Fotografo serija „Neteisingas posūkis“ vaizduoja prabangiai apsirengusią moterį, kuri autobuse užpuolama vyrų gaujos. Vaizdai labai primena 23 metų merginos iš Naujojo Delio istoriją. 2012 metų gruodį ji buvo užpulta, išprievartauta ir sumušta šešių vyrų autobuse, skelbia "Huffington Post".
Moteris nuo patirtų sužeidimų mirė, o jos istorija sukėlė viso pasaulio pasipiktinimą bei susirūpinimą dėl moterų teisių padėties Indijoje bei moterų saugumo. Pats R.Shatye teigė, kad nuotraukomis norėjo priminti ne incidentą, o atkreipti dėmesį į moterims kylančias grėsmes Indijoje.
„Tai mano paties sugalvota fotosesija, kurioje norėjau atkreipti dėmesį į konkrečius socialinius konfliktus, kurios tiek turtingos, tiek skurdžiai gyvenančios moterys išgyvena“, - sakė R.Shatye. Tiesa, jis pripažino, kad jo fotosesijos idėjos gali būti neteisingai interpretuota.
„Daugybė žmonių, kurie nematė visos parodos buvo supykdyti vien dėl to, kad tokia greitai tapo visuomenės nuomonė. Žmonės kritikuoja ir tai nėra blogai, bet jie turėtų matyti visus faktus ir nebūti taip lengvai išprovokuojami visuomenės“, - teigė jis.
R.Shatye pasakojo, kad jis visiškai nenorėjo pavaizduoti prievartos patraukliai. „Jei būčiau norėjęs sukurti patrauklų prievartavimo vaizdinį, būčiau susikvietęs geriausius dizainerius ir atrinkęs prabangiausius rūbus. Smerkiu tuos, kurie mano, kad mano fotografijose prievarta pateikiama teigiamai“, - pridūrė fotografas.
„Aš ginu savo darbus, bet nesu nejautrus ir tiems galimiems neigiamiems atsiliepimams, kurie bus visuomenėje. Prievartavimas nėra kultūros dalis, tai iškreiptos psichologijos produktas ir jis egzistuoja visame pasaulyje, ne tik Indijoje. Fotografija, kaip ir kitos meno formos, gali skatinti socialinius pasikeitimus ir būtent tai aš bandžiau padaryti savo fotosesijoje“, - sakė R.Shatye.
Parengė Paulius Gritėnas