Tyrimai po šv. Mikalojaus cerkve Antalijos provincijoje padėjo atskleisti, kad ten slepiasi gerai išsilaikiusi šventykla ir kapavietė. Manoma, kad šioje provincijoje gimė šv. Mikalojus.
„Gavome labai gerus rezultatus, tačiau tikrasis darbas prasideda dabar. Turime pasiekti kapavietę ir galbūt rasime išsilaikiusį šventojo kūną“, – teigė archeologų komandos vadovas Cemilas Karabayramas.
IV amžiuje gyvenęs šventasis buvo garbinamas už nesavanaudišką pagalbą skurstantiems ir dovanų nešimą. Jo gyvenimas paskatino sukurti Kalėdų Senelio legendą.
Pastaraisiais metais netoli jo gimimo vietos stovinti cerkvė buvo atstatyta ir ją kasmet aplanko daug turistų. Manoma, kad ji stovi ant Miros miesto griuvėsių. Manoma, kad šiame mieste ir gyveno įvairių krikščionybės atšakų garbinamas šv. Mikalojus.
Anksčiau manyta, kad jo palaikus iš Demrės apylinkių jūreiviai slapta išgabeno į Bario miestą Italijoje, kur iki šiol stovi šv. Mikalojaus bazilika.
Tačiau remdamiesi dokumentais iš to laikmečio Turkijos archeologai dabar mano, kad šie palaikai priklausė vietos kunigui, o ne šventajam, kurio kūnas dar gali būti išlikęs šventyklos komplekse.
Tyrėjų aptikta šventykla ir kapavietė yra sunkiai pasiekiama, nes ją dengia akmens reljefai ir mozaikos, kurias būtina išsaugoti.
Tačiau pasiekę šią erdvę mokslininkai mėgins išsiaiškinti, ar joje vis dar saugomas šv. Mikalojaus kūnas.