iš anksto buvo informuoti apie naujoką ir skatinami elgtis taip, kad buvęs advokatas jaustųsi lyg namie.
„Kai potencialus gyventojas užsisako bandomąją kelionę, laivo senbuviai gauna elektroninį laišką, – sakė P.Antonucci. – Kelios pastraipos skirtos šio asmens gyvenimo aprašymui. Gyventojų taip pat klausiama, ar jie turi ką nors bendra su atvykstančiuoju. Prašoma pamačius šį žmogų pasiūlyti jam kartu išgerti, pavakarieniauti, sužaisti teniso partiją ar nuveikti ką nors kita.
Žinoma, nežinojau, kas vyksta. Man atrodė, kad visi tie, kurie mane maloniai kalbino, tėra atsitiktinumas. Bet taip susipažinau su keliais žmonėmis ir jaučiausi puikiai.“
Jeigu kažkas susidraugauja su potencialiu įkurtuvininku, gali tapti jo kandidatūros siūlytoju.
„Daugybė gyventojų į laivą patenka jau per seniau užmegztas pažintis.
Tačiau kiti leidžiasi į bandomąją kelionę ir ten susipažįsta su žmonėmis, kurie vėliau tampa jų rėmėjais“, – paaiškino P.Antonucci.
Po sėkmingo pirmojo plaukimo P.Antonucci pasirašė sutartį dėl apartamentų įsigijimo. Sandoris galutinai įvyko po keturių mėnesių, 2014-ųjų pradžioje. Procesas galėjo būti daug greitesnis, bet amerikiečiui pirmiausia reikėjo sutvarkyti keletą reikalų sausumoje: „Mano vaikai gyvena Niujorke, čia turiu nekilnojamojo turto. Juk negali visko paprasčiausiai palikti ir pabėgti į jūrą.“
Kai P.Antonucci persikėlė į „The World“, jo vaikams buvo apie 20 metų. Jie kartais atvykdavo aplankyti tėvų.
Būdavo ilgiau ir trumpiau
Dauguma „The World“ gyventojų savo apartamentuose paprastai tiktai atostogauja. Tai tokie žmonės, kurie turi daugybę namų įvairiausiose valstybėse ir gali sau leisti bet kuriuo metu sėsti į privatų lėktuvą ir atsidurti kitoje planetos pusėje.
Kai laivas plaukiodavo prie Europos krantų, P.Antonucci retai ilgam pasilikdavo vienoje vietoje: „The World“ jis būdavo maždaug kas antrą savaitę, o tarpuose grįždavo namo į Niujorką.
„Tačiau jeigu laivas nuplaukdavo kur nors toli, kur būna labai smagu ir įdomu, tarkim, prie Maldyvų, Seišelių, Australijos ar Naujosios Zelandijos, jame praleisdavau tikrai daug laiko“, – pasakojo P.Antonucci.
„The World“ kelionės planuojamos atsižvelgiant ir į kai kuriuos svarbius renginius. Pavyzdžiui, jis visuomet atplaukia į Didžiąją Britaniją prieš prasidedant Vimbldono teniso čempionatui, o Brazilijos mieste Rio de Žaneire sustoja vykstant karnavalui.
Į metinį mokestį įtrauktos ir įdomios ekspertų paskaitos, įvairios pramogos, tokios kaip nardymas ar žygiai pėsčiomis.
Tiesa, gyventojai tokioje veikloje dalyvauti neprivalo. Kartą, kai laivas plaukė netoli Panamos kanalo, P.Antonucci su draugais nutarė nuvykti į Galapagų salas ir ten kelias dienas panardyti.
„Gali keliauti, kur nori, o vėliau pasivysi „The World“ kitame uoste“, – paaiškino vienas laivo senbuvis.
Balsuoja, kur keliauti
Pasak buvusio advokato, veikla keleiviams dėliojama net kelerius metus į priekį, o ir pats planavimas dažnai tampa sudėtingu procesu.
„The World“ turi maršruto komitetą, kurį sudaro laivo gyventojai ir kuris atsižvelgia į kiekviename sustojimo taške teikiamas pramogas.
