Kremliui pavaldus dienraštis „Rossia Segodnia“ paprašė savo skaitytojų socialiniuose tinkluose pasidalinti nuotraukomis su vietos, kuriose jos padarytos, nuorodomis ir žyme „čia gera“.
„Kad dalyvautumėte, jums užtenka pasidalyti nuotrauka iš bet kurio Rusijos kampelio su žyme #čiagera, vietos nuoroda ir parašyti, kodėl nuotraukoje pavaizduota vieta yra ypatinga“, – skelbė dienraštis.
Tačiau, antraip nei tikėtasi, socialiniuose tinkluose pasipylė nuotraukos, kurios tikrai nekuria gero Rusijos įvaizdžio.
„Kaip gera čia žvejoti“, – po tykaus ežero nuotrauka ironiškai rašė viena žurnalistė iš Magadano srities, kuri garsėja kaip vieta, kurioje buvo įsteigtos sovietmečio darbo stovyklos.
Kiti internautai nepraleido progos išryškinti dar tamsesnių gyvenimo Rusijoje pusių.
Socialiniame tinkle „Twitter“ pasklido daugybė nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip Rusijos policija malšina opozicijos protestuotojus.
Dauguma šių kadrų padaryti 2012-aisiais, kai prieš Vladimiro Putino inauguraciją Maskvoje policija jėga tramdė protestuotojus.
Kiti internautai rodė, kaip gyvena patys korumpuočiausi šalies žmonės. „Twitter“ jie skelbė įspūdingų namų nuotraukas, kurie priklauso su V.Putinu ryšių turintiems statybų verslo magnatams broliams Rotenbergams bei buvusiam „Rusijos geležinkelių“ vadovui Vladimirui Jakuninui.
Kai kurie dalijosi nuotraukomis ir ironiškai rašė „čia gera“ po nuotraukomis iš griūvančių šalies ligoninių. Besilupantys dažai, įlūžę grindys ir koridoriuose pastatytos lovos – tokia realybė kai kuriose Rusijos slaugos ir gydymo įstaigose.
Itin įspūdinga buvo opozicijos aktyvisto Levo Dmitrijevo nuotrauka, kurioje užfiksuotos rūkančios ir alų gurkšnojančios moterys, prie kurių kojų žaidžia vaikas, o fone matyti iš gamyklų kaminų rūkstantys juodi dūmų kamuoliai.
„Tai vieta, kurioje žmonės žino, kaip civilizuotai atsipalaiduoti ekologiškuose miestuose“, – sarkastiškai rašė L.Dmitrijevas.
Dar vienoje „Twitter“ žinutėje buvo dviejų nužudytų Kremliaus kritikų – žurnalistės Anos Politkovskajos ir opozicijos politiko Boriso Nemcovo – nuotraukos ir uždėta žymė „čia gera“.