Rankose laikydami ilgus ledo kirteklius, darbuotojai skaldo kilometro pločio upės ledą į dėžės dydžio ledo luitus.
Daugelis jų – statybininkai arba ūkininkai. Jie dėvi iki kelių užtrauktu guminius batus, pūkines striukes, storas pirštines ir šiltas kepures, kurios saugo ausis nuo šalto oro.
„Ateiname čia kiekvieną dieną, 6 valandą ryto, – pasakojo 40-metis Zhangas Wei. – Kartais dirbame ilgiau nei reikia – iki 8 ar 9 valandos vakaro. Kartais net iki vidurnakčio.“
Pietūs yra greiti – darbininkai suvalgo karštu makaronų, koldūnų ar kaitintų bandelių. Improvizuotos valgyklos, pastatytos iš medinių stulpų ir permatomų plėvelių, suteikia šiek tiek šilumos.
Kiekvieną dieną nuo gruodžio mėnesio pradžios dešimtys tūkstančių ledo luitų buvo išpjauti iš upės ir sunkvežimiais nugabenti į Harbino kasmetinį žiemos festivalį. Ten jie bus naudojami statyti realaus dydžio pilis, tiltus pagodas ir net restoranus.
Ledas iš upės yra privalomas.
„Dirbtinis ledas nėra toks storas ir nėra pakankamai tvirtas, kad atsilaikytų vėjui“, – pasakojo 20 metų festivaliui ledą pjaustantis Wangas Qiushengas.
Organizatoriai jau dabar skuba kuo greičiau pabaigti vykstančias statybas renginio vietoje.
Ledo luitai lėtai statomi vienas ant kito, o darbuotojai jų formas dailina bei tobulina pjūklais.
37-asis Tarptautinis Harbino ledo ir sniego festivalis šiemet turi prasidėti sausio 5 d. Jame bus galima slidinėti, rengti vestuves, dalyvauti žiemos maudynėse ir vaikščioti ledo skulptūrų parke, apšviestame daugybe šviesų.
Parengta pagal „Reuters“ inf.