Britų drabužius gamina Turkijoje gyvenantys vaikai pabėgėliai

2016 m. spalio 24 d. 11:41

BBC vykdomo tyrimo metu

Daugiau nuotraukų (1)
„BBC Panorama“ atliko tyrimą apie gamyklas Turkijoje ir išsiaiškino, kad jose vaikai gamina drabužius įmonei „Marks & Spencer“ ir drabužius pardavinėjančiai svetainei „Asos“. Išsiaiškinta dar ir tai, kad pabėgėliai nelegaliai dirba parduotuvių tinklui „Zara“ ir „Mango jeans“.
Visi prekės ženklai teigia atsakingai stebintys savo tiekimo grandines ir netoleruoja pabėgėlių ir vaikų išnaudojimo.
„Marks & Spencer“ teigia, kad jos tiekimo grandyje Turkijoje nedirba nė vienas siras pabėgėlis. „Netoleruojame tokių mūsų principų pažeidimų ir padarysime viską, ką galime, kad užtikrintume, jog tai nepasikartotų“, – teigė „Marks & Spencer“ atstovas. Tačiau „Panorama“ išsiaiškino, kad viename iš Britanijos mažmenininko pagrindinių fabrikų dirba septyni sirai. Pabėgėliai dažnai uždirba mažiau nei vieną svarą per valandą, ir tai yra daug mažiau nei minimali alga Turkijoje. Juos įdarbino tarpininkas.
Vienas pabėgėlis „Panorama“ sakė, kad su jais prastai elgiamasi gamykloje. Jauniausias darbuotojas buvo 15 metų amžiaus ir dirbo daugiau nei 12 val. per dieną – lygindavo drabužius prieš išsiunčiant juos į Britaniją.
Dauguma drabužių dabar yra gaminami Turkijoje, nes šalis arti Europos ir įpratusi prie paskutinės minutės užsakymų. Tačiau kyla nerimas dėl darbuotojų išnaudojimo, kai į Turkiją atvyko beveik trys milijonai Sirijos pabėgėlių.
pabėgėliaiMarks & SpencerTurkija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.