Į priekį stumia kelionių alkis: aplankyti visas pasaulio šalis šiam vyrui nepakako

2024 m. balandžio 6 d. 14:21
Antarktidoje šių metų pradžioje stovėdamas Pietų ašigalyje 41 metų Johnny Wardas pajuto palengvėjimą. Nors dar 2017-aisiais jis tapo pirmuoju airiu, aplankiusiu visas pasaulio šalis, to vyrui nepakako.
Daugiau nuotraukų (8)
Sausio mėnesį įžengęs į Pietų ašigalį ir įkopęs į aukščiausią Antarktidos viršūnę – 4892 metrų Vinsono masyvą, kelionių tinklaraštininkas J.Wardas galiausiai užfiksavo įspūdingą pasiekimą: jis pirmasis planetoje įveikė „Aukščiausios klasės tyrinėtojo žygį“ („Ultimate Explorer’s Grand Slam“).
Tai apima ne tiktai pabuvimą visose valstybėse, bet ir aukščiausios kiekvieno žemyno viršūnės užkariavimą bei apsilankymą Šiaurės ir Pietų ašigaliuose.
Iš Antarktidos grįždamas į savo namus Tailande J.Wardas sakė: „Malonu, bet taip pat suprantu, kad esu paprastas vaikinas, o ne pasaulinio lygio sportininkas. Todėl manau, kad tai buvo labiau susiję su ištverme ir ryžtu nei su kokiais nors gebėjimais.“
Buvo pajutęs tuštumą
Airis 2007–2017-uosius paskyrė nukeliauti į kiekvieną pasaulio šalį: J.Wardo skaičiavimu, į šį sąrašą įeina visos 193 Jungtinių Tautų pripažintos valstybės, taip pat Vatikanas, Palestinos teritorijos, Taivanas ir Kosovas.
Neįtikėtiname žygyje jis konteineriniu laivu plaukė iš Omano į Jemeną, sausuma traukė iš Egipto sostinės Kairo į Pietų Afrikos Respublikos miestą Keiptauną, autobusu ir laivu – iš Pietų Korėjos į Australiją.
„Visuomet norėjau būti laisvas. Maniau, jog geriausias būdas taip jaustis – aplankyti kiekvieną šalį. Kai priartėjau prie 100, užsibrėžiau tapti pirmuoju airiu, pabuvusiu visose valstybėse“, – kalbėjo J.Wardas.
Kai tai pavyko, J.Wardą apėmė sunkumas. „Tai buvo didžiulis tikslas, daugiau nei dešimtmetis mano gyvenimo, o kai jį pasiekiau, buvau kiek sutrikęs, – aiškino jis. – Pradėjau blogai maitintis, per daug gerti, priaugau svorio ir nekreipiau dėmesio į savo verslą.“
Keliautojas nutarė, kad geriausias būdas tai įveikti – vėl mesti sau iššūkį. Jis ėmė bėgioti ultramaratonus, kopti į kalnus ir netrukus pastebėjo, kad turėdamas ypatingą tikslą ir kryptį vėl pamilo gyvenimą.
„Nuo tada aš tiesiog pradėjau bėgti kartu su gyvenimu, – aiškino airis. – Pagalvojau, kad jei jau ketini bėgti, ryžkis sunkiausiam pasaulyje bėgimui. O jei ketini kopti į kalnus, nusitaikyk į Džomolungmą.“
Reikia ir daug pinigų
Jau būdamas vienas iš maždaug 250 žmonių, kurie viešėjo visose pasaulio šalyse, J.Wardas užsimojo dar vienam neįtikėtinam planui.
Manoma, kad apie 70 nuotykių ieškotojų yra pavykę ir aplankyti Šiaurės bei Pietų ašigalius, ir įkopti į aukščiausias visų septynių žemynų viršukalnes, įskaitant Džomolungmą Azijoje, Denalį Šiaurės Amerikoje bei Kilimandžarą Afrikoje.
