Visą Rusiją buvo apėmusi JAV rinkimų manija: valstybinei televizijai rūpėjo tik ši tema, studentai į dėstytojus nė iš tolo nebekreipė dėmesio, o šeimos tarpusavyje pradėjo naudoti lyg tol negirdėtus žodžius – „rasizmas“ ir „seksizmas“, „Politico“ rašo Olga Zeveleva.
Anot O.Zevelevos, rinkimų naktį Maskvoje D.Trumpas buvo aptarinėtas visur. Rinkimai buvo karšta tema tiek tramvajuje, tiek maisto prekių parduotuvėse, kur nepažįstamieji garsiai aptarinėjo naujausias žinias iš balsus skaičiavusių valstijų.
Netruko ir dėl prezidento posto kovojusios JAV demokratų partijos kandidatės Hillary Clinton kritikų.
„Ji sakė tiek daug blogų dalykų apie Rusiją, jos kadencija būtų buvusi tragiška mums“, – su dukra gatvėje diskutavo viena maskvietė.
Vienas Maskvos miesto tarybos nario padėjėjas tvirtino, kad JAV rinkimus laimėjus D.Trumpui pasipylė daugybė skambučių, sveikinančių narį dėl situacijos Amerikoje. Anot padėjėjo, rusai toli gražu nerodė tiek daug entuziazmo per Rusijos Valstybės Dūmos ir regionų valdžios rinkimus.
Vis dėlto, nors dalis rusų garsai džiūgavo laimėjus D.Trumpui, didžioji dauguma rinkimais domėjosi iš paprasčiausio smalsumo ir pritarė, kad rinkimai vyko skaidriai ir sąžiningai.
Studentai lygino 2016-ųjų rinkimus su žinomu serialu „Kortų namelis“, o britų politologas Samas Greene'as rusų dienraštyje „Vedomosti“ tvirtino, kad D.Trumpo fenomenas buvo įrodymas, jog politika tapo cirku.
Pasak O.Zevelevos, JAV rinkimai pasėjo nemenkus pokyčius Rusijos visuomenėje. Mat rusai pradėjo kalbėti apie rasizmą, seksizmą, nelygybę. Be to, stebėtinai, daugelio nuomone į nemenką skaičių skandalų įsivėlęs D.Trumpas yra „piktas vyras“.