Pensilvanijos parke apsigyvenę nykštukai išmesti iš namų

2016 m. kovo 7 d. 06:42
Į JAV Pensilvanijos valstijoje įsikūrusį valstybinį parką atsikėlus nykštukams aplinkui gyvenantys vaikai maldavo savo tėvų juos nuvežti pažiūrėti į naujakurius. Parke įkurtas nykštukų miestelis susilaukė didelio dėmesio tarp vietinių gyventojų, tačiau labai greitai buvo pašalintas parko vadovybės, skelbia „The New York Times“.
Daugiau nuotraukų (6)
Gamtos mėgėjai ir turistai gruodį parke prie takelių pradėjo pastebėti mielas nykštukų buveines. Po socialinius tinklus ir vietinę žiniasklaidą pradėjo plisti žinia apie keistenybę, atsiradusią „Mažojo buivolo“ („Little Buffalo“) valstybiniame parke, kuris yra į šiaurės vakarus nuo Harisburgo miesto.
Po transliuoto žinių reportažo vis daugiau ir daugiau šeimų pradėjo keliauti net dvi ar tris valandas, kad nuvyktų į parką esantį prie Juniatos upės.
Anūkus viliojo grynu oru
Tačiau vietinių gyventojų linksmybės truko neilgai. Šią savaitę į „smurfus“ panašių nykštukų miestas buvo išardytas Pensilvanijos valstijos pareigūnų paliepimu. Pareigūnai nurodė, kad augantis lankytojų skaičius nėra laukiamas, o tai sukėlė didžiulį pasipiktinimą toli gražu ne vien tik vietinėse apylinkėse.
„Mes manome, kad tai nėra valstybiniam parkui tinkanti idėja, – aiškino parko vadybininkas Jasonas Bakeris. – Mums patinka turėti daugiau lankytojų. Mums patinka, kad žmonės čia nori ateiti. Tačiau mes siekiame, kad parko lankytojai turėtų natūralią, ekologišką patirtį.“
Nykštukų namai buvo 65 metų buvusio kalėjimo patarėjo ir penkis anūkus auginančio Steve'o Hoke'o vaizduotės vaisius. Niuporte gyvenantis S.Hoke'as jautėsi nuobodžiaujantis išėjęs į pensiją ir atskleidė, kad jį įkvėpė panašus projektas darytas Kanzaso valstijoje.
S.Hoke'as gavo leidimą iš parko pareigūnų savo idėją išmėginti „Mažojo buivolo“ valstybiniame parke. Kasdien po parką vaikščiojantis kūrybingasis senelis kaip mat ėmėsi gražinti vietovę mediniais namukais.
„Mano mintis buvo ištraukti vaikus iš namų – kuo toliau nuo elektronikos prietaisų – ir priversti  juos eiti pasivaikščioti“, – pasakojo S.Hoke'as.
Parko pareigūnai pyko
Iš viso S.Hoke'as pastatė 38 nykštukų būstus. Kai kuriuos jis užkėlė ant kelmų, o dar kiti namai tebuvo spalvotos durys įtaisytos į medžių drevės. Visur buvo pastatyti maži ženklai, ant kurių buvo užrašyta: „Nykštukų būstinė“, „Mėgaukitės mišku“, „Nykštukai yra gamtos kūriniai“. S.Hoke'o teigimu patys nykštukai pasirodė vėliau, kai juos ten padėjo nežinomas parko lankytojas.
Parko vadybininkas J.Bakeris tvirtino, kad nuo tada įvykiai tapo nesuvaldomi.
„Idėja tapo didesnė, nei kada nors būtume galėję pagalvoti“, – nuogąstavo J.Bakeris perteikdamas baimes, kad didelis lankytojų srautas gali sutrypti žemę ir sudrumsti laukinių gyvūnų gyvenamąją aplinką.
J.Bakeriui iškėlus šias problemas vyriausiems parko pareigūnams buvo nuspręsta, kad nykštukų namai buvo netinkami parko gamtai.
„Mes jaučiamės blogai, kad žmonės nusivylė, – apgailestavo J.Bakeris. – Tačiau dalis mūsų užduoties yra mokyti aplinkosaugos bei aplinkos etikos ir mes nenorime išmokyti vaikų, kad giroje gyvena nykštukai.“
Priverstinis nykštukų iškraustymas ir jų namų išardymas suerzino daugelį vietinių gyventojų. Daugiau nei 500 žmonių pasirašė interneto peticiją, kurioje parko administracija skatinama nesikišti į ramią naujųjų miško gyventojų egzistenciją. Nykštukus palaikantieji žmonės namelių projektą pavadino „mielu“, „keistu“ ir miško „burtų“ išraiška.
„Liaukitės atiminėti gražius dalykus iš šeimų“, – vienos peticijos temos santrauką pateikė Ericas Tressleris.
Nykštukus palaiko visas pasaulis
S.Hoke'as teigė sulaukęs šimtus palaikymo žinučių iš žmonių ne tik iš JAV, bet net ir iš Toronto ir Londono. Dvi vietinės bendruomenės grupuotės susisiekė su juo siūlydamos padėti surasti vietą jo kūriniams.
„Mažojo buivolo“ valstybinio parko administracija nurodė S.Hoke'ui iki pirmadienio pašalinti visus nykštukų namus. Prieš keturias dienas jis nuėjo į parką su karučiu ir surinko visas nykštukų buveines įrengtas palei keturių metrų ilgio trasą.
„Buvo labai emocinga“, – atskleidė darbštusis senelis.
Jam grįžtant namo iš parko, jis sutiko vyrą su maža dukra. Jie S.Hoke'ui papasakojo, kad mergaitė ką tik pabaigė paskutinį chemoterapijos seansą. Jos tėvui paklausus ką ji norėjo veikti, ji atsakė, kad nori nueiti pažiūrėti nykštukų namukų.
„Jei nebūčiau buvęs visas sužvarbęs ir sušlapęs, greičiausiai būčiau ten stovėjęs ir verkęs“, – sakė S.Hoke'as.
„Tai yra dalykai, kurių nemato žmonės priimantys sprendimus dėl parko, – tęsė S.Hoke'as. – Nykštukų nameliai buvo paslaptis vaikams. Jie buvo stebuklingi.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.