O štai laivo maršruto direktorius rūpinasi tokiais dalykais kaip degalų kainos, įgulos pasikeitimas, vizų reikalavimai, švartavimosi mokesčiai, taip pat ieško vietovių, kuriose būtų didelis oro uostas arba kurios yra lengvai pasiekiamos kitu transportu.
Jo sprendimus turi patvirtinti ir „The World“ kapitonas.
Naudojantis visa šia informacija laivo gyventojams yra pateikiami trys galimi maršrutai, belieka išsirinkti geriausią balsavimo metu.
„Galite įsivaizduoti, kaip greitai prasideda politinės kovos“, – tvirtino P.Antonucci, kuris kelerius metus buvo komiteto narys.
„The World“ gyventojai nebijo pareikšti savo nuomonės.
„Visi laive yra pasiturintys, moka užsidirbti pinigų. Kiekvienam atrodo, kad jo nuomonė yra pati protingiausia ir geriausia, – aišino P.Antonucci. – Jie nepratę išgirsti: „Ne.“ Negana to, visi turi nuomonę apie viską: nuo to, kur ant stalo reikia padėti druskinę, iki to, kaip toli į pietus laivas turėtų keliauti plaukiant per Antarktidos ledyną.“
Bet jei visi „The World“ gyventojai turi neišsenkantį pajamų srautą, kodėl nekeliauja ten, kur tik jų širdis geidžia, privačiomis superjachtomis? Kodėl renkasi būti laive, kurio maršrutą nustato komitetas?
„O, tai toks paprastas klausimas, – nusijuokė P.Antonucci. – Dauguma laivo gyventojų turi ir jachtas. Aš pats visą gyvenimą mėgau jomis plaukioti. Bet žmonės renkasi keliauti „The World“, nes tuomet nereikia rūpintis dėl įgulos samdymo, jie neturi galvoti apie vietas, kur galėtų įsipilti degalų, nereikia išrašinėti daugybės čekių kiekvienam mažam pirkiniui. Tereikia vieną kartą per metus išrašyti vieną didelės sumos čekį ir viskuo būna pasirūpinta.“
Pramogos ir linksmybės
Daugumą gyventojų traukia ir „The World“ deniuose verdantis socialinis gyvenimas. P.Antonucci šį laivą apibūdina kaip daug bendraujančią bendruomenę.
Nors vaikai gali keliauti kartu, daugelis „The World“ siūlomų pramogų skirtos suaugusiesiems.
Laive yra teniso aikštė, didžiulis SPA, sporto centras.
Taip pat galima mėgautis didele vyno kolekcija, o maitinimas ir gėrimai yra įtraukti į metinę paslaugų kainą.
„Žmonės daug geria, linksminasi vakarėliuose. Tai ir yra smagiausia“, – sakė P.Antonucci.
Kai jis dar gyveno laive, vyrai dėvėdavo švarkus, ryšėdavo kaklaraiščius. Pastarąjį kartą „The World“ P.Antonucci aplankė 2023 m. lapkritį atvykęs pasisvečiuoti pas savo draugus. Buvusio advokato teigimu, dabar laivo atmosfera pasikeitė – žmonės dažniau renkasi šortus ir marškinėlius be rankovių: „Tai šiek tiek liūdina.“
Vyras pasakojo, kad laivo gyventojai daug geria ir puotauja, o dėl to kildavo nemažai skandalų ir atsirasdavo paslapčių.
„Visko nutinka, – teigė P.Antonucci. – Kartais būna smagu: žmonės tiesiog prisigeria, dainuoja, linksminasi, o tai niekam netrukdo. Net ir kai kurie laive užsimezgę romanai nepadarė jokios žalos – jeigu žmonės yra vieniši, nieko čia blogo. Bet laive gyvena ir susituokusieji, kurie ne visada užmiega su savo antrąja puse.“
P.Antonucci tvirtino, kad tokia aplinka – ne jam: „Turėjau savo draugus ir nė vienas iš jų į tai nesiveldavo.
Bet, nemeluosiu, prie taurės kartais juokaudavome apie tai.“
Patirtis visam gyvenimui
P.Antonucci su šypsena prisimena savo laiką „The World“, bet teigia, kad į jį grįžti nenorėtų.
