Kario, kuris po restauracijos tapo rausvaskruosčiu berniuku su ryškiais šarvais, skulptūros nuotraukos akimirksniu pasklido po socialinius tinklus.
Meno saugotojai nepavykusį restauracijos bandymą pavadino gąsdinančiu.
„Negalime leisti taip niokoti mūsų kultūrinį paveldą. Toks darbas parodo, kad nebuvo tam reikalingo pasiruošimo“, – teigė Ispanijos meno išsaugojimo asociacija.
Estela Lisaro parapijos kunigas esą prašė tik nuvalyti statulą, tačiau neprašė jos restauruoti.
Tačiau tai supykdė vietos pareigūnus, kurie reikalauja paaiškinti, kodėl jie nieko nežinojo apie bažnyčios planus.
„Miesto taryba ir Navaros valdžia nebuvo supažindinta su tokiais planais. Jie naudojo gipsą ir netinkamos rūšies dažus. Gali būti, kad buvo sunaikinti originalūs dažų sluoksniai. Tai darbas ekspertams ir turi būti daromas tik ekspertų“, – teigė Estela Lisaro meras Koldo Leozas.
Projektą atlikusi grupė „Karmacolor“ iš pradžių socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vaizdo įrašu, vaizduojančiu visus restauracijos etapus, tačiau vėliau jį ištrynė.
Ispanai liūdėjo dėl suniokotos statulos ir net siūlė už tai taikyti baudžiamąją atsakomybę.
Kiti palygino šv. Jurgio statulą su 2012 metais išgarsėjusį taip pat ispanės atliktą nepavykusią freskos „Ecce Homo“ restauraciją.
Parapijos narė Cecilia Gimenez tada nusprendė perdažyti XIX amžiaus meno kūrinį, kuris buvo apgadintas drėgmės, tačiau jos restauruotas Jėzus Kristus sulaukė palyginimų su beždžione.
Tiesa, Borchos iš pajuokų vėliau išpešė naudos – tūkstančiai lankytojų atvyko pažiūrėti Kristaus, o C.Gimenez surengė savo meno parodą.