Uždraustas vaisius privilioja vis daugiau pirkėjų

2016 m. rugpjūčio 23 d. 10:40

Burkinių uždraudimas

Daugiau nuotraukų (5)
Burkiniai sukėlė didelį susipriešinimą Prancūzijoje, kur jie pastarosiomis savaitėmis jau buvo uždrausti 15 miestų šalies pietryčiuose. Tokie sprendimai buvo priimti po virtinės kruvinų atakų, dėl kurių kaltinami džihadistai.
Tačiau libaniečių kilmės australė Aheda Zanetti, tvirtinanti, kad jai priklauso teisės į pavadinimą „burkinis“, sakė, kad Prancūzijoje įsiplieskę ginčai tik padidinino dėmesį jos kuriamiems rūbams, ypač nemusulmonių.
„Tai tiesiog beprotiška“, – naujienų agentūrai AFP sakė kūrėja, kuri pirmąjį maudymosi kostiumėlį musulmonėms sukūrė prieš dešimtmetį.
„Galiu pasakyti, kad šį sekmadienį internetu gavome 60 užsakymų ir visi jie buvo ne iš musulmonių“, – sakė 48 metų Sidnėjuje gyvenanti dizainerė ir pridūrė, kad paprastai sekmadieniais ji sulaukianti nuo 10 iki 12 užsakymų.
A.Zanetti dar neturėjo duomenų apie praėjusios savaitės pardavimus, bet sakė, kad vos uždraudus burkinius Prancūzijoje, ji taip pat gavusi daugybę palaikančių žinučių ir tik vieną nepagarbų laišką.
Žinutes jai siuntė ne tik žmonės, išsigydę nuo vėžio, bet ir plaukikai, kurie šį lengvą, greit išdžiūstantį dviejų dalių maudymosi kostiumą vilki kaip apsaugą nuo saulės.
Yra ir kitokių maudymosi kostiumėlių musulmonėms, bet A.Zanetti sakė, kad jos kūriniai yra pirmieji, susidedantys iš dviejų dalių ir uždengiantys galvą.
„Gavau daugybę žinučių,žmonės rašo, kad jie išgijo nuo odos vėžio ir visada ieškojo kažko panašaus, jie rašo: „Dėkui Dievui, kad radome žmogų, kuriantį tokius maudymosi kostiumus“, – sakė ji.
„Palaikymas, kurį gaunu, rodo, kad tai kažkaip susiję su moterų įgalinimu. Jaučiuosi lyg būčiau kokia patarėja. Labai svarbu, kad jos nori turėti tokį malonumą“, – sakė A.Zanetti.
„Moterys dėl šito susivienija. Ir nesvarbu, kokios jos rasės ar religijos“, – sakė dizainerė.
Ji sakė, kad tik vieninteliame elektroniniame laiške buvo reiškiama abejonė dėl neva A.Zanetti noro uždangstyti moterų kūnus Prancūzijoje. Tačiau šio laiško autoriui, regis, paplūdimio drabužiai apskritai nėra priimtini, nes, anot jo, „norime, kad mūsų moterys būtų nuogos“.
Nors Australijoje po virtinės radikalizuotų jaunuolių išpuolių taip pat stiprėja antimusulmoniškos nuotaikos, burkiniai šioje šalyje, kur žmonės paplūdimiuose nuolat dengia kūną drabužiais, kad apsaugotų odą nuo aitrios saulės, nesulaukė didelės kritikos.
Tuo metu, kai Prancūzijoje verda diskusijos dėl burkinių, Kanados premjeras Justinas Trudeau pirmadienį pareiškė, kad burkiniai jo šalyje nebus uždrausti, o kanadiečiai turėtų nepasiduoti ginčams ir gerbti kiekvieno teises ir pasirinkimus.
DraudimasburkiniPrancūzija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.