Tiesa, įmonės paveldėtoja Cho Hyun-ah išvengė didžiausios 10 metų bausmės, kuri gali būti skiriama už aviacijos taisyklių pažeidimus.
Praėjusių metų gruodžio 5 dieną Cho Hyun-ah sukėlė skandalą ir apšaukė skrydžio palydovą, kuris jai makadamijų pasiūlė pakuotėje, o ne subertų į indą.
Sudavė palydovui per galvą
Kaip pasakoja liudininkai, tada 40 metų Cho Hyun-ah trenkė skrydžių palydovui per galvą dokumentų segtuvu, įsakė apsukti lėktuvą, grįžti prie vartų ir išlaipinti ją užrūstinusį palydovą.
250 keleivių lėktuve teko laukti apie 20 minučių, kol palydovas buvo išlaipintas, o skrydis galėjo būti tęsiamas.
Skrydžio įgulos narė Kim Do-hee liudydama teisme sakė, kad pirmąja klase skridusi Cho Hyun-ah netgi parklupdė jai neįtikusį įgulos narį ir ant jo šaukė.
Vėliau, anot liudytojos, oro linijų vadovai bandė priversti įgulą meluoti institucijoms apie incidentą ir priimti keleivės atsiprašymą mainais į profesoriaus poziciją su oro linijomis susijusioje aukštojoje mokykloje nukentėjusiam palydovui.
Prokurorai byloje reikalavo mažiausiai 3 metų įkalinimo bausmės už skrydžio maršruto sutrukdymą, kliudymą skrydžio kapitonui atlikti savo pareigas, įgulos nario užpuolimą ir išvarymą iš lėktuvo.
Neįprastas verslo modelis
Cho Hyun-ah, kuri taip pat buvo „Korean Air“ viceprezidentė, dėl šio skandalo gruodžio mėnesį atsistatydino iš visų postų įmonėje. Gruodžio 30 dieną ji buvo suimta.
„Korean Air“ vadovas Cho Yang-ho liudydamas teisme atsiprašė už dukros elgesį ir sakė ją jau išbaręs už emocijų nevaldymą.
Vakar byloje nuosprendį paskelbęs teisėjas Oh Sung-woo arogantiškus, net isteriškus teisiamosios veiksmus pavadino „žmogaus orumo sutrypimu“.
„Tai atvejis, kai žmogaus orumas tiesiog sutrypiamas.
Cho Hyun-ah skrydžio metu elgėsi taip, lyg tai būtų jos privatus lėktuvas. Abejoju, ar riešutai tikrai buvo pasiūlyti netinkamai“, – žurnalistams sakė teisėjas.
Anot teisėjo, moteris vis dėlto atrodė atgailaujanti, kai skaitant laiškus, kuriuose atsiprašoma dėl incidento, ji teisme kūkčiojo.
Tiesa, pati Cho Hyun-ah teismo proceso metu neigė pateiktus kaltinimus.
Vadinamasis riešutų skandalas atkreipė korėjiečių dėmesį į šalyje paplitusį verslo modelį, kai didelių korporacijų kontrolė dažnai telkiama vienos šeimos rankose, o jos nariai mėgaujasi prabanga ir nebaudžiamumu.
Nuteisė ir kitą vadovą
Antai Cho Hyun-ah savo senelio įkurtose avialinijose pradėjo dirbti 1999 metais, vos baigusi universitetą. O 2006-aisiais, būdama vos 32 metų, ji jau buvo paaukštinta iki vadovaujamų pozicijų.
Moteris yra vyriausia iš trijų įmonės vadovo Cho Yang-ho vaikų. Jos brolis ir sesuo taip pat yra oro linijų vadovai.
Bendrovė „Korean Air“ dar daugiau kritikos sulaukė, kai po incidento išplatino pranešimą, kuriame atsainiai atsiprašė bandydama pateisinti Cho Hyun-ah elgesį.
Kaip skelbia Pietų Korėjos transporto ministerija, „Korean Air“ dėl incidento gali sulaukti 2 mln. JAV dolerių baudos.
Kitas šių oro linijų vadovas Yeo Woon-jin aštuoniems mėnesiams kalėjimo buvo nuteistas už tai, kad vertė darbuotojus meluoti dėl incidento aplinkybių.