93-ejų prosenelė sekmadienį Haifoje paskelbta kasmetinio konkurso „Mis likusi gyva per holokaustą“ nugalėtoja.
Iš viso renginyje dalyvavo dvylika nacistinės Vokietijos persekiojimą patyrusių moterų. Vilkėdamos suknelėmis pasidažiusios senjorės žengė podiumu, nors kai kurioms jų prireikė ir pagalbos.
Į konkursą taip pat susirinko neįprasta stebėtojų minia – ne tik smalsuoliai, kurie džiaugsmingai palaikė dalyves, bet ir kelios kartos gražuolių palikuonių.
„Mis likusi gyva per holokaustą“ rengėjai teigė norintys konkursu priminti moterims, kurių jaunystė buvo atimta Antrojo pasaulinio karo siaubo Europoje, kad net ir persikėlusios į Izraelį ir čia sulaukusios senatvės jos gali pasidžiaugti spindesiu ir prabanga.
„Labai džiaugiuosi. Tai labai neįprasta ir ypatinga proga“, – teigė nugalėtojos karūna pasipuošusi Tova Ringer.
Lenkijoje gimusi žydė Osvencimo koncentracijos stovykloje prarado tėvus, keturias seseris ir močiutę.
„Neturiu žodžių, kuriais galėčiau padėkoti konkurso rengėjams. Jie atidavė mums visą širdį, – kalbėjo į pensiją išėjusi juvelyrė. – Aš niekada nebūčiau pagalvojusi, kad tokio amžiaus dar būsiu pavadinta gražuole.“
Ant scenos taip pat pasirodė į pensiją išėjusi 81-erių ginekologė, 81-erių buvusi dujų technikos specialistė ir dvi holokausto memuarų autorės.
Jauniausiai konkurso dalyvei – 74 metai. Nors dėl vaikystėje, kurią moteris praleido Rumunijoje, persirgto plaučių uždegimo ir jo komplikacijų jos sveikata nėra pati geriausia, moteris vis dar dirba mokytoja.
Tiesa, kai kurie per holokaustą gyvi likę žydai ir stebėtojai kritikavo renginį ir piktinosi, kad jis nupigina 6 mln. nacių nužudytų žydų atminimą.
Bet kitiems grožio konkursas pasirodė puiki proga priminti ir jaunesniems žmonėms apie holokausto tragediją ir jos nepalaužtus žmones.
„Mano kartai labai svarbu žinoti holokausto istoriją ir paremti šiuos žmones, – teigė Miunchene gyvenantis 52-ejų finansininkas Janas Fischeris. – Labai tikiuosi, kad toks genocidas niekada nepasikartos.“