Viename iš visame pasaulyje mėgstamo animacinio filmuko epizodų, Lisa Simpson pradeda kampaniją išgelbėti aplinką ir užsilipus ant scenos pasako emocingą kalbą šia tema.
Kitoje plintančio filmuko scenoje matyti, kad Lisa piktai žiūri į pro šalį praeinantį D.Trumpą. Tačiau tai tėra internautų kūryba. Tokios vietos filmuke niekada nebuvo.
Serialo veikėja Lisa visada buvo susirūpinusi aplinkosauga ir klimatu, tad teigti, jog „Simpsons“ išpranašavo G.Thunberg sukeltą „Penktadieniai už ateitį“ judėjimą yra mažų mažiausiai netikslu.
Internete galima rasti ir daugiau teorijų, kurias galima laikyti Simpsonų pranašystėmis, tačiau ir jose gausu spragų.
Išpranašavo D.Trumpo tapimą prezidentu?
Visų pirma, tai pranašystė, kad D.Trumpas taps JAV prezidentu.
2000-aisisias parodytoje serialo serijoje ta pati Lisa Simpson ateityje tampa JAV prezidente, kuri tvirtina paveldėjusi didžiules D.Trumpo prezidentavimo sukeltas ekonomines bėdas.
„Kaip žinote, mes iš prezidento D.Trumpo paveldėjome didelį biudžeto deficitą“, – serijoje savo patarėjams sakė prezidente tapusi Lisa.
Gerbėjai tvirtina, kad Donaldo Trumpo politika buvo išpranašauta ir 2009 metų serijoje „Grįžtant į Homeriką“ (angl. „Coming to Homerica“). Teigiama, kad jos istorija primena prezidento planus pertvarkyti imigracijos sistemą.
Šioje „Simpsonų“ serijoje rodoma, kaip Springfildo gyventojai stato sieną, kad į miestą nepatektų bedarbiai ir benamiai iš Norvegijos kilę Ogdenvilio gyventojai – šie esą atstoja tikrame gyvenime į JAV plūstančius geresnio gyvenimo beieškančius meksikiečius.
Iš pradžių Springfildo piliečiai draugiškai priima likimo prispaustus Ogdenvilio gyventojus, tačiau ši meilė trunka neilgai ir nutariama statyti sieną, kai paaiškėja, kad ligoninės perpildytos, ateiviai dirba niekam nepatinkančius darbus, o taip pat daro „neigiamą“ įtaiką vaikams.
Serijoje Springfildo piliečiai savanoriškai puola nuo atvykėlių ginti miesto pasienį. Kai ateina metas duoti vardą šiai pasienį ginančiai grupuotei yra pasiūloma ją pavadinti „klanu“ arba „naciais“, tačiau galiausiai nusprendžiama jai suteikti „žvaigždėtų pakvaišėlių“ vardą.
Tada Springfildo gyventojai bando įtikinti Ogdenvilį, kad jis pastatytų sieną už juos – visai kaip D.Trumpas reikalavo, kad Meksika pastatytų sieną JAV pietuose.
„Simsonų“ serijoje taip pat vaizduojamos durys, kuris įrengtos sienoje, kad būt galima atfiltruoti imigrantus. JAV respublikonų partijos debatuose prieš rinkimus D.Trumpas tikino, kad jo sienoje bus „didelės, gražios durys“, per kurias kai kurie meksikiečiai į JAV galės patekti legaliai.
Tačiau daryti sąsajų su realybe taip pat nereikėtų. Vienas Simpsonų scenaristas 2016 metais paaiškino, kad scena, kurioje Lisa Simpson tapo prezidente tebuvo pokštas ir įspėjimas šaliai, kas gali nutikti prezidentu išrinktus milijardierių verslininką.
Bet iki šiol JAV ekonomika D.Trumpo valdymo metu išgyvena pakilimą, tad serialo prognozė nesipildo.
Išpranašavo Ebolos virusą?
1997-aisiais metais pasirodžiusioje serijoje Marge Simpson sūnui Bartui skaitė knygelę „Smalsusis George'as ir Ebolos virusas“ (angl. „Curious George and Ebola Virus“.
Internatai 2014-aisiais išplitus šiam virusui pradėjo šnekėti, kad „Simpsons“ dar kartą išpranašavo ateitį.
Tačiau šis virusas buvo atrastas gerokai anksčiau.
Pirmą kartą jį žmonės aptiko 1976-aisiais, tad dar vieną pranašystę galima įvardinti kaip netikslia, nes „Simpsons“ tikrai neprisidėjo prie šio viruso sklaidos.
Naujosios technologijos
Kartais yra pabrėžiami ir Simpsonų šeimynos technologiniai atradimai. Esą jie prieš daugiau nei 25 metus išpranašavo išmaniųjų laikrodžių atsiradimą, telefonuose esančio autokorektoriaus klaidas ar kitus technologinius laimėjimus, kaip Higso bozono atradimą.
Vargu ar tai irgi galima pavadinti „Simpsons“ filmuko pranašystėmis – futurologai jau žymiai seniau kalbėjo apie naująsias technologijas, o Higso bozono masė nėra tiksli, nors mokslininkai ir giria Simpsonus už 14 metų prieš realų atradimą pademonstruotą novatoriškumą.
Yra ir realiai skambančių pranašysčių
Tačiau ne viskas seriale yra grynas pramanas arba internautų montažas. 2007 metais „Simpsons“ filme buvo rodoma, kad JAV vyriausybė seka žmonių pokalbius ir juos fiksuoja.
2013-aisiais paaiškėjo, kad tai yra tiesa. Edwardas Snowdenas ir „Wikileaks“ atskleidė, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra iš tikrųjų seka milijonų amerikiečių interneto paieškas ir telefoninius pokalbius.
Simpsonai jau 2010-aisiais vienoje vietoje spėjo, kad ekonomiskas Bengtas R. Holmstromas gaus Nobelio premiją. Tai realybe tapo 2016 metais.
Metais anksčiau, nei įvyko realybėje, „Simpsons“ išpranašavo ir FIFA korupcijos skandalą.
Šis visą pasaulį tebežavintis animacinis serialas yra puiki vieta satyriškai pasijuokti iš politinių aktualijų, tačiau į žinutes apie bet kokias pranašystes reikia žiūrėti itin atsargiai.