„Nešdinkis, Babilone, – naujoje tokio pat pavadinimo dainoje vis kartoja 66-erių B.Grebenščikovas. – Mes turime motininę plokštę, iškilmingą datą. Kad apsisaugotume nuo NATO, paguldykime visus į kareivišką lovą.
Vaikščiosime rikiuotėje, visus kitus išžudysime. Pasistatysime tokią tvorą, kad visi neišvengiamai taps herojais.“
Paskutinę 2019-ųjų dieną išleista daina – lyg alternatyvus naujametis sveikinimas Rusijai.
Tik joje simboliškai apdainuotas šalies vaizdas ne toks didingas, kaip bando pavaizduoti prezidentas Vladimiras Putinas.
Beje, klausytojai pastebėjo, kad sudėjus dainos pavadinimo „Pošol Von Vavilon“ („Nešdinkis, Babilone“) žodžių pirmąsias raides išeina Vladimiro Vladimirovičiaus Putino inicialai PVV.
Vos prieš savaitę paskelbta daina vaizdo įrašų platformoje „YouTube“ sulaukė daugiau negu milijardo peržiūrų.
Dainą paklausę rusai įniko interpretuoti, ką maištingasis atlikėjas apdainuoja simboliškame kūrinyje.
„Laukime, kada Vladimiras Solovjovas savo laidoje bandys įrodyti, kad ši daina – visai ne apie Vladimirą Vladimirovičių“, – šaipėsi vienas internautas galvoje turėdamas vieną žinomiausių propagandinių Rusijos laidų, kurią veda ir prieš Vakarus nukreiptą propagandą žeria Kremliui lojalus vedėjas.
„Tu ne gyvas, o klonas – nešdinkis, Babilone“, „riaumoja kaip sužeistas dramblys“ – šios eilutės ir visa daina skamba kaip himnas prieš blogį“, – rašė kitas internautas.
„Babilonas – ne tiktai Vladimiras Vladimirovičius, bet ir visas elitas, visi oligarchai, visa sistema, kuriai reikia griūti“, – interpretavo rusai socialiniuose tinkluose.
Dauguma komentavusiųjų dėkojo atlikėjui - pozityvių komentarų buvo daug kartų daugiau nei kritiškų: „Na, ir galinga žodžių jėga! Ačiū, Grebenščikovai! Dabar žinosime, kaip jį vadinti, – eik lauk, Babilone!“ ir „Dabar mums kaip niekada reikia tokių dainų!“, „Graži daina, kiekvienam reikia savyje nužudyti drakoną! Viskas ateityje priklausys nuo jaunosios kartos, o ji akivaizdžiai nenori tokios ateities, kokią jiems numatė Babilonas.“
Dainoje daug mitinių, istorinių ir kultūrinių nuorodų. Pavyzdžiui, yra eilutės: „nešdinkis, Babilone, tau skanduoja Avalonas“. Avalonas – mitinė sala karaliaus Artūro legendose, kur buvo nukaldintas jo kalavijas.
Tai toli gražu nebe pirmas kartas, kai B.Grebenščikovas daina meta iššūkį Kremliaus linijai. Spalio mėnesį dainininkas išleido kūrinį, skirtą Kremliaus propagandai pajuokti. Apdainavo tą, kurio „reikia klausyti, kai nežinai, kas yra tiesa“.
Dainoje skamba žodžiai: „Jis mums pasakys, ką jam nurodė, jis mums atsakys į visus klausimus. Nors mes ir vargšai, turime būti tikri, kad visiems įrodėme, jog esame geriausi!
Jis žiba kaip nauja moneta, šviečia šiandien taip kaip vakar. Ir net kai sukčiai kals Jėzų prie kryžiaus, jis paaiškins, kodėl Jėzus yra priešas.“
Po šios dainos pasirodymo rusai ėmė spėlioti: apie kurį iš garsių ir Kremliaus mylimų laidų vedėjų dainuoja B.Grebenščikovas – V.Solovjovą ar Pirmojo kanalo žvaigždę Ivaną Urgantą.
Pastaruoju metu B.Grebenščikovas kaip niekada aktyviai reiškia nepasitenkinimą Kremliumi. Daugiau negu 40 metų muzikuojantis rusas – dar ir vertėjas, rašytojas, dailininkas, radijo laidų vedėjas, Rytų filosofijos žinovas.
2019 metų pabaigoje jis rengė nemokamus koncertus Ukrainoje, kur reiškė palaikymą šalies žmonėms.
Parengta pagal UNIAN informaciją.