Australijoje rasta seniausia Žemės plutos dalelė

2014 m. vasario 24 d. 23:20
ELTA ir lrytas.lt inf.

Mokslininkai patvirtino, kad

Daugiau nuotraukų (1)
Kristalas buvo rastas vakarinėje Australijos dalyje, Džek Hilso regione, mokslininkai jame įstrigusių uolienų amžių nustatė pagal urano ir švino atomų kiekį radinyje.
Radinys leidžia spėti, kad Žemės pluta susiformavo kur kas anksčiau nei buvo manoma iki šiol - praėjus „vos“ šimtui milijardų metų po Žemės susidarymo, iškart po to, kai planeta susidūrė su Marso dydžio kosminiu kūnu. Studiją atlikusių mokslininkų teigimu, įmanoma, kad prieš 100 mln. metų temperatūra mūsų planetoje jau buvo pakankamai žema, kad vanduo galėtų egzistuoti skystos formos.
„Tai patvirtina spėjimus kaip Žemė ataušo ir tapo gyvenama, - sakė tyrimo vadovas, profesorius Johnas Valley iš JAV Viskonsino Medisono universiteto. - Kol kas neturime įrodymų, kad gyvybė tuomet jau egzistavo, tačiau nėra jokios priežasties manyti, kad prieš 4,3 mlrd. metų jos Žemėje nebuvo“.
Dėl klimatinių veiksnių tirti ankstyvuosius Žemės geologinius sluoksniu yra labai sunku, nes jie slūgso giliai po naujai susidariusiais dirvožemiais. Iki šiol seniausiai geologiniai radiniai buvo rasti Kanadoje, jų amžius siekia 3,5 mlrd. metų, tačiau dauguma planetos paviršių yra sąlyginai „jauni“ - mažiau nei 100 mln. metų amžiaus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.