Jonathanas, kuriam dabar 59-eri, yra jauniausias šios šeimos palikuonis, tebetęsiantis šeimos darbus 23 kvadratinius kilometrus užimančiame vadinamajame „Rabarbarų trikampyje“ Jorkšyre. Jis perėmė verslą iš savo tėvo prieš 15 metų.
Ūkininkas kruopščiai skina augalus rankomis, pasišviesdamas žvakėmis.
Šių augalų auginimas – unikalus procesas.
Rabarbarai du metus auga neliečiami laukuose, jų šaknyse kaupiasi cukrus. Tada jie perkeliami į aklinai tamsias pašiūres. Tokiomis sąlygomis visa augalo energija yra sutelkiama į kotą, dėl jo jis tampa daug saldesniu, nei įprastai.
Norint užtikrinti, kad rabarbaruose nevyks fotosintezė, jie skinami visiškoje prieblandoje – pasišviečiant tik žvakės šviesa, durys turi būti uždarytos.
Nedaug ūkių šiais laikais augina rabarbarus remdamiesi šia šimtamete tradicija, tačiau šį metodą labai vertina maisto mėgėjai ir ekspertai. Kiekvieną sezoną daugiau, nei 300 tonų rabarbarų iškeliauja į aukščiausios klasės parduotuves ir netgi tiesiai į Bakingemo rūmus. Galbūt – ir į karalienės lėkštę.
Manoma, kad būtent vakarų Jorkšyro „Rabarbarų trikampio“ pašiūrėse yra užauginama 90 proc. viso pasaulio žieminių rabarbarų.
Šių išskirtinių ūkių produkcija yra saugoma Europos Komisijos nutarimu dėl saugomos kilmės vietos, kaip ir daugelis kitų regioninių delikatesų, kaip prancūziškas šampanas ir Šampanės regiono bei itališkas Parmos kumpis.
Parengta pagal „Good News Network“ inf.