Ši žuvis ir keli kiti žmogaus akiai nauji jūros gyviai buvo užfiksuoti mokslininkams tyrinėjant Marianų įdubą Ramiajame vandenyne, kurios gylis – daugiau nei 11 kilometrų.
„Mes manome, kad tai gleiviažuvinis padaras, bet jis atrodo taip keistai, kad sunku pasakyti, kas tai tiksliai yra“, - sakė Aberdyno universiteto mokslininkas, okeanologas daktaras Alanas Jamiesonas.
„Iš pažiūros tai atrodo trapi būtybė, kai žvelgi iš toliau netgi primena šlapią audinį. Be to, ji turi savotišką nosį, kuri primena animaciniuose filmuose piešiamų šunų“, - aptakiai aiškino mokslininkas, pabrėždamas, kad jiems sunku kažką tiksliau pasakyti apie padarą, kurio rimtesniam tyrimui reikėtų sugauti ir tirti laboratorijoje.
Mokslininkai vandenyno gelmėse taip pat užfiksavo keistus supermilžinus amfipodus. Normaliuose vandenyse jų dydis siekia tik apie 2-3 centimetrus, tačiau Marianų įduboje jie siekė iki 20 ir net 30 cm.
„Mes turime daugiau nei 20 valandų filmuotos medžiagos, kuri padės ištirti, kaip jie plaukia, maitinasi ir ginasi nuo puolančių plėšrūnų“, - kalbėjo A.Jamiesonas, pridurdamas, kad visas šis tyrimas atliktas žmogaus iš paviršiaus pilotuojamų giluminių aparatų su filmavimo aparatūra