Religiniams lyderiams Svazilando 49 metų karalius Mswati III pareiškė, kad skyrybos prieštarauja šios mažos afrikietiškos šalies kultūrai.
Tad monarchas, kuris žinomas Liūto („Ngweyama“) pravarde, paragino dvasininkus perduoti Svazilando gyventojams, kad kartą susituokę, jie privalo likti kartu. Vienintelis būdas „išsiskirti“ - jei žmona arba vyras miršta.
Svazilandas yra paskutinė Afrikos absoliutinė monarchija. Monarchas, kuris turi daugybę žmonų ir kasmet turi teisę vesti vieną naują, paskiria parlamento narius ir valdo išleisdamas dekretus. Todėl labai tikėtina, kad karaliaus Mswati III užgaida bus patenkinta ir taps oficialiu įstatymu.
Šiuo metu Svazilande skyrybos ir taip nėra leidžiamos, remiantis į 1964 metų santuokos įstatymą. Tačiau šios šalies generalinis prokuroras neseniai baigė sudaryti naują įstatymą, kuriame yra nurodytos tik penkios išimtys, kada sutuoktinių porai būtų galima skirtis.
Filipinai ir Vatikanas yra vienintelės šalys visame pasaulyje, kur nėra jokių teisinių nuostatų, leidžiančių skyrybas. Tose dviejose katalikiškose šalyse vienintelis būdas nutraukti santuoką yra prašyti Bažnyčios ją anuliuoti – tarsi jos niekados ir nebūtų buvę.
Svazilande net 88,1 proc. gyventojų yra krikščionys. Tiesa, katalikiškas tikėjimas čia buvo suplaktas su vietinėmis religijomis, kurios čia dominavo iki paskleidžiant Dievo žodį.
Pilietinių teisių organizacija Svazilando solidarumo tinklas perspėjo, kad jei monarcho užmojis dėl skyrybų taps įstatymu, labiausiai dėl to nukentės moterys.
„Taip ir įsivaizduoju, kaip į teismą ateis moteris, reikalaujanti skyrybų, o teisėjas jaudinsis dėl savo darbo vietos, jei paprieštaraus savo bosui – karaliui“, – teigė organizacijos atstovas Lucky Lukhele'as.
Svazilande gyvena daugiausiai ŽIV užsikrėtusių ir AIDS sergančių žmonių pasaulyje – net 28 proc. šalies gyventojų. Be to, 120 tūkst. iš 220 tūkst. ŽIV užsikrėtusių žmonių yra moterys.