Škotijoje jau beveik šimtą metų sklando gandai apie mistinę būtybę – Neso ežero pabaisą, vardu Nesė.
Pernai Nesę vietiniai teigė užfiksavę net aštuonis kartus – rekordiškai dažnai. Tačiau dabar oficialų Neso ežero pabaisos stebėjimų registrą pildantis Gary Campbellas pranešė esantis nustebęs, nes povandeninis padaras esą nebepasirodo: „Pastarąjį kartą jis užfiksuotas rugpjūčio 21-ąją, o po to niekas jo nebematė.“
Tiesa, rugsėjį 58-erių viskio sandėlio darbininkas Ianas Bremmeris užfiksavo nuotrauką, kurioje teigia matantis Nesę, bet jo draugai tikina, kad jis nufotografavo tik tris vienas paskui kitą plaukiančius ruonius.
Beje, ir anksčiau dievagojęsi pabaisą matę žmonės dažnai sulaukdavo svarstymų, ar tik jų neryškiose nuotraukose virš vandens nekyšo ruonio galva.
Neso ežero pabaisa besidomintis G.Campbellas tikisi, kad vasarėjant daugiau turistų apsilankys prie ežero ir Nesė vėl bus nufotografuota.
„Labai keista, kad šitiek laiko nebuvo nė vieno jos pasirodymo. Esame labai sunerimę, ypač dėl to, kad dabar visi turi telefonus su filmavimo kameromis – per šį laiką kas nors turėjo ją užfiksuoti“, – „The Scotsman“ svarstė vyras.
Per 20 metų jis yra užfiksavęs daugiau nei 1 tūkst. žmonių pranešimų apie pastebėtą pabaisą. Dar daugiau pranešimų buvo atmesti kaip melagingi, nes lankytojai Nese esą palaikė medžio šakas, vandens raibulius ar gyvūnus.
Gandai apie Neso ežere gyvenantį 10 metrų ilgio į gyvatę panašų padarą sklando nuo 1933 metų, tačiau juos pagrindžiančių faktų nėra.
Tuo metu išplatinta nuotrauka, kurioje esą matyti iš vandens ilgą kaklą iškišusi pabaisa, pasirodė esanti padirbta.
Vėliau mokslininkai net tyrė šį Škotijos kalnų ežerą sonaru, tačiau jokio gyvio neaptiko. Po vandeniu įrengtos ir kelios filmavimo kameros, kurių vaizdą internetu galima stebėti visame pasaulyje.
Tačiau neryškios nuotraukos arba vaizdo įrašai, kurių autoriai teigė užfiksavę pabaisą, buvo atmestos kaip ginčytinos kokybės.