2017–2018 metų ekonominis tyrimas parodė, kad Indijoje yra daugybė „teoriškai nepageidaujamų“ mergaičių.
Be to, tyrimas atskleidė, kad Indijoje yra 63 mln. „dingusių“ mergaičių, kurios būtų gimusios, jei ne indų pastangos susilaukti kuo daugiau sūnų.
Vyrų ir moterų santykis iškreiptas
Indijoje gimsta daugiau berniukų nei mergaičių: 107-iems berniukams tenka 100 mergaičių. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, jei ne įvairūs indų veiksmai, dėl kurių gimsta mažiau mergaičių, 100 mergaičių normaliai tektų 105-iems berniukams.
Indijoje sūnūs laikomi šeimos paveldėtojais ir maitintojais, be to, yra religinių ritualų, kuriuos gali atlikti tik vyriškos lyties vaikai. O dukras turinčios šeimos privalo paruošti kraitį, kai viena iš jų išteka.
Žiaurus elgesys su mergaitėmis
Vyriausiasis ekonomikos patarėjas teigė, kad mergaičių Indijoje mažiau nei turėtų būti, ne vien dėl abortų, bet ir dėl to, kad kai kurios nužudomos vos gimusios. Indijoje ankstyvoje vaikystėje miršta daugiau mergaičių nei berniukų.
„Net jei tų visų dalykų nebūtų, egzistuoja stabdančios vaisingumo taisyklės, žmonės sako: „Jei gims sūnus, nebeturėsime kitų vaikų. Jei negims, bandysime susilaukti sūnaus“, – aiškino A.Subramanianas.
Problema ne vien tik kaimuose
Tiesa, Indijoje bandoma kovoti su lyčių nelygybe. Antai 2015 metais pradėtas projektas „Išgelbėk dukrą, apšviesk dukrą“. Vis dėlto vien jo neužtenka, Indija atsilieka nuo kitų šalių kovoje dėl lygybės.
Pasak Pasaulio ekonomikos forumo 2017 metų ataskaitos, pagal moterų dalyvavimą ekonomikoje ir joms suteikiamas galimybes Indija yra 139-oje vietoje pasaulyje. O pagal moterų šveitimą – 118 vietoje.
„Priešingai nei mano daugelis, mažos mergaitės žudomos ne vien tik mažuose kaimuose. Šią problemą matome ir palyginus didelėse miesto teritorijose“, – rašoma „Kanya.Life“ ataskaitoje.