Trečiadienį paviešinta Pasaulio laimės indekso ataskaita išrikiavo 156 valstybes pagal jų gyventojų tikėtiną gyvenimo trukmę, socialinę paramą ir korupcijos lygį.
Priešingai nei anksčiau kasmet Jungtinių Tautų Tvarios plėtros sprendimų tinklas savo darbe taip pat įvertino 117 valstybių pagal jose gyvenančių imigrantų laimę ir gerovę.
Nuo pat šio indekso sukūrimo 2012-aisiais sąrašo viršūnėje atsidūrusios Šiaurės šalys ir vėl dominuoja. Pirmojoje vietoje šiemet atsidūrusi Suomija į antrąją išstūmė kaimyninę Norvegiją.
Dešimtuke taip pat atsidūrė Danija, Islandija, Šveicarija, Nyderlandai, Kanada, Naujoji Zelandija, Švedija ir Australija.
JAV iš 14-os vietos pernai šiemet nukrito į 18-ą vietą. Visas sąrašas kol kas nėra skelbiamas.
Pasaulio laimės indekso bendraautorius ir Britų Kolumbijos universiteto ekonomikos profesorius emeritas Johnas Helliwellas atkreipė dėmesį, kad visos į dešimtuką patenkančios šalys gerai pasirodė vertinant ir jų piliečių, ir jose gyvenančių imigrantų laimę.
„Regis, laimė yra užkrečiama. Tie, kurie persikrausto į laimingesnes šalis, patys išlošia, o atsidūrę nelaimingesnėse pralošia“, – teigė akademikas.
Kopenhagoje įsikūrusio Laimės tyrimų instituto vadovas Meikas Wikingas teigė, kad penkios Šiaurės šalys, kurios nuolat atsiduria sąrašo viršuje, sukuria geras sąlygas geram gyvenimui, o atvykėliai tai pastebi.
Indeksui skaičiuoti atliktos apklausos atskleidžia laimę, kurią lemia ir sveikas kiekis asmeninės laisvės, ir socialinė apsauga, prieš kurią nublanksta net tai, kad šių šalių gyventojai moka vienus iš didžiausių mokesčių pasaulyje.
„Trumpai tariant, Šiaurės šalys moka turtą paversti gerove“, – pabrėžė M.Wikingas.