Kasmet Austrijoje rengiamas šių baisuoklių paradas: Holabruno turgaus aikštėje žmonės renkasi pasižiūrėti į 120 persirengėlių, kurie varžosi, kas įkūnijo baisesnį Krampusą.
Ši būtybė – iš germaniško Viduramžių folkloro, kuris pasakoja apie iš miškų atsliūkinančius siaubūnus. Buvo kalbama, kad Krampusas skriaudžia blogus vaikus ir, susidėjęs juos į iš vytelių supintą krepšį, nešiojasi ant kupros.
Austrai savo vaikams sako: „Jei būsi geras, Kalėdų Senis tau atneš ką nors gražaus. O jei blogas – tave pasičiups Krampusas!“
Krampusas esą pradeda vaikščioti ir ieškoti vaikų Šv. Mikalojaus dienos išvakarėse – gruodžio 5-osios vakarą.
Ši pabaisa apsikarsčiusi gyvulių odomis ir kailiais, taip pat pasikabinusi varpelius – jei tamsoje girdi tilindžiavimą, žinai,kad kažkur slankioja Krampusas.
Raguoti siaubūnai vaikščioja pasiramsčiuodami ilga lazda, o ant jų kūno – grandinės, kurio simbolizuoja, kad Krampusas gyvena prikaustytas požemių ir tamsos pasaulyje.
Prieš daug metų Austrijos mažyliai iš tiesų labai bijodavo Krampuso, mat pabaisų kaukes užsidėję persirengėliai kaimuose pasibelsdavo į žmonių namus ir, kad įbaugintų mažuosius, įsimetę į maišą tampydavo juos po sniegą.
Mūsų dienomis Krampusą galima pamatyti gatvės paraduose Austrijoje. Dažniausiai pabaisomis persirengia jauni vyrai, tačiau juos prižiūri ir bendruomenės vyresnieji – kad būtų išsaugotos senovinės tradicijos.