„Pamačiau viską, ką norėjau. Buvau pasiruošęs imtis ko nors kito, – tikino vyras, 2019 m. nusprendęs parduoti savo plaukiojančius apartamentus. – Nusipirkau namus Floridoje ir nusprendžiau skirti visą laiką golfui. Taip pat turime žirgų.
Atėjo laikas atversti kitą gyvenimo puslapį, tai stengiuosi padaryti bent kas porą dešimtmečių ir išbandyti ką nors nauja.“
Buvęs advokatas pridūrė: „Be to, laivo politika ir paskalos pradėjo rimtai erzinti.“
Kai „The World“ gyventojai pirmą kartą išgirdo apie P.Antonucci ketinimus rašyti romanus apie laivą, kai kurie išsigando, kad jis atskleis visus užkulisius.
Mat, pasak buvusio advokato, tiek dabartiniai, tiek buvę laivo gyventojai paprastai nekalba apie savo patirtis.
„Daugybė žmonių pasipiktino, kad planuoju paviešinti vidines „The World“ paslaptis, – kalbėjo P.Antonucci. – Jie maldavo: „Nerašyk nieko apie mus, neįtrauk mūsų.“ Kai romanas buvo išleistas, tie, kurie labiausiai bijojo dėl savo įvaizdžio, pradėjo sakyti: „Kodėl knygoje nėra manęs?“
P.Antonucci pabrėžia, kad kuria fikciją ir joje nėra tikrų personažų.
„The World“ atstovas CNN taip pat teigė: „P.Antonucci raštu mus patikino, kad jo darbai nesusiję su „The World“ arba jo gyventojais ir kad publikacijos yra išgalvoti meno kūriniai apie išgalvotą laivą.“
Buvęs advokatas atviravo, kad labai džiaugiasi „The World“ praleistu laiku. Ši patirtis turėjo įtakos jo gyvenimui ir požiūriui į realų pasaulį.
„Kai žmonės paklausia, koks buvo pats nuostabiausias mano matytas dalykas, netgi nežinau, nuo ko pradėti, – sakė P.Antonucci. – Galėčiau kalbėti apie Saliamono Salas. Galėčiau papasakoti apie visus kartus, kai lankėmės Pietų Afrikos Respublikoje, – mes palikdavome laivą ir savaitei išvykdavome į safarį. Net pagerinome Guinnesso pasaulio rekordą, nes „The World“ tapo toliausiai į pietus nukeliavusiu laivu per visą istoriją.“
Ir nors P.Antonucci sutardavo ne su visais kaimynais, jis dar turi artimų bičiulių, gyvenančių laive: „Tai ypatingi atsiminimai. Džiaugiuosi, kad galėjau viską patirti su savo draugais.“ (CNN, LR)
Už apartamentus kloja milijonus
Pasak buvusio laivo gyventojo P.Antonucci, visi būstai laive skirtingi – vieni didesni, kiti mažesni. Jis neprisimena tikslios sumos, bet už pirmuosius savo apartamentus sumokėjo apie 1,5 mln. eurų.
Skirtingai nei įprastame kruiziniame laive, „The World“ gyventojai gali būstus remontuoti ir dekoruoti pagal savo skonį. Kai kurie įsirengia patogius butus su moderniais baldais ir buitine technika, o kiti gyvena tokiuose apartamentuose, kokie jie buvo prieš 20 metų.
Tačiau daryti remontą laive nėra paprasta, nes negali bet kada nuvykti į artimiausią statybinių prekių ar baldų parduotuvę. „Viskas turi būti nupirkta ir išsiųsta daug anksčiau, nei manote“, – pasakojo P.Antonucci.
Per laive praleistus šešerius metus P.Antonucci buvo įsikūręs net ketveriuose skirtinguose apartamentuose. Kiekvieni buvo vis prabangesni: vėlesni kainavo maždaug po 3,7 mln. eurų. Tuo metu, kai jam priklausė dveji apartamentai, vienuose įkurdindavo savo draugus, kuriuos pasikviesdavo pakeliauti kartu.
laivaskruizinis laivaspaslaptys
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.