Tačiau nė vienas jų neapkeliavo visų valstybių. Airis pasiryžo būti pirmuoju, įveikusiu maksimalų iššūkį.
J.Wardas 7 metus praleido kopdamas į kalnus, kad pasiektų savo tikslą.
„Koks jausmas būti pirmuoju? – svarstė J.Wardas, užbaigęs tai, ką dabar vadina „Aukščiausios klasės tyrinėtojo žygiu“. – Beprotiška. Ketinu sukurti tam skirtą interneto svetainę, kad padėčiau kitiems, ir tikiuosi, kad ilgai nebūsiu vienintelis.“
Anot J.Wardo, sunkiausias šių iššūkių aspektas nebūtinai yra logistika, treniruotės arba fizinis pasirengimas, bet ir turėti pakankamai pinigų.
Aplankyti kiekvieną pasaulio šalį buvo gana brangu, bet įkopti į Džomolungmą J.Wardui kainavo 72 tūkst. eurų, o tai – tik viena iš septynių viršūnių, kurias jis turėjo užkariauti.
Be to, airiui dar reikėjo didelių sumų aplankyti Šiaurės ir Pietų ašigalius.
Finansuoti keliones J.Wardas galėjo iš savo verslumo.
Gyventi teko sunkiai
Tokio gyvenimo, kokį turi šiandien, vaikystėje keliautojas negalėjo net įsivaizduoti.
Airijos mieste Golvėjuje gimęs J.Wardas atskleidė, kad buitinės problemos privertė jį, mamą ir seserį pakeisti vardus ir pabėgti į Šiaurės Airiją – Jungtinės Karalystės dalį, kur jis užaugo, kol tėvas sėdėjo kalėjime.
„Dešimtmetį praleidome gaudami socialinę pašalpą, – sakė J.Wardas. – Aš visada prisimenu, kaip mokyklos draugai važiuodavo atostogauti į Ispaniją arba Floridą, ir aš labai jiems pavydėdavau.
Galbūt tai ir įžiebė mano kelionių kibirkštį, todėl, vos tik baigiau universitetą, mažiau nei po 12 valandų sėdau į lėktuvą. Šiek tiek apsvaigęs nuo alkoholio nusileidau Niujorke ir daugiau niekada negyvenau nei Jungtinėje Karalystėje, nei Airijoje.“
Kad galėtų susimokėti už keliones, vyras dėstė anglų kalbą Tailande ir Pietų Korėjoje, dirbo Australijoje, net užsiėmė medicininiais tyrimais. Pakeliui J.Wardas įkūrė itin sėkmingą kelionių tinklaraštį „One Step 4 Ward“, kuris pavertė jį milijonieriumi.
„Nesu tikras, kad tai, ką padariau, savaime yra ypač svarbu, – atvirai sakė unikalus keliautojas. – Tačiau manau, kad tai graži žinia, jog žmonės, kilę iš tokios aplinkos kaip aš, taip pat pajėgūs nuveikti įdomių dalykų gyvenime. Nereikia turtingos šeimos ar tinkamo išsilavinimo. Kiekvienas gali įgyvendinti savo svajones.“
Tikisi nekartoti klaidų
Pavadinti J.Wardą ryžtingu būtų per maža – jis atsitiktinai nusprendė bėgti Antarktidos maratoną laukdamas, kol pagerės oras kelionei į Pietų ašigalį.
Dabar airis viliasi, kad įveikęs paskutinį iššūkį iš savo sąrašo vėl neįsivels į blogus įpročius.
Didėjant konkurencijai kelionių bendruomenėje (jauniausiam asmeniui, aplankiusiam visas pasaulio šalis, buvo vos 21 metai) tokie žygiai tapo ne tiktai sudėtingesni, bet ir brangesni, labiau ekstravagantiški.
Tad kur J.Wardas keliaus toliau? Į kosmosą? Į giliausią pasaulio vietą – Marianų lovį? O gal iš naujo aplankys visas šalis? Tai parodys tik laikas.
Parengta pagal CNN inf.
Kelionėspasaulio šalyskeliautojas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.